A Vasas egy késői góllal verte meg a tizenegyest is hibázó Honvédot

2008.07.29. 22:06
A Soproni Liga 1. fordulójának zárómérkőzésén a Honvéd hazai pályán 1–0-ra kikapott a Vasastól. A hazaiak végig fölényben játszottak, a 68. percben tizenegyest is hibáztak, de egy kapushibát kihasználva, Lázok János góljával végül a Vasas zárta győztesként a találkozót.
Lázok János (balra) gólja három pontot ért a Vasasnak
Foró: MTI
Foró: MTI
Duplán balul sült el a Honvéd Sturm Graz elleni hétvégi Intertotó-kupa-mérkőzése – amely miatt keddre halasztották a Vasas elleni találkozót –, hiszen a kispestiek egyrészt kiestek a kupából, másrészt a grazi huligánok majdnem kétszáz széket tettek tönkre ámokfutásuk alatt.

A rombolás nyomait sikeresen eltűntették a kispesti pályamunkások, így a Bozsik-stadion emberi külsővel fogadta a nézőket, akik az első negyedórában csak Honvéd-helyzeteket láthattak, melyek közül Edouard Ndjodo 4 méteres fejese volt a legbiztatóbb, de Németh Gábor a helyén volt.

Két frissen igazolt Vasas-játékosnak, Szasa Dobricsnak és Ognjen Paripovicsnak is megérkezett az utolsó pillanatokban a játékengedélye, de ez sem lendített sokat az angyalföldiek játékán, igaz, utóbbi a védelem tengelyében a biztonságért volt felelős.

Védőtársaival sikeresen állták útját a hazai támadásoknak, de a Vasas támadói továbbra is veszélytelennek bizonyultak.

A félidő végén Hercegfalvi Zoltán került többször is helyzetbe, de előbb Németh védte nagy bravúrral 8 méteres fejesét, majd rosszul célzott egy Takács Ákostól kapott labdát követően.

A félidőre így gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok, melyek közül a vendégeknek minden erejüket felemésztette a védekezés, a Honvéd kapujáig szinte egyszer sem jutottak el.

Valószínűleg ezt Mészöly Géza sem hagyta szó nélkül a szünetben, mivel a második félidőt sokkal aktívabban kezdték a piros-kékek, akik az 50. perc végén először adtak komolyabb munkát Rabóczki Balázsnak, a Honvéd kapusának.

A kezdeti Vasas-próbálkozások után ismét a Honvéd pillanatai következtek, aminek végén büntetőhöz jutottak a hazaiak.

Paripovics ütött bele kézzel egy labdába a tizenhatosán belül a 68. percben, amiért jogosan járt a tizenegyes. A labda mögé Dobos Attila állt, de a bal oldali kapufát találta el, így maradt a 0–0.

A 77. percben Rabóczkinak bravúrra volt szüksége, hogy Németh Norbert 8 méteres lövését kitornázza a léc alól, de négy minutummal később már ő sem bírt segíteni, sőt.

Dobrics ívelt Lázok felé, aki 11 méterről a rosszul kimozduló kapus fölött a kapuba fejelt. 0–1.

A 87. percben Tóth András második sárga lapját is megkapta, így a kiállítás sorsára jutott, de a Vasas tíz emberrel is kihúzta a hátralévő időt, így elhozta a három pontot a Bozsik-stadionból.

Gólszerző: Lázok (81.)
Cserék: Ndjodo helyett Zsolnai (a szünetben), Dobos h. Abass (75.), ill. B. Tóth h. Mundi (69.), Divics h. Sowunmi (73.), Dobrics h. Piller (83.)
Sárga lap: Szmiljanics (29.), ill. Tóth A. (42.), Dobrics (47.), Paripovics (68.)
Kiállítva: Tóth A.(87.)