Magabiztosan nyert hazai pályán a Nyíregyháza a Körmend ellen

2008.02.27. 21:47
Tizenhat ponttal nyert hazai pályán a Nyíregyháza férfi kosárlabdacsapata a Körmend ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Marso a harmadik negyedben tizenkilenccel verte a vendégeket, és ez döntően befolyásolta a mérkőzést.
Ferencz Csaba (fehérben) sem bírt Gary Buchanannel

A körmendiek a mérkőzés elején nagyon ügyeltek védekezésükre, s mivel jól működött a vendégek letámadása, s a vasi triplakísérletek is rendre célba értek, fokozatosan nőtt a körmendi előny.

A hatodik percben a piros-feketék ötödik hárompontos kosara után 11–22 állt az eredményjelzőn, s ekkor kevesen gondoltak arra, hogy a meccs végén bosszankodni fog a hazai publikum, hogy csapata csak 16 pontos előnyt szerzett a visszavágóra. Pedig így történt, hiszen a nyíregyházi triplagyárosok is elkapták a fonalat. A center Sitku Ernő távoli kosara volt a jeladás, majd folytatta a műfaj specialistája, Gary Buchanan.

Márpedig ha ő elkapja a fonalat, remeghetnek az ellenfelek. Az amerikai kosaras, aki néhány hónappal ezelőtt éppen a Körmend ellen mutatkozott be az NYKK-ban, a nagyszünetig beszórt négy triplát, s mivel a játékmester, a szlovén Brane Savic is összehozott feleannyi hármast, húszpercnyi játék után már két ponttal a hazaiak jártak előrébb.

A folytatásban szabolcsi show-műsor vette kezdetét. Buchanan, Sitku és Ross Mouton akkor dobott trojkát, amikor kedvük tartotta, így a harmadik negyedben előbb tíz, majd az ugyancsak remek napot kifogó horvát Srdjan Helbich kosarával húszpontosra nőtt a nyíregyházi előny.

A 33. percben már 25 egységnyivel járt előbbre a hazai gárda, de ekkor újra elővette letámadásos fegyverét a Körmend, s villámgyorsan javított helyzetén. A végjátékban két amerikai, a körmendi Kenneth Henderson és Mouton kisebb bunyója borzolta a kedélyeket (mindkét játékost kiállították a bírók), a Nyíregyháza végül 16 pontos előnyt szerzett a szerdai visszavágóra.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK - POLAROID LAMI-VÉD KÖRMEND 110–94 (25–29, 29–23, 35–16, 21–26)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Vígh, Király, Gál
NYÍREGYHÁZA: Savic 10/6, BUCHANAN 31/21, MOUTON 17/6, SITKU 20/9, HELBICH 32. Csere: Trepák, Siska
KÖRMEND: THOMAS 17/3, Ferencz 13/9, FODOR G. 21/9, Vavra P. 12/3, Ocitti 13/3. Csere: Fodor M. 7/3, Henderson 7, McCants 4
Az eredmény alakulása, 4. p.: 5–10. 7. p.: 14–25. 13. p.: 33–33. 16. p.: 43–39. 18. p.: 52–44. 24. p.: 68–58. 27. p.: 78–64. 33. p.: 95–70. 35. p.: 97–82. 38. p.: 104–83
Kipontozódott: Ocitti (40. p.). Kiállítva: Henderson és Mouton (mindkettő 38. p.)