Megtörte a balatoni átkot a Csákvár, amely 1526 nap után győzött Siófokon

Vörös SándorVörös Sándor
2024.05.05. 16:52
Murka Benedek (labdával) 11 perc alatt duplázott, csapata hátrányból győzött Siófokon (Fotó: Aqvital FC Csákvár – archív)
Szinte lehetetlen helyzetbe került a BFC Siófok: bár a Balaton-partiak a labdarúgó NB II 31. fordulójában Szedlár Zoltán góljával már a 45. másodpercben vezetést szereztek, az Aqvital FC Csákvár Murka Benedek duplájával a második félidő közepén fordított, és 2–1-es győzelmet aratott. A tópartiak a kiesés szélére sodródtak, és csak minimális matematikai esélyük maradt a bennmaradás kiharcolására.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Mohos Milán, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Major G., Hegedűs J. (Svedjuk, 86.), Posztobányi, Varga B. – Gyurkits (Girsik Á., 86.), Kitl M. – Dénes, László D. (Nemes, 61.), Szedlár (Balogh B., 61.) – Németh B. (Schildkraut, 72.). Vezetőedző: Jeney Gyula
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Babós L., Gregor, Murka – Farkas A., Mészáros D. (Fejős, 70.), Szakály D. (Nahirnij, 90.) – Juhász L. (Tamás N., a szünetben), Nagy Z. (Simon A., a szünetben), Gazdag V. (Ominger, 36.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Szedlár (1.), ill. Murka (61., 72.)
Jeney Gyula: – A helyzet abban változatlan, hogy minden mérkőzésen millimétereken múlik, hogy nyerünk vagy vesztünk. Most is számunkra szerencsétlen, két kapu előtti párharcból rossz helyre pattanó labdával kaptunk ki. Nem hiszek a véletlenekben, az életben minden okkal történik, mindenki azt kapja, amit megérdemel. Mi ezzel a vereséggel sajnos a reményünket is elvesztettük.
Tóth Balázs: – Jól kezdett a Siófok, a hazaiak meg is leptek bennünket. A vezetésük után magunkra találtunk, jött is egy kapufa, majd a második félidőben már gólokban is megmutatkozott a fölényünk.

Nem szabad számolgatni – hangsúlyozta a csákváriak weboldala a múlt vasárnapi, BVSC-Zugló elleni vesztes bajnokit (1–0) követően. Négy fordulóval a vége előtt a tabella 12. helyén álló Fejér vármegyeiek annak tudatában látogattak Siófokra, hogy a már kieső helyen álló PMFC-t öt, míg az éppen a vonal felett tartózkodó zuglóiakat négy ponttal előzik meg, vagyis nem kellett sietniük sehova.

Ezzel szemben a Balaton déli partján az utóbbi időszak a számolgatás jegyében telt, hiszen a 84 napja a tabella 16. helyét elfoglaló Siófok úgy vághatott neki az idényhajrának, hogy a hátránya hat pont volt a BVSC-vel szemben. Az optimista szurkolói becslések szerint az eredmények kedvező alakulása esetén anyák napján ezt a különbséget a felére lehet csökkenteni, amihez a siófoki győzelem mellett egy kozármislenyi, valamint egy győri siker is szükséges volt.

A házigazdák ehhez mérten kezdték a találkozót, melyből alig telt el 45 másodperc, amikor Szedlár Zoltán közeli lövése nyomán Zelizi Patrik a kapu bal oldalából szedte ki a labdát (1–0). A rendkívül korán kapott gól nem fogta meg a csákváriakat, akik nem sokkal később közel kerültek az egyenlítéshez, de Juhász Levente lövése kipattant a jobb oldali kapufáról. A folytatásban a pontatlan passzok és az eladott labdák rontottak a mérkőzés képén, így egyetlen vendéglehetőségen kívül mást nem konstatálhattunk.

Tóth Balázs kettős cserével reagált a szünetben, s a fordulás után egyre nyomasztóbbá vált a csákváriak fölénye. Nem is kellett arra sokat várni, hogy ez gólokban is megmutatkozzon, hiszen Murka Benedek a 61. és a 72. percben is bevette Hutvágner kapuját (1–2). A hajrában a Siófok próbált mindent megtenni az egyenlítés érdekében, de valamennyi lehetősége kimaradt, s mivel a három érintett bajnokiból kettőn is kedvezőtlen eredmény született, a Balaton-partiak szinte lehetetlen helyzetbe kerültek.

A csákváriak hosszú, 1526 napig tartó negatív szériát zártak le Siófokon, ahol legutóbb még 2020-ban örülhettek három pontnak. Ennek, illetve a BVSC-Zugló kozármislenyi sikerének (0–2) köszönhetően a tópartiaknak csupán minimális, erősen extrém esetben bekövetkezendő matematikai esélyük maradt a másodosztályú tagság meghosszabbítására.