A kézsérülést szenvedő Nyerges duplázott a Pakson nyerő REAC-ban

2008.08.02. 22:51
A Soproni Liga második fordulójában a REAC idegenben verte 3–1-re a Paksot. A világítás hibája miatt ötven perces késéssel kezdődő találkozón hamar kétgólos vezetésre tett szert a vendég csapat, amelyben a kézsérülést szenvedő Nyerges Krisztián duplázni tudott.
Lisztes (középen balra) és Nyerges (középen jobbra) is gólt szerzett Pakson
Fotó: Megyesi Bálint

Kissé váratlanul talán, de pont az energia városában mondtak csődöt a reflektorok, így sokáig az is kétséges volt, hogy egyáltalán lejátsszák-e a mérkőzést. A világítást rendbe hozták, és úgy látszik, ez a vendégeket villanyozta fel jobban, mivel már az 5. percben megszerezték a vezetést.

Két rutinos középpályás hozta össze a gólt: Erős Károly gurított vissza Lisztes Krisztiánnak, aki 25 méterről a bal felső sarokba zúdította a labdát. 0–1.

A paksiak épp kezdtek volna magukhoz térni a korán bekapott gól után, amikor a 15. percben újra a kapujukba került a labda. Kőhalmi András végzett el szabadrúgást a kaputól 40 méterre, a védők fölött átszálló labdát Kovács Attila csak kiütni tudta, a kipattanóra elsőként érkező Nyerges Krisztián pedig 5 méterről a hálóba lőtt. 0–2.

A REAC ezt követően jól őrizte előnyét, a legnagyobb riadalmat az okozta a számukra, hogy a félidő végén Nyerges alkarja csúnyán megsérült, olyannyira, hogy kétséges volt, hogy a második gól szerzője folytatni tudja-e a találkozót.

Nos, folytatni tudta, mégpedig egy kötéssel a kezén, és mint később kiderült, nem hiába maradt a pályán.

Kapcsos Vince egy szögletet követően majdnem háromgólosra növelte a vendégek előnyét, de fejese pár centivel elkerülte a bal alsó sarkot.

Negyedórával a vége előtt jött az ügyeletes paksi gólvágó, Tököli Attila, és szépített. Buzás tette ki a labdát a bal szélen helyezkedő Bálóhoz, akinek beadása után a rutinos csatár 6 méterről nem hibázott. 1–2.

Hamar lehűtötte azonban a kedélyeket a REAC. A 79. percben Erős, Nyerges összjáték végén utóbbi vette be 12 méterről a hazai kaput. 1–3.

Több gól nem esett, a REAC értékes sikert ért el a Paks vendégeként.

Gellei Imre Aczél Zoltán

Gólszerző: Tököli (75.), ill. Lisztes (5.), Nyerges (15. és 79.)
Csere: Márkus helyett Böde (29.), Heffler h. Buzás (a szünetben), Pandur h. Vári (60.), ill. Kőhalmi h. Jeremiás (64.), Lisztes h. Nagy T. (67.), Dancs h. Rása (87.)
Sárga lap: Horváth S. (71.), ill. Lisztes (47.), Erős (87.), Rása (92.)

1. Vasas 2 2 5–2 +3 6
2. REAC 2 1 1 4–2 +2 4
3. Diósgyőri VTK 2 1 1 2–1 +1 4
4. Kaposvár 2 1 1 3–2 +1 3
5. DVSC-TEVA 1 1 2–1 +1 3
6. Szombathelyi Haladás 2 1 1 2–2 0 3
6. ZTE 2 1 1 2–2 0 3