Szalay Ferenc, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) elnöke a pénteki sajtótájékoztatón a pécsi helyszínre utalva kiemelte: „oda kell vinni a kosárlabdát, ahol néző van, ahol szeretik". Hozzátette: biztos benne, hogy a jövőben Szekszárd, Sopron vagy Zalaegerszeg is meg tud rendezni hasonló kupadöntőt.
Március 31-én, pénteken a negyeddöntőkre kerül sor: az UNIQA Sopron a ZTE NKK-val, az Atomerőmű KSC Szekszárd a CMB Cargo UNI Győrrel, a PEAC-Pécs a Vasas Akadémiával, a VBW CEKK Cegléd pedig az Aluinvent DVTK Miskolccal játszik. Április elsején, szombaton az elődöntőket, másnap a bronzmérkőzést és a döntőt rendezik meg. A kupagyőztes 3 millió, a második 1.5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap.
Szalay Ferenc az esélyekről azt mondta: az igen kiegyensúlyozott bajnokságban bármelyik csapat bármelyiket megverheti, akár idegenben is.
A férfi kosárlabdával összehasonlítva a női utánpótlás sokkal erősebb – jegyezte meg az MKOSZ-elnök, aki megoldandó problémának nevezte, hogy az ígéretes fiatal játékosok Magyarországon maradjanak. Egyúttal bejelentette: az MKOSZ megkezdte a tárgyalásokat a pécsi, miskolci, budapesti, győri és soproni egyetemekkel, hogy a kosárlabda tehetségei elsősorban ne külföldön akarjanak tanulni, hanem magyar ösztöndíjat kapjanak.
A három nap mérkőzéseire külön napijegyekkel lehet bejutni: a felnőttjegyek 1000, a diák-nyugdíjas belépők 500 forintba kerülnek – jelezte Szűcs Zsolt, a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgató-helyettese.
Páva Zsolt, Pécs – hazai dobogós helyezésben bízó – polgármestere szerint a város női kosárlabda-életének újjászervezésére irányuló, három-négy éve indult munka mostanra kezd beérni.