Dzsudzsákék rangadót nyertek Rotterdamban

2009.09.20. 16:45
Koevermans két góllal járult hozzá a győzelemhez (fotó: Imago)<br />
A PSV együttese idegenben 3–1-re legyőzte a Feyenoordot a holland bajnokság 7. fordulójának rangadóján. Az eindhoveniek így továbbra is vezetik a bajnokságot, míg a Feyenoord leszakadt riválisától. Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.

A PSV és a Feyenoord összecsapása minden körülmények között nagy  meccsnek számít Hollandiában, legyen szó kupatalálkozóról vagy bajnoki mérkőzésről. A két nagycsapat vasárnapi találkozója azonban a szokásosnál is nagyobb ütközetnek ígérkezett, ugyanis a táblázat első két helyezettje csapott össze a De Kuip-stadionban.

A Feyenoord második helyezettként fogadta a PSV-t. Ilyenre mostanában nem nagyon volt példa, ugyanis a rotterdami csapat az elmúlt szezonokban rendre betlizett, és csupán a középmezőnyben foglalt helyet.

A mostani idény azonban jól kezdődött a piros-fehérek számára, és arra készültek, hogy a vasárnap megtörjenek egy pocsék sorozatot. Korábban ugyanis még sohasem nyertek úgy rangadót a hazaiak, hogy ez a két csapat foglalta el a táblázat első két helyét.

Nos, a várakozásokkal ellentétben a rangadó nagyon simán alakult, és a Feyenoord-szurkolóknak bizony nem sok örömük telt ebben.

A 11. percben Dzsudzsák Balázs – mondani sem kell, a magyar középpályás kezdő volt – adott be a bal oldalról, a hazai védők nem tudtak felszabadítani, és Danny Koevermans közelről megszerezte a vendégek vezető találatát. 0–1

Tíz perc sem telt el, és megduplázták előnyüket az eindhoveniek. Danko Lazovics adott be a jobb oldalról, a középső védők rosszul helyezkedtek, Koevermans pedig közelről ismét nem hibázott. 0–2

A 23. percben szépített a Mario Been irányította hazai csapat. André Ooijer rosszul fejelt hátra, Carlos Salcido luftot rúgott, Andwélé Slory pedig a kapu bal oldalába lőtt. 1–2

A nap legszebb gólja még hátra volt, igaz, nem kellett rá sokat várni. A 37. percben Lazovics passzolt Otman Bakkalhoz, aki egy az egyben gyönyörűen billentette ki az egyensúlyából André Bahiát, és a kapu jobb oldalába tekerte a labdát. 1–3

Ezzel lényegében már az első játékrészben eldőlt a mérkőzés. A Feyenoord hiába próbálkozott a második félidőben, futballja erőtlennek tűnt, a PSV pedig nem engedte ki a kezéből a találkozót. Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt.

A Twente és az Ajax győzelmével megelőzte a Feyenoordot a táblázaton. Az amszterdami együttesben Luis Suárez mesternégyest szerzett.