U18-as női kézi-vb: egy góllal nyert és bronzérmes a magyar válogatott

PÓR KÁROLYPÓR KÁROLY
2024.08.25. 11:04
Bronzérmet ünnepelhet a magyar U18-as válogatott (Fotó: Fotó: IHF/kolektiff/Sasa Pahic Szabo, archív)
A Kínában zajló U18-as női kézilabda vb-n a magyar válogatott a 3. helyen végzett, miután a bronzmeccsen 25–24-re legyőzte a franciákat.

A Bohus Beáta vezette női U18-as válogatott az elődöntőig veretlenül menetelt a kínai korosztályos vb-n, és bár a spanyolok elleni elődöntős meccset 19–16-ra elveszítette, a franciák elleni bronzmérkőzésen ismét remek teljesítményt nyújtott.

A mieink viszonylag hamar háromgólos előnybe kerültek, és 7–4-es magyar vezetés után végig a franciák futhattak az eredmény után. Ennél nagyobb különbség nem nagyon alakult ki a két csapat között, de a franciák fordítani nem tudtak.

Az utolsó tíz perc kétgólos magyar vezetésnél kezdődött (23–21), a hajrára pedig egyre jöttek fel a franciák (25–24), amikor a kapuba a második félidőre becserélt Majoros Gréta sorozatos nagy védéseinek köszönhetően tartotta meg előnyét a magyar csapat. Bő húsz másodperccel a vége előtt még lábbal védett egy francia lövést, így maradt a 25–24, bronzérmes a vb-n U18-as válogatottunk!

A mieink két legeredményesebb játékosa Kriston Kíra és Keceli-Mészáros Renáta volt öt góllal.

NŐI KÉZILABDA
U18-AS VB, 3. HELYÉRT
Magyarország–Franciaország 25–24
Csucsou, Nemzetközi Kézilabda-csarnok. V: Kazanegra, Vujacsics (montenegróiak).
MAGYARORSZÁG: Lukács, Majoros (kapusok), Balogh 2, Bede 1, Fazekas 4 (2), Kacsó, Keceli-mészáros 5, Kriston 5, Mihály 1, Papp, Pálmai 1, Rédecsi 1, Seres 4, Szép, Varga 1, Vári. Edző: Bohus Beáta.
FRANCIAORSZÁG: Gindro, Gonzalez (kapusok), Abdou 2, Andon 1, Arotcarena-Rosas 2, Bureu, Chantelly 4, Clerc, Ferdilus, Gros, Injai 3, Kingue 5, Koestner 2 (1), Lambet, Naal 4, Senant 1. Edző: Olivier De Lafuente.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1