Hat évet töltött Katarban, ahol idén új törvény lépett életbe, melynek értelmében nyugdíjas korú külföldi edzőkkel nem hosszabbíthatnak szerződést a klubok. Tornyi Barnabás 52 edzőtársával együtt hagyta el Katart, új állomáshelye az Egyesült Államok, azon belül pedig Orlando.
„Semmi nem vár, mindent fel kell építenem, csinálok egy futballakadémiát – árulta el Tornyi Barnabás a Sport Tv Mai helyzet című műsorában. Még zajlanak a tárgyalások, hogy milyen lehetőségei lesznek, de kedvezőek a kilátások. – Akivel most tárgyalok, annak van egy futballiskolája, ahol több mint 600 gyerek van, ha vele kötök megállapodást, és őket veszem át, akkor onnan indulok."
A szakember azt tervezi, hogy ennél is több gyerekkel dolgozhat majd Amerikában. Felvetődik a kérdés, miért nem Magyarországon teszi mindezt.
„A családomnak jobb és nekem is jobb, mert Magyarországon ma edzőnek lenni, vagy azzal dicsekedni, hogy valaki labdarúgóedző, az most nagyon mélyen van – mondta Tornyi, aki Katarban az al-Szadd csapatánál meg tudta valósítani a terveit, és ezt szeretné az USA-ban is. A magyar lehetőségekkel kapcsolatban azonban szkeptikus. – Lehet, hogy Magyarországon már nem tudnám bizonyítani a rátermettségemet, vagy nem tudnám kihasználni a tudásomat. Lehet, hogy nem kapnék állást, vagy bekerülnék abba a darálóba, amiben edző kollégáim vannak."
Az ő véleménye az, hogy sokkal több van a magyar szakemberekben, mint amit a sajtóban olvas az ember. „Magyar edzővel az elmúlt években volt bajnokcsapat, többszörös magyar bajnokcsapat. A magyar csapatok magyar edzőkkel tudnak jól dolgozni, megkockáztatom, a magyar edzők felkészültségének minősítése most vakvágányon van" – vélekedik Tornyi Barnabás.
Az utóbbi időben a játékosok és a sajtó is kritikus hangnemet ütött meg a magyar edzőkkel szemben.
„Amikor egy játékos állást foglal, akkor nagyon kellett volna, vagy kellene vigyáznia, hogy milyen az a megnyilvánulás. A média esetében pedig tudomásul kell venni, hogy nekünk bírni kell a kritikát, még akkor is, ha elbulvárosodott ez a sajtó, és jelenleg a szaksajtóval nem tudunk mit kezdeni" – fogalmazta meg véleményét. Sőt, a korábban több NB I-es csapatot irányító edző szerint nincs mindig egyenes arányosságban a siker és a balszerencse az edzők képességével. Ez pedig Egervári Sándorra is igaz.
„Egervári Sándor, igenis kijelentem, eredményeket ért el, amivel vonzóvá, nézhetővé tette a válogatottat, szórakoztatta az embereket, de ebbe a két kudarcba most belefutott, hogy a saját késébe-e, azt majd megkérdezem tőle négyszemközt."