Hárman is két érmet szereztek szombaton a pályakerékpáros országos bajnokságon

2024.09.14. 16:48
Borissza Johanna Kitti, Kercsó-Magos Zsuzsanna és Szögi Anfissza Grácia a dobogón (Fotó: Green Riders Cycling Team/Facebook)
Hárman is két éremmel térhettek haza a pályakerékpárosok országos bajnokságának első, szombati fordulóját követően.

A BringArénában négy számot rendeztek ezen a napon: időfutamban és egyéni üldözőversenyben avattak magyar bajnokot mindkét nemben. A nők 500 méteres időfutamában Kercsó-Magos Zsuzsanna diadalmaskodott Borissza Johanna Kitti és Szögi Anfissza Grácia előtt. Utóbbi kettőnek a hosszabb távon, a nőknek 3000 méteren zajló egyéni üldözőversenyben is jutott érem: Borissza győzött, míg Szögi harmadik lett, kettejük közé Kapott Szonja ékelődött be.

A férfiak 1000 méteres időfutamában Lovassy Patrik Rómeó diadalmaskodott, a harmadik legjobb időt az a Solymosi Márton tekerte, aki négy kilométeren ezüstérmes lett karcagi klubtársa, Filutás Viktor mögött.

A mezőnyszámok országos bajnokságát október első hétvégéjén, az ugyancsak a kőbányai velodromban sorra kerülő GP-verseny keretében rendezik meg.