Kieső helyen telel a Diósgyőrrel ikszelő MTK

2013.12.07. 17:55
Sokáig úgy tűnt, hogy az MTK a DVTK fölé nő, ám a vendégek végül megmentettek egy pontot (Fotó: Fuszek Gábor)<br />
A labdarúgó NB I tizenhetedik, idei utolsó fordulójában a kiesés elől menekülő MTK már két góllal is vezetett odahaza a dobogóra pályázó Diósgyőr ellen, de a vendégek egyenlíteni tudtak a havas pályán rendezett, ám küzdelmes, egészen jó második félidőt hozó bajnokin. A 2–2-es eredmény azt jelenti, hogy az MTK kieső helyen várja a tavaszi folytatást.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
MTK Budapest–Diósgyőri VTK 2–2 (Kanta J. 50., Horváth Zs. 53., ill. Bacsa 55., Nikházi 81.)

A Paks és a Puskás Akadémia is egy-egy pontot szerzett a hétvégén, így az MTK-nak azzal a tudattal kellett pályára lépnie a szintén régóta nyeretlen Diósgyőr ellen, hogy mindenképpen nyernie kell, ha nem akarja kieső helyen végigdideregni a tél javát. Kellemetlen hideg és havas pálya várta a futballistákat és a nézőket, a rendezők viszont gondoskodtak a koncentráció folyamatos fenntartásáról, mert a havas gyepszőnyeghez igazán illő citromsárga labdát biztosítottak a feleknek – bizony, alaposan meresztenünk kellett szemeinket, ha követni akartuk a lapos passzokat, lövéseket.

KINT REKEDTEK A DIÓSGYŐRIEK

Mintegy 260 Diósgyőr-szurkoló nem jutott be időben a Hidegkuti-stadionba az MTK elleni bajnokira, és csak a második félidőt tudta megnézni a lelátón – már aki nem fordult vissza.

A DVTK drukkerei fél órával a meccs előtt érkeztek meg a vendégszektor pénztáraihoz, de a rendszer lassúsága miatt nem kaptak időben jegyet.

Két pénztár volt nyitva a találkozó előtt, és a jegyeket értékesítő hölgyek kaptak hideget-meleget a dühös szurkolóktól, az egyikük sírógörcsöt is kapott az incidens miatt.

A DVTK vezetői jelezték az MTK-nak a problémát, a kék-fehérek elnézést kérnek a riválistól és a szurkolóktól, illetve hozzávetőlegesen 100 drukkert ingyen beengedtek a stadionba, amikor értesültek a helyzetről.

Pontosabban lövéseket nem káprázó szemünk miatt nem láthattunk sokáig, hanem azért, mert az első fél órában csak Mohamadou Abdouraman vette célba a kaput, Hegedüs Lajos azonban kipiszkálta a jobb sarok elől a félmagasan megküldött labdát. Védte később a kapus Futács Márkó közeli lövését is, a másik oldalon Horváth Zsolt fejese Nenad Rajics ölében landolt. A félidő hajráját mindkét csapat „megnyomta”, de a hálók nem, csak megfáradt látószerveink rezegtek.

A fordulást követően már nem csak a labdát keresve kapkodtuk a fejünket, mert egy negyedóra alatt három gólt is láthattunk: előbb Kanta József lövése perdült a léc alá az egykori MTK-s Vági Andrásról (1–0), aztán a gólpasszt jegyző Horváth Zsolt lőtt közelről a jobb alsóba egy lefejelt labdát (2–0), de egy védelmi megingást követően Bacsa Patrik az 55. percben szépíteni tudott egy okos találattal (2–1).

Mindkét csapat előtt akadtak helyzetek ezt követően, Tomiszlav Szivics beküldte a Gosztonyi András, Augusto Batioja kettőst, és csapata harmadik volt MTK-sa, Nikházi Márk a hajrá nyitányán egyenlíteni tudott, a kék-fehérek kapusának segítségével: 2–2!

Több gól azonban már nem született. Egyik csapatnak sem kell szégyenkeznie az egy pont és a második félidőben mutatott játék miatt sem, de az is igaz, hogy a döntetlen egyik félnek sem jó igazán: az MTK az utolsó előtti helyre fagyott, a DVTK pedig csak nagy szerencsével maradhat a szünetre is a dobogó harmadik fokán.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!