A Szekszárd, a DVTK és a Sopron kiütéses győzelmet aratott, a Győr csak hosszabbításban nyert a női kosár NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.10.02. 17:38
Boros Júlia (jobbra) 21, Precious Johnson nyolc pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: Dömötör Csaba)
A Szekszárd 96–53-ra győzött a soproni akadémisták, a Darazsak vendégeként szerdán a női kosárlabda NB I 2. fordulójában. A DVTK szintén negyven pont feletti győzelmet aratott a BEAC ellen hazai pályán (92–51), a Sopron Basket hatvannal (!) verte a Szigetszentmiklóst (103–43), nagy különbséggel nyert a Pécs is a Dávid Kornél Akadémia ellen (80–61), míg a Győr csak hosszabbításban tudta legyűrni a TFSE-MTK-t (89–79). A fordulót záró találkozón a Vasas 66–49-re nyert a Cegléd ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ
DARAZSAK SPORTAKADÉMIA–TARR KSC SZEKSZÁRD 53–96 (20–25, 10–25, 14–19, 9–27)
Sopron, 150 néző. V: Kapitány, Kovács N., Popgyákunik
DARAZSAK: Kovács G. 11/3, Szikszai 1, Gergő, Jevtovics 12, Marics 5. Csere: Toman R. 7/3, Csaplár-Nagy 9, Völgyi 2, Sinka-Pálinkás 6, Horváth Boglárka. Edző: Szrdjan Radulovics
SZEKSZÁRD: Bejedi 2, BOROS 21/15, Holcz 5, Whittle 8/6, WESTBELD 20. Csere: Mányoky 10/3, Bernáth 9/3, Szücs 10, Theodoreán 3, Johnson 8. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 14–17. 12. p.: 22–30. 15. p.: 22–42. 18. p.: 26–48. 24. p.: 30–59. 28. p.: 42–67. 32. p.: 45–75. 35. p.: 47–82. 38. p.: 53–86
Szrdjan Radulovics: – Nehéz meccs volt egy erős ellenféllel szemben, amely nagyon jól és keményen kosárlabdázott. Elsősorban az eladott labdákkal, a lepattanóknál voltak gondjaink. Normálisak ezek a hibák egy ilyen fiatal csapatnál, fejlődési folyamatban vagyunk. Tudjuk, hol vannak a határaink, a pluszok, a mínuszok. Sok pillanatnak tudok örülni, tudjuk, miben van az erőnk. Napról napra, edzésről edzésre biztos, hogy jobbak leszünk.
Magyar Bianka: – Az út elején vagyunk, ez nyilvánvaló. Támadásban és védekezésben is sokkal jobb játékot szeretnénk látni. Az első negyed kivételével a védekezés rendben volt. Sok labdát szereztünk, jól osztottuk el azokat, sok gyors indítást vezettünk. Az Euroliga-selejtező után kicsit csalódottak voltunk, idegenben telnek az első fordulók, de nem keresünk kifogásokat. A következő nap a regenerációé lesz, igyekszünk frissülni, pénteken pedig már a Cegléd elleni meccsre összpontosítunk.

DVTK HUN-THERM–E.ON ELTE BEAC 92–51 (22–11, 29–14, 25–13, 16–13)
Miskolc, 1600 néző. V: Makrai, Pozsonyi, Jakab
DVTK: AHO T. 12/6, CHARLES 11/3, LELIK 17/9, Jovanovics 8/6, Tadic 9. Csere: KÁNYÁSI 13/3, Miklós M. 5/3, Tenyér 5, Fárbás 4, Grigalauskyte 6, Poczkodi 2. Edző: Völgyi Péter
BEAC: Rakita 5, Ozola 4, Milkovics, MOORE 15/9, Vég-Dudás 2. Csere: Drahos 7, Dobó 7/3, Szauter 9/3, Bajzáth 2, Bálint P. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Völgyi Péter: – A BEAC jól küzdött, agresszíven játszott, játékosai sokszor zavarba hoztak minket a palánkunk alatt, sok támadó lepattanót szedtek, ezzel együtt nagy különbséggel nyertünk. Nekünk a jövőben a szabad labdákért sokkal okosabban, keményebben kell harcolni.
Mészárosné Kovács Andrea: – Nagyon nehéz dolgunk volt abból a szempontból, hogy magasabb és erősebb játékosokkal szemben kellett volna jó százalékban dobni. A kinti dobásaink nem voltak olyanok, mint amit reméltünk, de tizennégy támadólepattanót szedtünk össze, ami nagyon pozitív. Előrelépésnek érzem a teljesítményünket, tisztes helytállást tanúsítottunk.

SOPRON BASKET–BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS 103–43 (28–12, 19–11, 35–11, 21–9)
Sopron, 400 néző. V: Söjtöry, Minár, Nepp
SOPRON: Reid 8, Friskovec 16/12, Toman D. 8, VARGA A. 10, MONROE 14. Csere: PAPP 10/6, Böröndy 8, KRIVACSEVICS 13, Sitku 9/3, Pavlopulu 7/3. Edző: Gáspár Dávid
BKG: HAINES 15/6, Rozmán 3, Zsámár P. 3/3, Koch 2, Juhász A. 9/3. Csere: Kovács K. 4, Vári 2, Zsámár L. 4, Csoma 1, Szeitl, Kiss L. Edző: Armaghani Ármin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 8. p.: 20–9. 12. p.: 30–12. 15. p.: 34–17. 18. p.: 43–23. 22. p.: 58–26. 25. p.: 66–33. 28. p.: 73–33. 32. p.: 86–36. 35. p.: 90–38. 38. p.: 94–41
Gáspár Dávid: – Szépen dolgozott a csapat, az összpontosítással volt csak probléma a mérkőzés elején, de a meccs egészét tekintve jól teljesítettünk. A következő feladatra koncentrálunk már a csütörtöki edzéssel.
Armaghani Ármin: – A Sopron abszolút megérdemelte a győzelmet. Nehéz egy ilyen különbséggel végződő találkozót értelmesen értékelni. A cél az volt, hogy előrelépjünk abban, amiben gyengébben teljesítettünk a felkészülés során. Ez nem sikerült, sőt, volt, amiben még el is maradtunk. Fáradtak a lányok, nehéz a sorsolásunk. Össze kell zárni csapatként és fejlődni bizonyos dolgokban, mert jönnek majd azok a meccsek, amelyeket meg kell nyernünk.

