A Diósgyőr edzője szerint a ZTE jobban akarta a győzelmet, mint ők

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
Vágólapra másolva!
2025.02.10. 08:38
A ZTE hátrányból fordított a DVTK ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A Zalaegerszeg 0–1-ről fordítva 2–1-re legyőzte a Diósgyőrt az OTP Bank Liga 19. fordulójában.

MÁRTON Gábor, a ZTE FC vezetőedzője:

– A Ferencváros ellen sokkal jobb teljesítményt nyújtott csapata, mint most, de ez a futball három pontot hozott. Mit gondol erről?
– A két meccset hiba lenne összehasonlítani. Valóban erőn felül futballoztunk a Ferencváros ellen és hátrányból sikerült felállni úgy, ahogyan a Diósgyőr ellen is, ám azért ez a meccs teljesen más volt, a rengeteg nehézség, betegség miatt megtépázott keret képes volt arra, hogy végig uralja az összecsapást. Egyértelműen jobban futballoztunk és megérdemeltük a győzelmet.

– A lelátóról úgy tűnt, a második félidőben játszott jobban csapata: minek tulajdonítja ezt?
– Annak, hogy a futballisták átérezték a mérkőzés fontosságát és megalkuvás nélkül hajtottak. Előbb sikerült az egyenlítés, majd a három pontot is megszerezték.

– Az utolsó percben szereztek gólt, és úgy tűnik, a sors visszaadta, hogy Kecskeméten az utolsó percben kaptak gólt…
– Valóban ránk fért már a szerencse, és ezzel együtt a siker. Arról inkább nem beszélnék, hogy miként kaptunk ki Kecskeméten. Sokkal fontosabb, hogy most remekül játszott a csapat, hiszen hátrányban sem esett össze.

Vladimir RADENKOVICS, a DVTK vezetőedzője:

– A korai vezetés után úgy tűnt, gond nélkül nyer a csapata: miben látja a vereség okát?
– Talán majd hétfőn higgadtabban sikerül értékelni a meccset, most legyen elég annyi, hogy az ellenfél sokkal jobban akarta a győzelmet, mint mi. Mindenképpen fontos – s ezt elmondom az öltözőben is –, hogy nem elég kimenni a pályára, küzdeni, izzadni kell a győzelemért.

– Ha mentálisan nem is, de játékban úgy tűnt, a DVTK van fölényben…
– Magam is így gondolom, s bár az ellenfél félelmet nem ismerve futballozott, nekünk voltak lehetőségeink, főleg a vezetés után. A második félidőben valamivel hátrébb húzódtunk, ezért nagyobb területet adtunk ellenfelünknek.

– Jött a három csere, és az látszott, hogy gond nélkül megszerzik a három pontot. Mi lehetett a hiba?
– Sajnos a mérkőzés utolsó perceiben, amikor káosz uralkodott a pályán a kapunk előtt, már többen, köztük a rutinos játékosok sem tudták pontosan, miként helyezkedjenek, mitévők legyenek. Nos, egy ilyen hiba miatt szenvedtünk vereséget. Sajnálom ezt a meccset, mert legalább az egyik pontot megérdemeltük volna.
 

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE FC–Diósgyőri VTK 2–1 (0–1)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2177 néző. Vezette: Kovács I.
Gólszerző: Nyíri V. (72.), Németh D. (90+5.), ill. Bárdos B. (6.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE ITT ÉRHETŐ EL!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik