Az U19-es gárda újabb győzelme

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2003.03.27. 21:03
A zalai Csesztregen találkozott a magyar és a szlovén U19-es válogatott, és ahogy a keddi, szlovéniai meccs (0–1), úgy a csütörtöki találkozó is a magyar fél sikerét hozta. A korosztályos Eb-selejtezőre készülő nemzeti együttes az első játékrésznek a Kasza – Zsók, Vaskó, Ródenbücher, Balogh B. – Bori, Vadócz, Müller, Báló – Kanta J., Andorka, a második félidőnek pedig a Kovács Z. – Miklósvári, Bank, Lakatos, Szabó G. – Lajtos, Gohér, Laskai, Pál – Magasföldi, Jovánczai összeállításban futott neki. A 21. percben Kanta József szerezte meg a vezetést a mieinknek, az előny a 62. percben Jovánczai Zoltán révén már kétgólosra nőtt. A szlovének a 78. percben szépítettek, így alakult ki a 2–1-es végeredmény.Április 16-án Csepelen a cseh 19 évesek gárdáját fogadja a magyar együttes, az a mérkőzés a május 2. és 6. közötti, hazai rendezésű Eb-csoportselejtező főpróbája lesz. A kvalifikációs viadalon a norvégok, a hollandok és a görögök korosztályos együttesei vesznek még részt, és a csoportelső jut ki a nyári liechtensteini kontinensviadalra.