Kései Ferenczi-gól után újabb idegenbeli Vasas-siker

2011.04.01. 19:15
Ferenczi István gólja újabb értékes három pontot ért a Vasasnak (fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vasas idegenben 1–0-ra győzött a Kaposvár ellen, ezzel visszavágott az őszi, Angyalföldön elszenvedett vereségért. A mérkőzés egyetlen gólját Ferenczi István szerezte a 81. percben Lázok János beadása után. A tavasszal még veretlen Vasas átmenetileg feljött a nyolcadik helyre a tabellán, és a győri látogatás után másodszor nyert vendégként.

A labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vasas idegenben 1–0-s győzelmet aratott a Kaposvár ellen, ezzel visszavágott az őszi, Angyalföldön elszenvedett vereségért. A mérkőzés egyetlen gólját Ferenczi István szerezte a 81. percben, Lázok János remek beadása után. A Vasas ezzel átmenetileg feljön a nyolcadik helyre a tabellán.

REAKCIÓK
Sisa Tibor, a Kaposvár vezetőedzője: – Egygólos meccs volt, amelyen nem mi szereztük azt az egy találatot. A labdarúgásnak vannak törvényszerűségei, amelyek most is érvényesültek, a helyzeteink megvoltak, labdabirtoklási fölényben is voltunk, de nem tudtunk pontot szerezni. Pedagógiailag nem volna helyes most leszidni a játékosokat, ráadásul úgy érzem, mindenki tette a dolgát, de meg fogjuk beszélni a tanulságokat.
Komjáti András, a Vasas vezetőedzője: – Sokat ért Ferenczi István gólja és egy kis szerencsénk is volt. Az első félidőben pontatlan végjáték jellemzett minket, és a kapufánál valóban mellénk állt Fortuna is, de kapusunknak csupán egyszer kellett védeni. Egy hazai csapattól ez édeskevés, de ezt nem az én tisztem megítélni, mi magunkkal foglalkozunk. Rezes játékát jónak ítélem, elégedett voltam az ékpárunkkal, jó lenne hinni, hogy megvan az új csatárduónk.
Ferenczi István, a találkozó egyetlen góljának szerzője: – A támadójáték még döcögött, de sikeres mérkőzést játszottunk. Négy forduló óta nem találtam be, így kérdezték is tőlem a meccs előtt, hogy mi van veled, Pista? Lázok azonban kihagyhatatlan helyzetbe hozott, így szereztünk három értékes pontot.
A szakemberek és a játékos a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek nyilatkoztak.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott a Vasas kaposvári látogatása alkalmával. Lázok János szabadrúgása jelentette az első komoly veszélyt, Kovács Zoltán azonban hárítani tudott az esetnél. A hazaiak részéről Milan Perics próbálkozott kétszer is kapura lövéssel, gólt azonban ő sem tudott szerezni.

A kisebb esőzés miatti csúszós talaj megnehezítette a csapatok dolgát, az első játékrész küzdelmes futballt hozva így 0–0-s döntetlennel ért véget.

A fordulás után újra a hazaiak voltak aktívabbak, Oláh Lóránt beállása után megélénkült a Kaposvár támadójátéka, a támadó gyorsan veszélyt teremtett a Vasas kapuja előtt, hiszen már három perccel pályára lépése után, az 56. percben kapufáig jutott.

A 82. percben aztán némileg váratlanul megtört a jég, megszerezte a vezetést a Vasas: Lázok János szép beadása után Ferenczi István becsúszva juttatta a labdát a hálóba. 0–1

Az utolsó percekben még próbálkozott a Kaposvár, és ugyan veszélyes támadásokat vezettek a hazaiak, gólig nem jutottak, így a három pontot a Vasas szerezte meg. Az angyalföldiek ezzel továbbra is őrzik tavaszi veretlenségüket, és visszavágtak a Kaposvárnak az őszi 3–1-es hazai vereségért. Az ősszel idegenben egyszer sem nyerő piros-kékek a győri vendégjáték után immár másodszor nyertek az Illovszky-stadionon kívül.

A Vasas győzelmével átmenetileg feljött a nyolcadik helyre a táblázaton, míg a Kaposvár egyelőre maradt az ötödik helyen. A találkozó egyetlen gólját szerző Ferenczi István kilencre növelte góljainak számát, ezzel megerősítette harmadik helyét a góllövőlistán.