NB I B – Hévíz FC–Lombard FC 0–1

2003.03.16. 22:22
GÓLSZERZÔ
Potemkin a 28. percben Kovács Attila bal oldali szöglete után nyolc méterről látványos mozdulattal lőtt a léc alá (0–1)

SÁRGA LAP
Farkas A. (Fredet vágta fel) a 41., Fonnyadt (reklamálásért) a 60., Buza (Farkas Viktort gáncsolta el) a 85. percben

SZÖGLETARÁNY: 5:5 (0:4)

Az első negyedóra végén alakult ki az első veszélyes helyzet, amikor Farkas Attila közeli fejesét Kuczkó Gábor bravúrral hárította. A túloldalon Fonynyadt Balázs beadása után az egykori szombathelyi Fred akrobatikus mozdulattal kapásból lőtt kapura, Balogh Tamás azonban a levegőben úszva védett. A negyedik vendégszöglet után Potemkin Károly kihasználta, hogy egyedül maradt és előnyt szerzett a vendég zöld-fehéreknek. A szünet előtt Fonnyadt Balázs 16 méteres, csavart lövését kiütötte Balogh Tamás. A fordulás után egyértelműen nagyobb sebességre kapcsolt a Hévíz, és előbb Fred, majd ismét Fonnyadt veszélyeztette a vendégek kapuját. A szombathelyiek a második játékrészben csupán egyszer lőttek kapura, akkor a félidő közepén Kincses Péter a jobb oldali léc tövét találta el. A 89. percben Czafit Zsolt már csak a vendégek kapusával állt szemben, amikor tíz méterről a bal kapufára lőtte a labdát. A teljesen kiegyenlített, idény eleji színvonalú találkozón a szerencsésebb zöld-fehér csapat nyert. Győzelmének értékét növeli, hogy a tabella első feléhez tartozó együttesek közül eddig egyedül ők tudtak nyerni Hévízen…
Ráadásul újabb győzelmével a Lombard FC Haladás egyre közelebb kerül a vezetőség által előírt cél teljesítéséhez, vagyis a feljutást érő első két pozíció valamelyikéhez.

Mestermérleg
Pusztai László:
– Egy védelmi figyelmetlenségünkért nagy árat fizettünk. A játékosaim nagyon sokat tettek, hogy eredményesek legyünk, de nem volt szerencsénk.
Glázer Róbert: – Egy nagyon szervezett hévízi csapat ellen játszottunk tipikus egy nullás mérkőzést. Szerencsére mi szereztük azt az egy találatot…