A Győr otthonában is elvérzett az Újpest

2011.07.23. 21:55
Az eddig hibátlan győriek a Haladást fogadják az ETO-napon (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I második fordulójában a Győri ETO hazai pályán Linas Pilibaitis 53. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az Újpestet.

A két csapat ellentétes előjelekkel várta a találkozót, hiszen amíg az Újpest hazai pályán 1–0-ra elbukta az idénynyitót a Pápa ellen, addig a Győr hátrányból fordítva 2–1-re nyert a Honvéd otthonában.

A találkozót a vendég lilák kezdték aktívabban, de egy Kabát-lövést és egy szöglet utáni Pollák-próbálkozást (amelyet Trajkovics a gólvonal elől mentett) leszámítva csak pár szögletben nyilvánult meg a fölényük, amely az idő előre haladtával folyamatosan csökkent, majd el is tűnt.

Olyannyira, hogy az első negyedóra végére már a zöld-fehérek voltak a kezdeményezőbbek, főleg a nagyon agilis Simon András ficánkolt ebben az időszakban, a legnagyobb helyzetét azonban 11 méterről végül a kapu fölé lőtte. Az újpestiek nemcsak ekkor, hanem a 17. percben Pilibaitis próbálkozásánál fellélegezhettek, amikor Balajcza helyett a jobb oldali kapufa mentett.

Az első fél óra végéhez érkezve előbb Koltai szép szólója utáni 17 méteres lövését védte a fővárosi kapus, majd a játékrész hátralévő részében Dudás négy kísérlete kerülte el a kisebb-nagyobb távolságokkal a bal sarkot (egy alkalommal Balajcza biztosításának köszönhetően), így – mivel a túloldalon csak Lázár és Pollák kaput nem találó próbálkozását jegyezhettük fel – gól nélküli állás mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban sem nagyon változott a mérkőzés képe, a hazaiak nyomtak, és bár Simon, Dudás és Koltai próbálkozása még nem járt sikerrel, az 53. percben megszerezték a vezetést: Dudás távoli bombája a bal oldali kapufáról még kipattant, és a leggyorsabban eszmélő Pilibaitis közelről, Balajcza alatt a kapuba lőtt (1–0).

A gól után kicsit visszaállt a Győr, a 70. perc környékére felpörgő vendégek részéről azonban egyedül Egerszegi távoli löketénél kellett játékba avatkoznia Sztevanovicsnak. Ezt azonban gond nélkül megtette, így végül a hazaiak megőrizték 1–0-s előnyüket, és továbbra is hibátlanok – az újpestiek pedig továbbra is gól, illetve pont nélkül állnak.

MÉSZÖLY ÉHES, CSERTŐI ÜNNEPELNE
„Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, hiszen már a szünetre előnnyel kellett volna mennünk – nyilatkozta Csertői Aurél a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek. – A győzelmet megérdemeltnek tartom. Hogy leszidom-e a játékosokat, amiért a végén biztonságira játszottak? Szó sincs róla, a három pont az három pont, felszabadulttá teszi a fiúkat, ilyenkor ünnepelni kell!”

„Mindent megtett a csapat az egyenlítésért, bosszantó, hogy a ziccereinket nem sikerült kihasználnunk – mondta Mészöly Géza. – Nagyon köszönöm a közönségnek a biztatást, remélem, hogy a csapatban és a nézőkben is megmarad ez az éhség, és szép lassan együtt lépegetünk majd előre. Két mérkőzést elveszítettünk egy nullára, de úgy érzem, a mostani második félidőre lehet építeni. A ziccereknél jobban kell összpontosítani, és a pontrúgások után jobban kell ügyelni a kipattanóra érkező ellenfelekre.”
GYŐR–ÚJPEST 1–0