Ma pihen a továbbjutó 12 gárda, majd hétfőn a középdöntő két csoportjában (AB-ág, CD-ág) folytatódnak a csütörtökig tartó küzdelmek (a csoportból az egymás elleni eredményeket magukkal viszik a csapatok). A vb február 6-án a döntővel zárul. A csoportküzdelmek befejező napján az egyik csemege a szerb-német összecsapás volt, amelyen Sterbik Árpádéknak győzniük kellett, hogy a többi eredménytől függetlenül továbbjussanak, valamint magukkal vigyék a németek ellen szerzett két pontot (Egyiptomtól kikaptak a "jugók"). A magyar kapus, a Ciudad Real csillaga, aki a Fotex KCV-ből igazolt Spanyolországba, Veszelin Vujovics kapitány egyik legrutinosabb játékosa. "Tunéziában már a negyedik világbajnokságon játszom - mondta Sterbik, aki kétszeres vb-bronzérmes (1999, 2001) -, hiszen 1999-ben debütáltam Egyiptomban, amikor a plávikat Zoran Tuta Zsivkovics mester vezette. Akkor is a németek voltak az ellenfeleink, és a kapitány Dejan Perics helyett nekem szavazott bizalmat. Nagyon meglepődtem, hogy a rutinos kapus helyett a fontos meccsen én állhattam a kapuba. Zsivkovics bízott bennem, amit megháláltam. Pedig nem volt könnyű húszezer néző előtt védeni. Másrészt akkor bombázták hazánkat, és ilyen körülmények között nehéz volt játszani. őszintén szólva, alig vártam, hogy mindennek vége legyen és hazautazzunk." Sterbik hozzáfűzte, a németet átlagos csapatnak tartja, amely Schwarzer, Kretzschmar, Zerbe, Ramota és a többi - különböző okok mitatt - kimaradó nélkül megverhető volt, még akkor is, ha a szerbeknél is akadtak gondok. A kapusokat értékelve elmondta: "Ma a dán Kasper Hvidt, a Pamplona játékosa a legjobb a világon, majd a fiatal magdeburgi Johannes Bitter következik. Szerintem ők lesznek a következő évtized legfényesebb kapuscsillagai."
Sterbik (jobbra) a vb-n is bizonyít
A szerb-német ütközet fordulatos első félidejében roppant szigorúan védekeztek a csapatok, ugyanakkor a támadások zöme pontatlan lövéssel, technikai hibával zárult. A sérülésektől tizedelt, fiatal német együttes az ukrán Velikij (7 gól) és Kehrmann (6) vezérletével hősiesen harcolt és már 13-9-re vezetett. A szerbek szélsőihez el sem jutott a labda, Milorad Krivokapics (Dunaferr) és társai mindent középen erőltettek. A második félidőben viszont a hét-hét gólt lövő Nikolics (a Fotex volt sztárja) és Muratovics révén állva hagyta ellenfelét Szerbia-Montenegró. A Pick-Szeged két kitűnősége közül Djurkovics védekezésben, Andjelkovics az irányítóposzton tett sokat a sikerért. A Fotex KCV egykori erőssége, Petrics két gólt lőtt. Mégis Sterbik Árpád (41 százalékos eredményességgel védett) lett a csata főhőse, mert három másodperccel a vége előtt kivédte von Behren hétméteresét, s ezzel győzelemhez, valamint középdöntőbe juttatta együttesét. A csoportokból három gárda folytatja a középdöntőben.
Szavazás
---- A vajdasági Krivokapics testvérek közül Marko a spanyol Granollers, Milorad pedig a Dunaferr SE erőssége. A tunéziai vb-n együtt töltik minden szabad percüket, hiszen régóta külföldön kézilabdáznak, ezért ritkán találkoznak. Az idősebb Marko, aki balátlövő, kezdett előbb kézilabdázni Zentán, az öccse pedig eljárt megnézni az edzéseit. "Milorad balkezes volt, ami kézilabdában ritkább, és a játékospiacon az ára sokkal magasabb" - mondta öccséről a Granollers csillaga, aki a zentai korszak után Miloraddal együtt a kátyi Jugovics Kachoz igazolt, majd a Sintelonban, aztán a portugál Madeirában szerepelt. Milorad a Dunaferr játékosaként lett kerettag a válogatottban. "A bátyám sosem volt a példaképem - vallotta be a Dunaújváros jobbátlövője. - Sőt, én voltam az, aki korábban került külföldre." A testvérek szerint a vb-n a gyenge kezdés, az Egyiptom elleni vereség, nem okoz nagyobb gondot a szerbeknek, míg a belgrádi sajtó nemzeti tragédiaként írt a fiaskóról. Aztán változott a kép, amikor a norvégokat, a katariakat és a brazilokat is legyőzte Veszelin Vujovics mester csapata. A legnagyobb fegyvertény persze a Németország elleni szombati siker volt. A belgrádi Glasz javnoszti című lapnak a Dunaferr átlövője elmondta: "Magyarországon nincs végsőkig gyászos hangulat, ha a válogatott vagy valamelyik klubcsapat kikap. Például a válogatott a világbajnoki selejtezőben alulmaradt a norvégokkal szemben, és ezt senki sem tartotta tragédiának. Csapatomban, a Dunaferrben és a bajnokságban is fantasztikus a szervezettség, egy évre előre tudható minden mérkőzés időpontja, illetve a klubomban az edzések, a mérkőzések, az utazások pontos ideje egy hónappal korában elkészül." ---- 5. forduló. A-csoport (Rades): Tunézia-Görögország 27-27 (17-13), Angola-Kanada 27-26 (16-11), Franciaország-Dánia 32-26 (14-13). Végeredmény: 1. Tunézia 8 pont, 2. Görögország 7, 3. Franciaország 7, 4. Dánia 6, 5. Angola 2, 6. Kanada 0 B-csoport (El-Menzah): Csehország-Kuvait 33-22 (16-9), Izland-Algéria 34-25 (19-11), Oroszország-Szlovénia 31-27 (16-18). Végeredmény: 1. Oroszország 10, 2. Csehország 6, 3. Szlovénia 6, 4. Izland 5, 5. Algéria 3, 6. Kuvait 0 C-csoport (Sfax): Spanyolország-Argentína 35-28 (15-14), Japán-Ausztrália 29-19 (16-10), Horvátország-Svédország 28-27 (14-15). Végeredmény: 1. Horvátország 10, 2. Spanyolország 8, 3. Svédország 6, 4. Japán 4, 5. Argentína 2, 6. Ausztrália 0 D-csoport (Sousse): Brazília-Katar 30-25 (14-13), Szerbia-Montenegró-Németország 25-24 (10-13), Norvégia-Egyiptom 24-19 (13-9). Végeredmény: 1. Szerbia-Montenegró 8, 2. Norvégia 7, 3. Németország 7, 4. Egyiptom 6, 5. Brazília 2, 6. Katar 0 (Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorolt.)