Pontszámban tartotta a Suns csodagyerekét, Amare Stoudemire-t (34-34), lepattanószedésben felül is múlta (11-7), de meg kellett bizonyosodnia róla: ez a ligaelsővel szemben nem elég. Az arizonaiaknál most egyszerűen minden klappol - hogy Mike D’Antoni, a büszke vezetőedző nyilatkozatából idézzünk. A Suns (31, 4) szokás szerint rögvest torkon ragadta ellenfelét, már az első negyedben elhúzott tőle 17 ponttal, és a Keleti főcsoportot fölényesen vezető Miaminak (27, 10) a későbbiekben mindössze két alkalommal adatott meg, hogy legalább tíz pontra felzárkózzon (63-53, 71-61). A Phoenix egyhuzamban hetedszer nyert, sorozatban másodszor, az idényben hetedszer érte el a csillagos ég közelében húzódó 120 pontos határt - no igen, ahol a kezdő ötös minden tagja legalább 14 pontig jut… "Tíz éve dolgozom a ligában, de nem emlékszem ennél gyorsabb csapatra. Minden poszton kiváló atlétikai adottságokkal megáldott játékosai vannak" - hüledezett Stan Van Gundy, az ellenfél vezetőedzője.
Harminckilenc mezônydobásukból mindössze tízet rontottak el: Amare Stoudemire (32) 13/19-es, Shaquille O’Neal (balra) 16/20-as mutatóval zárt 68 pontot hozó párbajuk során
Ami a bevezetőben említett két behemót csatáját illeti, a nagyérdemű nem csalódott, a liga jelenlegi két legjobb zsákolója nem hazudtolta meg önmagát. "Ma a régi énem küzdött a fiatallal. Megpróbáltam kiszorítani, hogy távolabbról kényszerüljön dobni, és mi tagadás, egészen jól csinálta. Nagyszerű fickó, az biztos!" - emelte meg a kalapját Shaquille O’Neal a nála 11 évvel fiatalabb Stoudemire előtt. "Igyekeztem mindenből bevetni egy kicsit. Felkészültem rá, hogy azt akarja, kintről dobjak, ha meg kilépett rám, megpróbáltam helyzetbe hozni a többieket, vagy szabálytalanságot kicsikarni" - mondta a 21 esztendős siheder, aki egyszer akkorát kapott gyermekkora példaképétől, hogy az eget is nagybőgőnek nézte - közben persze a gyűrűbe varázsolta a labdát, sőt a megítélt büntetőt is értékesítette. Így kell kivívni az öregek tiszteletét. További két csoportelsőnek is jelenése volt a legutóbbi játéknapon, és ha nem is iskolajátékkal, de mindketten hozták a kötelező győzelmet. Rashard Lewis az első negyedbeli sérülése után már csak asszisztálni tudott a játékhoz - szerencséjére a Seattle (25, 8) messze nem egyemberes csapat, és az idényben kilencedszer 30 pont fölé jutó Ray Allen vezérletével legyűrte a magát jól tartó Clipperst. A Clevelandet kis híján kellemetlen meglepetés érte a Charlotte ellen, de Drew Gooden észnél volt a fontos pillanatokban, és előbb duplájával kiharcolta a hosszabbítást - mínusz tízen is volt a Cavs az utolsó negyedben -, majd a ráadásban hét ponttal tette biztossá, hogy meglesz sorozatban a negyedik siker is. Paul Silas vezetőedző szerint tanítványai gondolatban már a következő ellenfél, a Lakers csarnokában jártak…