SERCO-UNI GYŐR–TFSE-MTK 89–79 (16–24, 21–16, 23–13, 16–23, 13–3) – hosszabbításban
Győr, 100 néző. V: Goda, Kapusi, Németh P.
GYŐR: ANGYAL 10/6, Dubei 8/3, Ács 2, GARBIN 18/12, KISS V. 16/3. Csere: TELENGA 9, Wentzel 7/3, Dombai 2, Goree 8/3, Bach 9. Edző: Cziczás László
TFSE: DUL P. 15/9, GÁBOR 7, Szabó F. 9/3, Manis 8, PRECHTEL 17/9. Csere: Kókai 14/3, TÓTH F. 9/3, Király A. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 8. p.: 13–17. 12. p.: 25–24. 15. p.: 29–29. 18. p.: 31–35. 22. p.: 43–44. 26. p.: 48–51. 28. p.: 56–51. 33. p.: 67–55. 39. p.: 73–74. 43. p.: 84–79. Kipontozódott: Kókai (43. p.)
Cziczás László: – A vendégek nagyon jól használták ki a gyengeségeinket, melyeknek a kijavításán dolgozni kell, hogy szebbik arcát mutassa a csapat. Megnyert és elveszített is volt ez a mérkőzés, a hosszabbításban talán a Jóisten is fogta a kezünket.
Hegedűs Péter: – Annak ellenére, hogy többen hiányoztak, akik a pályán voltak, hozzá tudtak tenni a csapat jó teljesítményéhez. Kár a rendes játékidő végén kihagyott ziccerért, mert nem jó szimpatikus vesztesnek lenni.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–DÁVID KORNÉL KA 80–61 (18–14, 21–10, 19–22, 22–15)
Pécs, 450 néző. V: Varga-Záray, Földesi, Gruber
PÉCS: Studer 9/6, Laczkó, Tóth O., TÖRÖK 13/9, REISINGEROVÁ 15. Csere: Szmailbegovics 3/3, RÁTKAI 13/3, HELD 10/6, Zsebe-Weninger 8, Olawuyi 9, Kiss A. Edző: Djokics Zseljko
DKKA: Takács D. 4, VARGA S. 11/9, MARISA 25/6, LAUFER 14/6, Hegedűs J. Csere: Katona 3, Drávecz 4, Szücs L., Papp L., Dávid. Edző: Szentpáli Gergő
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–5. 8. p.: 15–10. 13. p.: 23–18. 17. p.: 33–22. 22. p.: 41–26. 26. p.: 49–39. 29. p.: 58–46. 33. p.: 65–52. 38. p.: 71–61
Kipontozódott: Szmailbegovics (27. p.), Drávecz (32. p.) Hegedűs J. (35. p.) Reisengerová (39. p.)
Djokics Zseljko: – Kiharcoltuk a győzelmet. A védekezésünk szuper volt, de támadásban még pontosabbnak kell lennünk az elkövetkező mérkőzéseken.
Szentpáli Gergő: – Büszke vagyok a csapatomra. Azt mondtuk, az előző meccsen tapasztalt megilletődöttséget le kell vetkőznünk, ami megtörtént. Erővel is bírtuk végig.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 66–49 (15–10, 24–17, 9–11, 18–11)
Pasaréti út, 100 néző. V: Csabai-Kaskötő, Lengyel Á., Sörlei
VASAS: DAVIS 12, Gelei, BORICSICS 9, MADÁR E. 9, MOLNÁR-BUDÁCSIK 12. Csere: Jáhni 10/3, Czirkos, Boros B. 5/3, Madár K., Salamon Zs. 3, Kádár O. 5/3, Subotic 1. Edző: Nenad Markovics
CEGLÉD: Albert 9, Czank 3/3, Andi, SZIRONY 18/9, BARNAI 13. Csere: Farkas P. 6, Szerelem-Kobolák, Kaid, Örsi, Viszmeg. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 15–9. 13. p.: 21–14. 17. p.: 33–22. 23. p.: 43–31. 28. p.: 44–38. 32. p.: 53–40. 37. p.: 59–42
Kipontozódott: Farkas P. (40. p.)
Nenad Markovics: – Kemény mérkőzésre számítottunk, ráadásul úgy készültünk, hogy a találkozó nagy részében zónavédekezés ellen kell majd játszanunk. Büszke vagyok a csapatomra, mert jól kezeltük a találkozó hullámvölgyeit, és a fontos pillanatokban koncentráltunk. Ezzel a két győzelemmel magabiztosabbak leszünk, és egy kicsit magasabbra tehetjük a magunknak állított lécet.
Földi Attila: – Úgy gondolom, ebben a mérkőzésben lényegesen több volt, de még mindig nem tudjuk kiküszöbölni a hibáinkat, és a meccsen tapasztalt agresszivitást nem tudjuk modellezni az edzéseinken. A mérkőzésnek volt egy fordulópontja, amikor hatpontos hátrányból három tiszta ziccert is kihagytunk. Ha ezeket értékesíteni tudjuk, belemehettünk volna egy szoros végjátékba.