„Január 9-én kezdtük a téli felkészülést, amit nyolc hetesre terveztünk – nyilatkozta Artner Tamás, a haladas.hu-nak. – Ezen idő alatt több mint 60 edzésünk volt és játszottunk tíz edzőmérkőzést is. Helyzetünket nehezített, hogy nem mentünk külföldi edzőtáborba, ugyanakkor négy napra elutazhattunk Sopronba – ez is segítette a munkát. Sajnos igazolni nem tudtunk, pedig szerettünk volna egy-két poszton erősíteni. Ha érkeznek új játékosok, nagyobb a merítési lehetőségünk is, és még jobb pozícióban zárhattuk volna a bajnokságot. Nagy Dániel távozása nagy vérveszteség volt, örömteli, hogy a helyére belépő játékosok – például Gyurján Bence – szépen megoldották feladatukat. A felkészülésünk összességében jól sikerült, bizonyítja, hogy tavasszal mindössze két vereséget szenvedtünk, és a a bajnokság végén is jó kondiban voltunk. A tavaszi szereplésünket nagyban segítette, hogy az őszi, pápai meccs után megléptük azokat a dolgokat, amiket meg kellett. Hogy konkrétan mik voltak ezek, nem szeretném most elmondani, de szerintem aki nyitott szemmel jár, tudja mire gondolok. Addig hatszor kaptunk ki, utána 17 meccsen csak kétszer. Ez óriási dolog. Szenzációs tavaszunk volt, és most nem csak az idei 13 meccset, hanem az őszre előrehozott Eger elleni győzelmet és a bajnok Győri ETO elleni döntetlent is beleszámolom. Hét győzelem, hat döntetlen mellett mindössze kétszer kaptunk ki - ez az eredménysor nagyon nagy dolog a klub életében. Az egész csapat büszke lehet erre."Artner Tamás, a haladas.hu-nak. – Ezen idő alatt több mint 60 edzésünk volt és játszottunk tíz edzőmérkőzést is. Helyzetünket nehezített, hogy nem mentünk külföldi edzőtáborba, ugyanakkor négy napra elutazhattunk Sopronba – ez is segítette a munkát. Sajnos igazolni nem tudtunk, pedig szerettünk volna egy-két poszton erősíteni. Ha érkeznek új játékosok, nagyobb a merítési lehetőségünk is, és még jobb pozícióban zárhattuk volna a bajnokságot. Nagy Dániel távozása nagy vérveszteség volt, örömteli, hogy a helyére belépő játékosok – például Gyurján Bence – szépen megoldották feladatukat. A felkészülésünk összességében jól sikerült, bizonyítja, hogy tavasszal mindössze két vereséget szenvedtünk, és a a bajnokság végén is jó kondiban voltunk. A tavaszi szereplésünket nagyban segítette, hogy az őszi, pápai meccs után megléptük azokat a dolgokat, amiket meg kellett. Hogy konkrétan mik voltak ezek, nem szeretném most elmondani, de szerintem aki nyitott szemmel jár, tudja mire gondolok. Addig hatszor kaptunk ki, utána 17 meccsen csak kétszer. Ez óriási dolog. Szenzációs tavaszunk volt, és most nem csak az idei 13 meccset, hanem az őszre előrehozott Eger elleni győzelmet és a bajnok Győri ETO elleni döntetlent is beleszámolom. Hét győzelem, hat döntetlen mellett mindössze kétszer kaptunk ki - ez az eredménysor nagyon nagy dolog a klub életében. Az egész csapat büszke lehet erre."
Hogy mi volt a sikeres szereplés kulcsa?
„Több összetevője is van. Beértek azok a játékosok, akiket annak idején még az NB II-ben építgettünk a csapatba. Gondolok itt Rózsa Dánielre, Schimmer Szabolcsra, Guzmics Richárdra, Rajos Gáborra, Nagy Gáborra, Andorka Péterre. Igaz, közülük Rajos sérülés miatt kevesebbet játszott. Mellettük három idősebb játékosunk – Tóth Péter, Halmosi Péter, Fehér Zoltán – valódi vezér volt. Segítették a fiatalok fejlődését, példát mutattak játékukkal. Mellettük be tudtunk építeni fiatalokat, így egyre nagyobb szerepet kapott Iszlai Bence, Gőcze Gergő, Mursits Roland, Simon Ádám, Devecseri Szilárd – utóbbi egyértelműen a tavasz felfedezettje. A még fiatalabb korosztályban pedig több szerepet kapott Radó András, aki hét góljával házi gólkirály lett, emellett sok tizenegyest kiharcolt és rengeteg gólpasszt adott.Nem véletlenül választották az év felfedezettjének. Aztán ott van még Szakály Attila, Gyurján Bence, Kalász Milán, Jagodics Márk, Ugrai Roland, Farkas Márk, Németh Márió. Radó már bebizonyította, hogy nem akármilyen NB I-es játékos, az előbb felsoroltaknak pedig a következő év lesz az, amikor végérvényesen eldől, hogy hosszú távon is elsőosztályú játékosok lesznek-e vagy sem. Rózsa Dániel kapusposzton második lett a spornapilap rangsorában – ezúton is gratulálunk neki. Tehát ez a hármas korosztály egyvelege adta a csapatot – az úgynevezett középkorosztály, a fiatalok és a rutinos futballisták. Büszke vagyok, hogy ahogy korábban Guzmicsék, utóbbi fiatalokat is sikerült beépítenem a csapatba. Úgy játszottuk le a szezont, hogy a csapat 90 százaléka saját nevelésű labdarúgó volt – ez egyedülálló" – tette hozzá a Haladás vezetőedzője, aki elégedett a nyolcadik hellyel.
„Maximálisan az lehetek. A Haladás NB I-es történetében most kapta a legkevesebb gólt, ez a mentális és taktikai fegyelmet dicséri. Jóval több volt a győzelmek aránya a vereségekhez képest, ha visszatekintünk, ilyen korábban csak egyszer fordult elő. Emellett a 2012–2013-as bajnokságban szenvedte el a Haladás a legkevesebb vereséget elsőosztályú szereplése során. A játékosok meghálálták azt a pozitív hozzállást, amit a szakmai stáb részéről feléjük irányult. Kicsit a nyugati modellt másoltuk, amely szerint mindig a pozitív dolgokat emeltük ki velük kapcsolatban, soha nem a negatívumokat kerestük. Ez követendő példa, de nem csak a felnőttlabdarúgásban, hanem az utánpótlásnevelésben is. Nem szabad a játékosok önbizalmát elvenni. Valamennyi futballista, aki tisztességesen dolgozott, megkapta a lehetőséget a bizonyításra, és nagy részben élt is vele" – zárta mondandóját Artner Tamás.