Ligue 1: folytatódik Greenwood szárnyalása, az OM három gólt rúgott Toulouse-ban

M. B.M. B.
2024.08.31. 22:55
Mason Greenwoodnak nagyon jól megy a játék a Ligue 1-ben (Fotó: Imago Images)
A Brest 4–0-ra nyert odahaza a St.-Étienne ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójában. Az esti meccseken a Nantes Montpellier-ben, a Marseille Toulouse-ban nyert 3–1-re.

Mason Greenwood továbbra is kirobbanó formában futballozik Marseille-ben, a nyáron szerződtetett angol csatár a Toulouse elleni bajnoki 14. és 16. percében is bevette a lila mezes hazai csapat hálóját (mindkét esetben Luis Henrique adta a gólpasszt), így három francia bajnokin már öt gólt számlál. A második gól után 10 perccel Frank Magrit kiállította a játékvezető, így gyakorlatilag lehetetlen feladat elé nézett a Toulouse. A szünet után Charlie Cresswell peches öngóljával háromgólosra dagadt a De Zerbi-csapat előnye. A rendes játékidő utolsó percében Shavy Babicka ugyan szépített, de a lényegi kérdések már eldőltek – az OM idegenben egyelőre hibátlan, s veretlenül áll a bajnokságban. 1–3

Totális hazai dominancia jellemezte a Brest–Saint-Étienne összecsapás első félidejét, az újonc egyszer sem találta el az előző évadban általános meglepetésre bronzérmet szerző breton gárda kapuját. A Brest ezzel szemben Mahdi Camara szöglet utáni fejesével már a 10. percben megszerezte a vezetést, majd Romain Del Castillo tizenegyesből duplázta meg az övéi előnyét a félidő második felében.

A második félidőben Ludovic Ajorque egy kapusbakit kihasználva döntötte el a lényegi kérdéseket – Kenny Lala szabadrúgását Larsonneur nem tudta megfogni, erre csapott le a lesipuskás csatár –, majd az imént említett Lala tizenegyesből beállította a 4–0-s végeredményt.

A Nantes Matthis Abline kapásgóljával a félidő felénél szerezte meg a vezetést Montpellier-ben, de a hazai csapat Akor Adams találatával – kihasználva Alban Lafont kapu hibáját – hat perccel később egalizált. Ezzel együtt a szünetre a „kanárik” vonulhattak előnyben – Moses Simon ugyanis a hosszabbítás hetedik percében váltott gólra egy tizenegyest. A meccs hajrájában Mosztafa Mohamed megszerezte a vendégek harmadik találatát, beállítva a 3–1-es végeredményt. Az előző évadban még a kiesés elől menekülő Nantes így továbbra is veretlen az új bajnoki idényben.

FRANCIA LIGUE 1
3. FORDULÓ
Brest–Saint-Étienne 4–0 (M. Camara 10., Del Castillo 32. – 11-esből, Ajorque 77., Lala 84. – 11-esből)
Montpellier–Nantes 1–3 (A. Adams 30., ill. Abline 24., M. Simon 45+7. – 11-esből, Mosztafa Mohamed 85.)
Toulouse–Olympique Marseille 1–3 (Babicka 90., ill. Greenwood 14., 16., Cresswell 52. – öngól)