Továbbra sem megy a Pápának a Fradi ellen

2013.09.14. 19:55
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Ferencváros Böde Dániel és Holman Dávid találatával kettő nullára nyerni tudott a Lombard Pápa vendégeként.

Böde Dániel ismét szép gólt lőtt (Fotó: Veres Viktor)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kezd rend lenni a csapaton belül – vezette fel a Ferencváros elleni bajnokit lényegre törően Tóth Bálint, a pápaiak vezetőedzője, aki természetesen saját csapatára utalt ezekkel a szavakkal, ugyanis legénysége jól kezdte az idényt, de okozott kellemetlen meglepetéseket mesterének. A másik oldalon az volt a legnagyobb kérdés, hogy kezd-e a frissiben igazolt Buzsáky Ákos, David Mateos kettős – nos, a spanyol elfoglalta a maga helyét a védelemben, míg a válogatott középpályás egyelőre a keretnek sem lehetett tagja.

Örvendetesen sokan látogattak ki – a mai időkhöz mérten – a Perutz Stadionba, ahol azért nem volt telt ház, de a több mint 4000 nézőhöz még 11-en csatlakoztak a kezdés utáni második percben: ennyi hazai játékos csak nézte, ahogyan Böde Dániel vezeti a labdát a tizenhatosig, majd a jobb alsóba gurít. 0–1!

Hamar hozzálátott a bizalom további megszolgáláshoz a héten 2016-ig hosszabbító támadó...

Támadásfordultából egyenlíthetett volna a Lombard, de Georges Henri Griffiths lövését nagyszerűen blokkolta Muhamed Besic, majd hogy még rosszabb kedvük legyen a hazaiaknak, a szerb bekk, Zoran Supics úgy fejelt össze az egyik Fradi-játékossal, hogy le kellett őt cserélni. Nem sokkal később Józsi György is helyzetbe került, de rosszul célzott – majd a kiváló kezdés után jó húsz percre mezőnymunkába burkolózott a mérkőzés. Böde lövése mutatott kiutat a szürkeségből, de ezt már kipiszkálta a jobb alsó elől Szűcs Lajos.

A félidő hajrára felé közeledve egyre veszélyesebben támadott a Fradi, lógott a gól a levegőben, ahogyan a közhely mondja. Szűcs nem lógott, inkább röpködött, védte Julian Jenner fejesét és Böde közeli lövését is, Jaszmin Mecinovics pedig előbb a gólhelyzetben lévő Bödét, majd Ulysse Diallót szerelte.

A második félidő ismerősen kezdődött: elaludt a komplett hazai csapat, ezúttal egy jobb oldali beadás után, Holman Dávid pedig közelről a kapuba fejelt. 0–2!

Hogy, hogyan nem, a ferencvárosi gól után ismét Griffiths került helyzetbe (ezt is kihagyta), Besic újra mentett egy nagyot, majd ismét megsérült egy pápai játékos arca (ezúttal Szűcs orra bánta a találkozást Diallóval, szerencsére folytatni tudta a veterán kapus). Összekapta magát a második kapott találat után a Lombard, többször is nehéz helyzetbe hozta a Fradi-védelmet, majd a zöld-fehér fal megbontása érdekében Kenesei Krisztiánt is pályára vezényelte Tóth mester.

A 71. percben nagyot kellett védenie Jova Leventének Youssef Sekour próbálkozásánál, tehát egyáltalán nem adta meg magát a hazai csapat. A fővárosiak azonban rájöttek, hogy a legjobb védekezés a stabil labdabirtoklás, a hazaiak pedig nem tudtak egy fokozattal feljebb kapcsolni.

Magabiztosan, teljesen megérdemelten nyert a Ferencváros a harcos Pápa ellen.

„Böde gyakorlatilag húsz-harminc méteren keresztül vezethette a labdát az első gól előtt, mi behátráltunk, ez védekezésbeli hiba. Ez nem véletlen, a balszerencse üldöz minket. Mecinovics még nem játszott idén bajnokit, a belső védőink folyamatosan lesérülnek. Amellett, hogy gratulálok a Ferencvárosnak, szerintem jó meccset játszottunk, sikerült becsülettel helytállnunk, időnként jól is futballoztunk. Mi nem rúgtuk be a helyzeteket, ezt a Fradi ellen nem engedhetjük meg magunknak” – nyilatkozta a Sport Tv kameráinak Tóth Bálint a meccs után.
„Uraltuk a játékot. Nem rúgtuk meg elég gyorsan a második találatot, s nem szereztünk elegendő gólt, így volt a végén egy kis problémánk – kezdte mondandóját Ricardo Moniz magyarul, majd ezután anyanyelvére váltott. – Meg kell szokniuk még egymást a játékosoknak, Besic és Mateos betegséggel küszködött a meccs előtt, Adamstől pedig azt várjuk, többször kerüljön a védelem mögé, hogy még több labdát adhasson be. Fontos volt Gerson szerepe is a védelem előtt. Diallo és Böde jól kiegészítik egymást, előbbi mozgékonyságával segíti Böde játékát. Szeretnénk, ha Böde minél több ehhez hasonló gólt szerezne, akár a hollandok ellen is a válogatottban.”