Swansea: Lipták 5-3-as vereségnek volt részese a tartalékcsapatban

2011.09.28. 22:03
Nem sikerült jól Lipták Zoltán bemutatkozása a Premier League-ben szereplő Swansea tartalékcsapatában: a walesiek által tesztelt tízszeres magyar válogatott védő 5–3-as vereségnek volt részese, és egy tizenegyest is ítéltek ellene a Newcastle tartalékjaival vívott mérkőzésen. A vendégcsapatban Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

A szakmai stáb Lipták mellett a görög Vangelisz Moraszt is tesztelte a próbajátékosok közül: az összeszokatlan swansea-i védelem nem kezdett valami jól, a Newcastle United tartalékjai 22 perc után már 3–0-ra vezettek.

Úgy tűnt, a mérkőzés eldőlt, de Luke Moore gólja megadta a jelet a feltámadásra: a Swansea Moore után Stephen Dobbie révén kétszer is betalált, 3–3! Az egyenlítés utáni középkezdésből azonban gólt kapott a Swansea, Lipták Nile Rangerrel szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a sértett belőtte a büntetőt. A végeredményt az 50. percben Greg McDermott állította be – a 3–5 volt a Swansea első hazai veresége a tartalékbajnokságban.