Az NSO ajánlja:2006 Eb, Svájc, selejtező:Az A-csoport állásaTovábbi csoportokA magyar keretA nemzetközi kézilabda-történelem érmesei:FérfiakMagyarok a férfi világbajnokságokon, érmesekMagyarok a férfi Európa-bajnokságokon, érmesekKézilabda: sportági lexikonFérfi Európa-bajnokságok, 1994-2006Férfi Világkupa, Svédország, 2004Férfi Európa-bajnokság, Szlovénia, 2004Férfi világbajnokság, Portugália, 2003AthénA
adatlapja
A
adatlapja
Kézilabda az olimpiánA férfi válogatott athéni eredményei, online tudósításokKézilabda-fórumaink Az NSO ajánlja:2006 Eb, Svájc, selejtező:Az A-csoport állásaTovábbi csoportokA magyar keretA nemzetközi kézilabda-történelem érmesei:FérfiakMagyarok a férfi világbajnokságokon, érmesekMagyarok a férfi Európa-bajnokságokon, érmesekKézilabda: sportági lexikonFérfi Európa-bajnokságok, 1994-2006Férfi Világkupa, Svédország, 2004Férfi Európa-bajnokság, Szlovénia, 2004Férfi világbajnokság, Portugália, 2003AthénA
adatlapja
A
adatlapja
Kézilabda az olimpiánA férfi válogatott athéni eredményei, online tudósításokKézilabda-fórumaink Skaliczki László szövetségi kapitány átalakulóban, fiatalodóban levő együttese a csoportküzdelmekben valamennyi mérkőzését biztosan, nagy különbséggel nyerte meg. A keret szinte valamennyi játékosa - lehetőségeihez képest - sokat tett a nagyszerű sikerért, amelynek az értékét persze nem szabad túlbecsülni. A mieink csoportjában nem a nemzetközi elithez tartozó gárdák voltak Nagy Lászlóék vetélytársai.
"Már a sorsoláskor tudtuk, hogy esélyesek leszünk a csoportban, hiszen legfeljebb a fehéroroszoktól várhattunk valamivel jobb teljesítményt - mondta Skaliczki László. - Velük szemben is inkább amiatt volt bennem némi bizonytalanság, mert nem tudtam, mire lesz képes együttesem, amely hasonló összeállításban még sohasem lépett pályára, ráadásul viszonylag keveset gyakorolhatott az előselejtezők előtt."
A kapitány elismerte, hogy az ellenfelek védekezése - ami ebben a sportágban egyre fontosabb - meg sem közelítette azt a színvonalat, amelyet a világversenyeken tapasztalhatnak a legjobbak. Emiatt aztán érvényesülhetett a magyarok erőnléti fölénye, gyorsasága és magas fokú technikai képzettsége.
"A győzelmek mellett leginkább annak örültem, hogy fiatal csapatunk valamennyi tagja komolyan vette a feladatát, még elvétve sem tapasztaltam túlzott lazaságot vagy lezserséget, amely veszélyeztethette volna eredményeinket - folytatta a kapitány. - Az előselejtezőkben kapott lehetőséggel jól éltek tehetségeink, akiknek a továbbiakban a klubjaikban is fel kell használniuk a megszerzett tapasztalatokat. Csak így készülhetnek fel arra, hogy a későbbiekben a nemzetközi élvonalban is megállják a helyüket, tekintélyt szerezzenek."
A keret további formálását tervező Skaliczki László leszögezte: az új olimpiai ciklusban leginkább azokra a játékosokra építhető a csapat, akik az utóbbi hetekben nagy akarattal, remekül küzdve igyekeztek bizonyítani. Nekik további jelentős terhelésre, nemzetközi rutinra, valamint újabb lehetőségekre lesz szükségük. Nagy kérdés, milyen koncepciót képzel el és javasol a szövetség vezérkara - a kapitánnyal együtt - a folytatásra, vagyis hangsúlyosabb lesz-e a generációváltás, amelynek mind az igénye, mind a lehetősége megvan, avagy eredménycentrikus tervek születnek a válogatott közeljövőjéről. Persze azt is lehet mondani, a kettő együtt is megvalósítható, hiszen - bár az athéni negyedik hely kiharcolásában fontos szerephez jutók közül Rosta, Kertész, Mezei, Szathmári már aligha tér vissza a legjobbak közé - Pérez, Díaz és Pásztor megígérte Skaliczki Lászlónak, hogy számíthat rájuk, ha a szükség úgy hozza (a sérülések eshetőségét sem szabad kizárni). Egyre fontosabb szerepe lehet a keretben Laluskának és Ilyésnek, valamint a kapitány arra is figyel, hogy a juniorok közül kik lehetnek esélyesek a keretbe kerülésre. Gulyás, Putics, Mikler, Nagy Kornél, Császár és Zubai a mester látókörében van, s közülük többeket már tesztelt is a kapitány, aki elképzelhetőnek tartja, s reméli, hogy további tehetségek is feltűnnek.
