Az Atlético Madrid támadója egészen más szerepet tölt be ezen a világbajnokságon a francia válogatottban, mint a négy évvel ezelőtti, francia győzelemmel végződő tornán. Antoine Griezmann jelenleg úgy játszik tízest ebben a csapatban, hogy a megszokottnál jóval többet megy vissza a középpályára, ahol rengeteg védekező feladatot lát el, zavaró mozgásokat végez, s amolyan mélységi irányítóként onnan vezényli a gárdát, osztja ki a fontosabbnál fontosabb passzokat, miközben a letámadásból is alaposan kiveszi a részét.
Teljesítményére kevesen figyelnek fel, hiszen nem lő gólokat, nem kerül sűrűn a kapu elé (bár Tunézia ellen betalált, majd le is fújták a meccset, de a VAR segítségével a játékvezető végül érvénytelenítette a találatát), mégis együttese egyik legjobbja, főleg a helyzetkialakításokat illetően.
Griezmann három gólpasszt jegyez eddig a tornán, ezzel megosztva első helyen áll, ám ami a várható gólpasszokat (xA) illeti, ott messze kiemelkedik a mezőnyből. Ő alakította ki a legtöbb ziccert társainak (6), ő osztotta ki a legtöbb kulcspasszt (15), második a sikeres kiugratások számában (3), második a tizenhatos területére sikeresen beívelt beadások számában (5) és harmadik a lövéshez vezető helyzetek kialakításában (26).
Elképesztő számok ezek az utóbbi években sokat kritizált támadótól, aki azután, hogy a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságon gólkirály lett és a négy évvel ezelőtti vb-n is ő szerezte csapata legtöbb gólját, most is kulcsszerepet vállal a francia válogatott meneteléséből...