Negóék kikaptak; magyar származású játékos is betalált a Ligue 1-ben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.15. 22:40
Sebastian Nanasi (balra) gólt szerzett, ami egy pontot ért (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójában a Rennes 3–0-ra megverte a Montpellier-t, majd a Toulouse 2–0-ra nyert a Loic Negót is foglalkoztató Le Havre ellen, a Reims 2–1-re győzött a Nantes otthonában, míg a Strasbourg 1–1-et játszott az Angers-val. Egy döntetlen született vasárnap, a Lens és a Lyon meccsén nem esett gól.

RENNES–MONTPELLIER

A Rennes Ludovic Blas ballábas lövésével szerzett vezetést, majd bő 10 perccel később Arnaud Kalimuendo fejes góljával növelte előnyét. A Montpellier a szünet után lesgólig jutott, majd kapott egy szabályosat: a dán válogatott Albert Grönbaek talált be. A hazaiak megszerezték idénybeli második győzelmüket, a vendégek pedig továbbra is nyeretlenek a bajnokságban. 3–0

NANTES–REIMS

Douglas Augusto góljával a hazaiak szereztek vezetést, ám hat perccel később Marshall Munetsi fejesével egyenlítettek a vendégek. Nagyobb lehetőségek adódtak a Nantes előtt a második félidőben, de gól a Reims szerzett: Nakamura Keito a hajrában, a japán válogatottban 11 meccsen nyolcgólos szélső 16 méterről laposan lőtt a kapuba, így a Nantes elszenvedte első vereségét az idényben. 1–2

STRASBOURG–ANGERS

A bajnokságot három vereséggel kezdő Angers ellen az első fél óra elteltével szerezte meg a vezetést a Strasbourg: a magyar származású, négyszeres svéd válogatott Sebastian Nanasi – aki idén nyáron érkezett a Malmőtől, és a Lyon ellen már betalált két héttel ezelőtt – közelről lőtt a hálóba. A vendégek Bamba Dieng találatával a második félidőben egalizáltak, és a folytatásban is veszélyesebben futballoztak. A szünet után bár kaput eltaláló lövésig nem jutott a hazai csapat, de a hajrában eldönthette volna a meccset, ám Emanuel Emegha a kapufát találta el. 1–1

TOULOUSE–LE HAVRE

Loic Nego ezúttal a kispadon kezdett, csapata pedig a 70. percben hátrányba került Shavy Babicka találata után. A magyar válogatott játékos négy perccel a gól után állt be, ám nem tudott segíteni társainak, ugyanis a Toulouse megduplázta előnyét, Yann Gboho 25 méterről lőtt a hálóba. A Le Havre két győzelem után kikapott – másodszor az idei kiírásban. 2–0

LENS–LYON

A Lyon a 22 éves csatára, Gift Orban jóvoltából két lesgólig jutott, de egyébként elég kiegyenlített mérkőzést játszott egymással a két csapat, a Lens előtt is adódott gólszerzési lehetőség. Igaz, egyik fél sem volt az 1-es xG (várható gól) közelében sem, így aztán reális eredmény született az előző idényben 7. és 6. helyezettek találkozóján. 0–0

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ
Rennes–Montpellier 3–0 (Blas 24., Kalimuendo 35., Grönbaek 61.)
Nantes–Reims 1–2 (Augusto 28., ill. Munetsi 34., Nakamura 90+1.)
Strasbourg–Angers 1–1 (Nanasi 31., ill. Dieng 62.)
Toulouse–Le Havre 2–0 (Babicka 70., Gboho 86.)
Lens–Lyon 0–0
Szombaton játszották
PSG–Brest 3–1 (O. Dembélé 42., 74., Fabián Ruiz 73., ill. Del Castillo 29. – 11-esből)
Olympique Marseille–Nice 2–0 (Maupay 40., Luis Henrique 53.)
Kiállítva: Cornelius (75. – Marseille)
Auxerre–Monaco 0–3 (Kehrer 8., Vanderson 25., Zakaria 89.)