"A júniusi Eb-selejtező a legközelebbi nagy feladatunk - mondta Skaliczki László. - Azután pedig, remélem, el kell kezdenünk az Európa-bajnoki csapat építését. Az előselejtezőkkel lezárult egy fontos szakasz a válogatott életében, és a folytatásról februárban határozunk. Sok függ majd attól, hogy a kluboktól továbbra is kellő támogatást kapunk-e, hiszen közös edzések és tesztmérkőzések nélkül nem vághatunk neki a júniusi selejtezőnek." ----
A 69 kilósok között versenyzô Krutzler Eszter lökésben és összetettben is országos csúcsot javított Kazincbarcikán (Fotó: Farkas József)
Válogatottunk kulcsjátékosa, Nagy László a héten még itthon tartózkodik, és csak vasárnap utazik vissza Barcelonába, ahol január 31-én kezdi az edzéseket.
- Nekem az volt az előselejtezők legfőbb tanulsága, hogy fiatal együttesünk minden tagja rendkívül motiváltan, nagy akarattal küzdött - mondta a világklasszis jobbátlövő. - Az eddig kevesebb lehetőséghez jutók is igyekeztek bizonyítani, hogy a legjobbak között van a helyük. Nem véletlen, hogy Skaliczki László is megdicsért bennünket a sorozat zárásakor, és elmondta, hogy jó szellemben, dícséretesen küzdött a csapat mind a hat mérkőzésen. Szerintem is hasznos három hetet töltöttünk együtt, és bár könnyű csoportellenfelekkel találkoztunk, azért azt a hat mérkőzést le kellett játszani. A közös munka jót tett a csapat taktikai és pszichikai érésének, épülésének is. Az egyetlen gond az volt, hogy az amúgy is hosszú és fárasztó utazásainkat a szövetség nem a legszerencsésebben szervezte. Annak is örülünk, hogy sérülés nélkül megúsztuk ezt a sorozatot. ---- 1. csoport: Ciprus-Fehéroroszország 22-41 (13-18), Olaszország-Magyarország 29-36 (15-19), Fehéroroszország-Ciprus 36-26 (20-8), Magyarország-Olaszország 42-27 (21-14). Végeredmény: 1. Magyarország 12, 2. Fehéroroszország 7, 3. Olaszország 5, 4. Ciprus 0
2. csoport: Bosznia-Hercegovina-Macedónia 34-30 (17-13), Törökország-Belgium 33-30 (15-14), Macedónia-Bosznia-Hercegovina 29-28 (15-14), Belgium-Törökország 27-26 (16-16). Végeredmény: 1. Macedónia 9, 2. Bosznia-Hercegovina 8, 3. Törökország 4, 4. Belgium 3
3. csoport: Észtország-Ukrajna 27-27 (15-14), Ukrajna-Észtország 31-29 (14-12), Luxemburg-Románia 20-31 (11-16), Románia-Luxemburg 36-22 (19-11). Végeredmény: 1. Ukrajna 11, 2. Románia 8, 3. Észtország 5, 4. Luxemburg 0
4. csoport: Végeredmény: 1. Szlovákia 6, 2. Lengyelország 4, 3. Hollandia 2, 4. Azerbajdzsán 0
5. csoport: Izrael-Finnország 29-22 (14-12), Ausztria-Lettország 29-28 (17-14), Finnország-Izrael 21-15 (10-7), Lettország-Ausztria 28-30 (17-16). Végeredmény: 1. Ausztria 10, 2. Izrael 6, 4. Lettország 4, 4. Finnország 4.
6. csoport: Bulgária-Portugália 24-33 (8-21), Portugália-Bulgária 37-25 (17-15). Végeredmény: 1. Litvánia 7, 2. Portugália 5, 3. Bulgária 0.
A csoportok első és második helyezettjei jutottak a június 11. és 19. közötti selejtezőbe, amelynek a párharcait február 22-én Bécsben sorsolják.