NB I, férfiak: Tatabánya - ez már bravúr

Szathmári János parádés védései is kellettek a tatabányaiak egygólos gyôzelméhez (fotó: Meggyesi Bálint)
Tatabánya Carbonex KC–Dunaferr SE 28–27 (16–13)
Tatabánya, 1000 néző. V: Klúcsó, Lekrinszki
TATABÁNYA: SZATHMÁRI – IVÁNCSIK T. 4, Németh A. 2, SZÖGI B. 8 (2), ROSTA I. 4, SZOTYORI 3 (2), Törő 2. Cs: Lengyel M., Lengyel P. 3, Serfel 1, , Kiss I. 1. Edző: Kanyó Antal
DUNAFERR: Stochl – Kertész B. 4, Katzirz, Kemény, Rosta M. 2, Bene 2, Császár 10 (4). Cs: Mikler (kapus), Zubai, Kuzmicsov 1, Grebenár, KRIVOKAPICS 7, Sándor Á. 1. Edző: Kolics János
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 12. p.: 4–6. 17. p.: 7–9. 21. p.: 10–10. 22. p.: 12–10. 41. p.: 19–17. 51. p.: 24–22. 55. p.: 26–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4

Meglepetésre készült a tatabányai csapat, és ez már az első félidőben is meglátszott. Iváncsik Tamásék gyors indításokkal lepték meg az akciókban sokszor hibázó dunaújvárosiakat, és az első félidő végére megnyugtató előnyt szerzett a Tatabánya. A második játékrészben az utolsó percekig hatalmas küzdelem zajlott a pályán, s ebben a Tatabánya meg tudta őrizni a győzelemhez szükséges előnyt.

Mestermérleg
Kanyó Antal:
– Kis karácsony…
Kolics János: – Az első félidőben elhibázott ziccereink megpecsételték sorsunkat.

Győri Tento ETO KC–Nyíregyháza AB-VILL KC 21–19 (9–12)
Győr, 600 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
GYÔR: TATAI – Struhár 1, Józsa D. 3, KONKOLY 7, HERBERT, NYIKES 4, Kányai. Cs: Gerháth (kapus), Kovács Á. 2, Szabó P. 4 (3), Szalafai, Remete. Edző: Tóth László
NYÍREGYHÁZA: LENCSÉS – Bartha, BÉCSI 5, Medve 1, Papp G. 4, Fekete L., Farkas R. 2. Cs: Nagy L. (kapus), JANO 4, Braun, Tarnavölgyi 2, Nagy Z. 1 (1), Varga Zs., Nagy Cs. Edző: Kovács Mihály
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-0. 17. p.: 7–5. 21. p.: 7–10. 38. p.: 11–13. 45. p.: 15–13. 48. p.: 16–16. 51. p.: 19–16. 55. p.: 19–18. 57. p.: 21–18
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1

Tóth László:
– Sajnos két játékosunk nem érkezett meg, egy pedig a kezdés előtt negyvenöt perccel még menedzserrel tárgyalt, de így is nyertünk. Minden köszönet azoké, akik kiharcolták ezt a győzelmet.
Kovács Mihály: – Szünet után nagyon sok hibával játszottunk, a győriek feljöttek, nagy iramot diktáltak, a mi támadójátékunk pedig elszürkült.

Diacell Pécsi KK–Fotex KC Veszprém 26–43 (14–21)
Pécs, 1000 néző. V: Bakos, Holman
PÉCS: SZABÓ P. – Erdélyi 3, Lehmann 3, Werner 3, Kovács G. 3, Kolsofszki, CSÁSZÁR 5. Cs: BALLÓ (kapus), SZAPPANOS 7 (5), Péter Szabó 1, Nagy A., Radó, Pajic, Kokas 1. Edző: Füzesi Ferenc
VESZPRÉM: Sterbik – DZOMBA 12 (4), GULYÁS 6, Goluza 2, Nikolics 2, BUDAY 5, PÁSZTOR 7. Cs: Fazekas (kapus), Csoknyai, Díaz 2, Gál 1, Zsigmond, IVÁNCSIK G. 6, Tóth J. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–3. 17. p.: 7–10. 27. p.: 11–18. 35. p.: 18–23. 48. p.: 20–35.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4

Füzesi Ferenc:
– Nagyon örülök a huszonhat dobott gólunknak, és annak még jobban, hogy a pécsi közönség bebizonyította: vevő a minőségi férfi kézilabdára.
Zdravko Zovko: – Közönségszórakoztató mérkőzés volt. Sok gól esett, azért is, mert nem védekeztünk annyira agresszíven. A Bajnokok Ligája-menetelésünk közben ilyen mecscsek is kellenek.

Békési FKC–Pestszentlőrinc-Elektromos-Rév 28–29 (11–14)
Békés, 500 néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉS: ARDELEÁN – Gilan 6, Pásztor 2, Nagy T., Novanc 1, MOLDOVAN 12 (7), Nagy K. 3. Cs: Szikora (kapus), Polgár Z., Szatmári 2, Vida 1, Nagy Z., Nyitrai 1. Edző: Kádas László
PESTSZENTLÔRINC: Nagy Z. – BAKOS D. 5, HARSÁNYI 7, Molnár 1, Jakab 4, Frey J. 6 (3), FORGÁCS 6. Cs: Novák (kapus), Kiss G., Bakos Gy., Börcsök, Horváth. Edző: Nagy Károly.
Kiállítások: 6, ill. 20 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/3

Kádas László:
– A Tromosnak létfontosságú volt a két pont, ezért mindent meg is tett érte. Mindezt emelt fővel elviseltük.
Nagy Károly: – Ami a második félidőben történt, az egy rémdráma. A játékvezetők sima meccset tudtak szorossá tenni.

Százhalombattai SK–Csömör KSK 28–34 (11–18)
Százhalombatta, 150 néző. V: Láda, Sebők
SZÁZHALOMBATTA: Cziráki – TOMBOR 9 (6), Golovin 2, Molnár 4, Balázs T. 4, Harsányi 1, KEMÉNY 5. Cs: Szabó L., Pásztor (kapusok), Balázs A. 2 (1), Becskereki, Keresztes 1, Payer, Rádler. Edző: Hemela Zsolt
CSÖMÖR: ZSEMBERI – LAURENCZ 13 (2), BORSODI 4, Kende, Szörnyi 2, Károlyfi 1, VARGA P. 6. Cs: Duleba (kapus), Czina 3, Tímár 3, Gigler 2, Varga Á., Elek, Jasper. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 10. p.: 4–4. 15. p.: 4–7. 19. p.: 6–11. 25. p.: 9–14. 34. p.: 11–21. 40. p.: 16–23. 45. p.: 19–27. 48. p.: 20–30. 55. p.: 23–32
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 9/7, ill. 2/2

Hemela Zsolt:
– A mai mérkőzéssel egy korszak mindenképpen lezárult, a jövő számomra egyelőre ismeretlen.
Adorján Gábor: – Idegenben ezúttal is jól és eredményesen játszottunk. A kilenc megszerzett pontból nyolcat idegenben szereztünk. Kívánom, hogy volt csapatom gondjai megoldódjanak!