Diósgyőrben is nyeretlen maradt az Eger

2012.08.11. 21:04
A DVTK felülmúlta az Egert (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a nyolcadik Diósgyőr az újoncként 14. helyen álló Egert fogadta. Az első félidőben leginkább a középpályán adogattak a csapatok, nagyobb helyzetekig nem jutott el egyik gárda sem. A második játékrészben azonban gyorsan gólt találtak a hazaiak: L'Imam Seydi remek labdaátvétel után bombázott a kapuba. A hajrában Gosztonyi András növelhette volna az előnyt, de a kapufát találta el.

Igen álmosan kezdtek a csapatok, ívelgetéssel próbálkoztak mindkét oldalon, de a játékosok nem nagyon találták saját csapattársaikat. Elek Ákos a 21. percben pontosan passzolt a tizenhatoson belül álló Seydihez, de a védők résen voltak, és remekül szereltek a támadó elől.

A büntetőterületen belül aztán húsz perccel később adódott csak ismét kavarodás, amikor Seydi fejelt Gosztonyi Andráshoz, aki szintén fejjel továbbította a kapu felé a labdát, amit Sztankó Gábor simán fogott. A másik oldalon is adódott helyzet az első félidőben: Koós Gábor bombázott húsz méterről, de Ribánszki László magabiztosan mentett szögletre.

A második félidőre agresszívabban jöttek ki a hazaiak, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy húsz másodperc elteltével megszerezték a vezetést. Gosztonyi beadását Elek fejelte Seydihez, aki mellel vette le a labdát, majd tolt rajta még egyet, végül a kapu jobb oldalába bombázott (1–0).

A továbbiakban is a diósgyőriek maradtak lendületben, láthatóan megfogta a vendégeket a találat. Először Luque kínálta meg Sztankót egy erős lökettel, majd több szögletet is kaptak a hazaiak, de nem zörrent meg még egyszer az egri háló.

A hajrában Gosztonyi került hatalmas helyzetbe: a kontra után egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, amit el is lőtt Sztankó jobb lába mellett, de a kapufát találta el.

A hármas sípszóig már nem esett több találat, így a DVTK megszerezte idei második győzelmét, míg az újonc Eger továbbra is nyeretlen az élvonalban.