Női kosár Eb: a mélyrepülés után is francia győzelem

2015.06.25. 22:23
Diandra Tchatchouang az orosz védők gyűrűjében – a Franciaország nagy csatában nyert (Fotó: AFP)
A női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében Spanyolország és Montenegró óriási mecset játszott egymással, és a címvédő ibériaiak végletekig kiélezett mérkőzésen jutottak be a legjobb négy közé, ahol ellenfelük az oroszokat szintén nagy csatában legyőző Franciaország lesz.

FIZESSEN ELŐ, ÉS MEGAJÁNDÉKOZZUK!

Fizessen elő most negyedéves Nemzeti Sport e-újságra és mi páros belépővel ajándékozzuk meg a női kosárlabda Európa-bajnokságra!

A belépők a június 26., pénteki játéknapra érvényesek.

Az akcióban mindenki részt vehet, aki június 22. és június 25. között negyedéves Nemzeti Sport e-újság előfizetést vásárol.

A belépőjegyeket a helyszíni jegypénztárban, a budapesti SYMA csarnokban személyesen vehetik át vásárlóink.

Az akció az applikácion keresztül e-újságot vásárlókra nem vonatkozik.

A Nemzeti Sport e-újságra ide kattintva fizethet elő.

Remek összecsapást hozott a spanyolok és a montenegróiak meccse, amelyen végig izgalmas volt a csata. A legnagyobb különbség – 10 pont a címvédő javára – a negyedik negyed elején alakult ki a két csapat között, de hiába vezettek többet a spanyolok, az utolsó percekben felváltva vezettek a felek, és a szerencse is Alba Torrensékkel volt.

A montenegróiaknál csúcsformában játszott Angelica Robinson, de a véghajrában fontos labdát adott el, ám Milica Jovanovics triplájával mégis ők kerültek lépéselőnybe, és két ponttal elhúztak. Anna Cruz betörése azonban sikeres volt, ráadásul faultot is fújtak a játékvezetők, a pontos büntetővel pedig ismét a spanyoloknál volt az előny, ám az utolsó támadás a montenegróiaké volt. Robinson dobása után a labda lecsorgott a gyűrűről, az utolsó pillanatban pedig Alekszandra Vujovicsot blokkolták, így Szerbia és Fehéroroszország után Spanyolország jutott be az elődöntőbe.

Torrens 27 ponttal volt a húzóember a spanyoloknál, Cruz és Astou Ndour 12-12 ponttal, Laura Nicholls 16 lepattanóval segítette ki. A túloldalon Robinson 23-mal zárt, Jelena Szkerovics 11, Jovanovics 10 pontot szerzett a mérkőzésen.

Izgalmakban nem fukarkodott a francia–orosz összecsapás sem. A meccs elején inkább az oroszok vezettek, majd a franciák tudtak előnyre szert tenni, de ellépni csak a negyedik negyedre tudtak. Hat perccel a meccs vége előtt 10 pont (67–57) volt a fehér mezesek előnye, ezt követően azonban azonban ötperces hullámvölgy következett be a játékukban, amit nem hagytak kihasználatlanul az oroszok.

Az Epiphanny Prince vezette oroszok gyakorlatilag két perc alatt egyenlítettek, negyven másodperccel a vége előtt így 71–71-et mutatott az eredményjelző, sőt, az oroszoknak esélyük volt a vezetés megszerzésére is, az elveszített labda után azonban egy sportszerűtlen hiba gyakorlatilag a franciák javára döntötte el a meccset.

Franciaország 77–74-es sikere után készülhet a spanyolok elleni elődöntőre, és már biztosan legalább olimpiai selejtezős helyen végez, míg Oroszországnak ehhez még két meccset feltétlenül nyernie kell, hogy megszerezze az ötödik helyet.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
SPANYOLORSZÁG–MONTENEGRÓ 75–74
(16–17, 23–20, 16–15, 20–22)
Syma-csarnok, 800 néző. V: Panther (német), Mazzoni (olasz), Kapitány
SPANYOLORSZÁG: Palau 2, XARGAY 6, TORRENS 28, NDOUR 12, Nicholls 8. Cs: Dominguez 6, Cruz 12/3, Gil 1, Herrera, Martinez. Szövetségi kapitány: Lucas Mondelo
MONTENEGRÓ: SKEROVICS 11, Pasics 4, JOVANOVICS 10/6, Bjelica 5/3, Perovanovics 9. Cs: ROBINSON 23, Alekszics 4, Vujovics 6/6, Vucsetics 2. Szövetségi kapitány: Momir Milatovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–6. 9. p.: 16–11. 11. p.: 16–17. 12. p.: 22–17. 14. p.: 28–21. 18. p.: 31–32. 25. p.: 47–41. 28. p.: 55–48. 31. p.: 55–52. 33. p.: 62–52. 38. p.: 66–67. 40. p.: 72–74.
Kipontozódott: Nicholls (35. p.), Perovanovics (38. p.), Ndour (39. p.)
Lucas Mondelo:
– Ez a mérkőzés már történelem. Nem tudom, az elődöntőben nyerünk-e vagy sem, de a most mutatottnál biztosan jobban játszunk. A fő célunkat elértük, olimpiai selejtezőt érő helyen végzünk.
Momir Milatovics: – Gratulálok magamnak és a csapatomnak, ezt a meccset mi nyertük, ezt mindenki láthatta... Kis ország vagyunk, de hatalmas szívvel kosárlabdázunk. Jelena Dubljevics nagyon hiányzott nekünk.

FRANCIAORSZÁG–OROSZORSZÁG 77–74 (16–20, 22–15, 19–18, 20–21)
Syma-csarnok, 1000
néző. V: Juras (szerb), Lasuik (kanadai), Martinescu (román)
FRANCIAORSZÁG:
DUMERC 13/9, Skrela 3, Tchatchouang 8, GRUDA 23, Yacoubou 8. Cs: Salagnac, MIYEM 18, Ciak, Michel, Epoupa 4, Cata-Chitiga, Lardy. Szövetségi kapitány: Valérie Garnier
OROSZORSZÁG:
PRINCE 31/12, Beljakova 5, Kuzina 7/3, Oszipova 6, VIERU 11. Cs: Kirillova, Beglova 4, Vagyejeva 8, Logunova 2. Szövetségi kapitány: Anatolij Miskin
Az eredmény alakulása. 4. perc:
7–6. 7. p.: 9–14. 14. p.: 24–22. 17. p.: 30–26. 24. p.: 46–39. 27. p.: 50–49. 30. p.: 55–53. 32. p.: 57–57. 35. p.: 67–57. 33. p.: 62–52. 37. p.: 69–62. 40. p.: 71–71.
Valérie Garnier:
– Kemény összecsapás volt, ahogy egy negyeddöntőnek lennie is kell. Az eredmény fontos volt számunkra, amit jó lepattanózásunknak is köszönhetünk. Meccs közben többször is változtatnunk kellett a támadásaink megvalósításának módján.
Anatolij Miskin:
– Ilyen a sport, a szerencse most a franciákat támogatta... Nehéz ilyen gyorsan komoly értékelést adni azt követően, hogy éppen lemaradtunk az éremszerzés lehetőségéről. Most már az a célunk maradt, hogy megszerezzük az ötödik helyet, vagyis esélyünk legyen részt venni az olimpiai selejtezőben, és biztos vagyok benne, hogy ez sikerülni is fog.