Női kosár NB I: simán nyert a Szekszárd és a TFSE is

S. B.S. B.
2024.10.27. 20:59
Könnyed győzelmet aratott a Szekszárd (Fotó: Facebook/TARRKSC Szekszárd)
A női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján a Szekszárd a Pécs ellen nyert 92–79-re, míg a TFSE a Szigetszentmiklóst verte 79–62-re.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
TARR KSC SZEKSZÁRD–NKA UNIVERSITAS PÉCS 92–79 (28–22, 23–21, 16–13, 25–23)
Szekszárd, 1100 néző. V: Montgomery-Tóth, Goda, Varga-Záray.
SZEKSZÁRD: BOROS J. 10/6, BAA 15/6, THEODOREÁN 5, Mányoky 1, WESTBELD 21/3. Csere: WHITTLE 30/18, Holcz 8/6, Johnson, Bejedi 2, Bernáth. Edző: Magyar Bianka
PÉCS: Studer 9, HELD 22/12, Rátkai 4, Török Á. 2, Kiss A. 7. Csere: REISINGEROVÁ 15/3, Zsebe-Wéninger 10/6, Szmailbegovics 6/6, Olawuyi 4, Tóth O. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 4. p.: 10–12. 7. p.: 17–17. 11. p.: 32–22. 15. p.: 33–36. 19. p.: 49–41. 24. p.: 60–50. 28. p.: 67–52. 33. p.: 73–58. 37. p.: 80–69. Kipontozódott: Török Á. (28. p.), Reisingerová (38. p.)
Magyar Bianka: – Végig domináltuk a mérkőzést, még ha voltak olyan pillanatok, amikor a Pécs visszajött vagy akár át is vette a vezetést. Megnyertünk mind a négy negyedet, amihez nagy mentális erőre volt szükség a harminc pontos madridi vereség után. Tudom, mire képes a csapat, készültünk a Pécs stílusára is, hogy „verekedős” meccs lesz, de felvettük a kesztyűt. Tudtuk, hogy akkor nyerhetjük meg a mérkőzést, ha sok pontot dobunk. Horváth Bernadett kisebb sérüléssel küzd, Sara Bejedi pedig még nem százszázalékos, két irányítónk és klasszikus center nélkül ez a győzelem igazi csapatmunka volt.
Djokics Zseljko: – Sikerült kikapcsolnom az érzelmeket ezen a találkozón. A Szekszárd nagy szívvel játszott, kiemelendő Theodoreán Alexandrát, aki amikor a pályán volt, a KSC 27 ponttal nyerte meg azokat az időszakokat. Minden kétes labdát az ellenfél szerzett meg, emellett ott volt Westbeld és Whittle, akik a fontos pillanatokban jó döntéseket hoztak és extra kosarakat szereztek. Nekünk nem volt hitünk, önbizalmunk, puhák és gyengék voltunk.

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–TFSE-MTK 62–79 (14–18, 15–17, 15–21, 18–23)
Szigetszentmiklós, 220 néző. V: Csabai-Kaskötő, Horváth Cs., Németh P.
SZIGETSZENTMIKLÓS: HAINES 19/9, Zsámár P. 2, VÁRI 7/3, LITTLE 18, Juhász A. Csere: Koch 3/3, Zsámár L. 2, Kovács K. 3, Rozmán 8, Csoma. Edző: Armaghani Ármin
TFSE: DÚL P. 15/6, Pusztai P. 8/6, Gábor, MANIS 9, PRECHTEL 21/3. Csere: Kókai, SZABÓ F. 19/15, Dúl T., TÓTH F. 7/3, Gyöngyösi, Király A. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 14–13. 13. p.: 19–23. 17. p.: 25–31. 22. p.: 33–40. 27. p.: 39–49. 32. p.: 48–62. 38. p.: 58–73. Kipontozódott: Little (38. p.)
Armaghani Ármin:      – Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a TFSE, igaz, meccsben tudtunk maradni. Sajnos az első negyed nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, pedig hibára tudtuk kényszeríteni ellenfelünket, ami pozitív fejlemény. A második félidőben elfáradtunk, és a végére kijött a különbség a két csapat között.
Hegedűs Péter:      – Nem játszottunk jól. Az első félidőben rengeteg üres dobóhelyzetet alakítottunk ki, de nem tudtuk pontra váltani őket. A második félidőben különösen a hárompontosok hatékonysága jobb volt. Szerettem volna, ha egy kicsit magabiztosabbak vagyunk a második félidőben és hamarabb el tudjuk dönteni a mérkőzést, de a BKG játékosait dicséri, hogy nem adták könnyen magukat.