Őrült hajrában dőlt el, hogy a Brest BL-főtáblás, Bölöni László csapata pedig megússza a sima kiesést

K. Zs.K. Zs.
2024.05.19. 23:37
A Brest játékosai a BL-főtáblára jutást ünneplik (Fotó: AFP)
A BL-főtáblát jelentő harmadik hely a Bresté lett, a Lyon megkaparintotta az Európa-liga-indulást érő hatodik helyet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap megrendezett utolsó fordulójában, míg a második kieső a Lorient lett, amely hiába verte meg 5–0-ra a Clermont-t, egy gól még hibádzott – nem tudta megelőzni a Metzet. Bölöni László csapata a tűzzel játszott, a PSG-től odahaza elszenvedett 2–0-s vereség még éppen belefért – a lotaringiai csapat megőrizte az osztályozót jelentő 16. helyet.

A Brest remek győzelmet aratott Toulouse-ban, és ez előzést ért, mivel a Lille a 93. percben gólt kapott, így nem tudott nyerni a Nice ellen… A Brest a BL-főtáblára, a LOSC a BL-selejtezőbe került.

A tragikus ősz után mesebeli tavaszt produkált a Lyon – az élen végzett a tavaszi tabellán! –, és a slusszpoén ehhez méltó volt: Alexandre Lacazette 96. percben értékesített tizenegyese győzelmet, előzést és hatodik helyet, azaz biztos Európa-liga-indulást ért. Az OL–PSG Francia Kupa-döntő szereposztása miatt a hetedik hely is Európát, méghozzá Konferencialiga-szereplést ér a Lensnak.

Az egyaránt 29 ponttal és mínusz 23-as gólkülönbséggel végző Metz és Lorient között az egymás elleni meccseken idegenben szerzett több gól rangsorolt: a Lorient 2–1-re nyert Metzben, Bölöniék 3–2-re Bretagne-ban. A Metz a Ligue 2 playoffjának győztesével játszik majd oda-vissza osztályozót (a lehetséges ellenfelek: Rodez, Paris FC, Saint-Étienne).

Érdekesség, hogy a PSG nem nevezte a Real Madridba tartó, a gólkirályi címet 27 góllal elhódító Kylian Mbappét a metzi meccsre, ellenben az öccsét igen – Ethant a 62. percben be is cserélte Luis Enrique vezetőedző.

FRANCIA LIGUE 1
34. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Metz–PSG 0–2 (C. Soler 7., Li Kang In 12.)
Lorient–Clermont 5–0 (Abergel 38., M. Bamba 42. – 11-esből, Buanani 54., B. Dieng 63., 90.)
Lille–Nice 2–2 (Haraldsson 55., B. André 73., ill. Laborde 10., Lotomba 90+3.)
Toulouse–Brest 0–3 (Mahdi Camara 48., Amavi 54., Lala 90.)
Lyon–Strasbourg 2–1 (Lacazette 39., 90+6. – a másodikat 11-esből, ill. H. Diarra 63.)
Lens–Montpellier 2–2 (Wahi 4., Machado 45+3., ill. Mámma 58., Mincarelli Davin 74.)
Le Havre–Olympique Marseille 1–2 (Bayo 90+7. – 11-esből, ill. Aubameyang 64., Murillo 77.)
Monaco–Nantes 4–0 (Ben Yedder 6., Kehrer 10., Mohamed Camara 24. – 11-esből, Ben Seghir 61.)
Reims–Rennes 2–1 (Abdelhamid 48. – 11-esből, Sergio Akieme 80., ill. Rieder 90+5.)