95'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 1–1.

94'

Varju fejelt kapura, a VAR vizsgálta, hogy Kállai kézzel ért-e a labdához, de kiderült, hogy csak mellel, ezért nincs büntető.

91'
GÓL

GÓÓÓL! KÁLLAI RÉVÉN EGYENLÍTETT A KÖVESD. KOJNOK BALRÓL, AZ ALAPVONALTÓL KÖZÉPRE EMELT, AZ EGYEDÜL ÉRKEZŐ KÁLLAI PEDIG 3 MÉTERRŐL A KAPU BAL OLDALÁBA FEJELT. 1–1

90'

Három perc lesz a ráadás.

90'
Sárga lap

Jurina gyűjtött be egy sárgát, mert megráncigálta Nagy Gergő mezét.

86'
CSERE

Brtan le, Szilágyi Szabolcs be a hazaiaknál.

84'
Sárga lap

Kállai műesésért kapott sárga lapot.

83'
CSERE

Horváth Artúr lement, Végh Bence beállt a vendégeknél.

79'

Kállait küldte vállal földre Antonov a vendégek 16-osán belül, de Derdák nem ítélt büntetőt.

78'

Molnár szabadrúgását Pillár megcsúsztatta, de les miatt lefújták az akciót.

74'
CSERE

A gólszerző Németh Krisztián lement, a helyére Jurina állt be.

73'
CSERE

Szolgai helyén Ináncsi játszik tovább.

72'
CSERE

Vajdát Kojnok váltotta.

72'
CSERE

Drazsics le, Kócs-Washburn be.

67'

Vajda lökete pattant meg Antonovon, de a szögletből nem lett semmi.

66'

Nagy Gergő közeli lövése pattant ki a blokkoló Kocsisról.

65'

Brtan 25 méteres lövése Kádárt érintve került az alapvonalon túlra.

64'

Az MTK idegenben a második legtöbb gólt kapta a mezőnyben, 33-at,  a mérlege 5–3–7, ezzel hatodik a vendégtabellán. Legutóbb egy sima négyest kapott Fehérváron.

60'
CSERE

Stieber helyén a korábbi kövesdi játékos, Vadnai folytatja.

59'
CSERE

Hej helyén Kocsis Gergő folytatja.

59'
CSERE

Kovács Patrik le, Antonov be.

59'

Azt MTK hármat cserélt.

59'
CSERE

A Kövesdnél Cserit Nagy Gergő váltotta.

58'

Kettő a kettő ellen támadhatott az MTK, majd Németh 18 méterről fölé ívelt.

56'
Sárga lap

Szolgai rángatta meg Kádár mezét, ez is sárga lap.

54'

Mezőnyjáték zajlik, a kapuk percek óta nincsenek veszélyben.

53'

A Mezőkövesd odahaza 3-szor nyert, 12-szer vesztett, ezzel utolsó a mezőnyben. Legutóbb november végén az Újpestet verte meg (4–0), azóta zsinórban 9-szer maradt alul, 3–19-es gólkülönbséggel.

50'

Győzelme esetén az MTK feljöhet a 6. helyre.

48'

Bognár rövid felsőbe tartó 11 méteres lövését ütötte ki szögletre Juhász.

48'

Közös a két csapatban, hogy az előző 3 fordulóban egyikük sem szerzett pontot, a kövesdiek helyzete annyival rosszabb, hogy nekik már 7 bajnoki meccs óta tart a vereségszériájuk.

46'

Csere egyik oldalon sem volt.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45+1'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 1–0-RA VEZET A VENDÉG MTK.

45'

Egy perc lesz a ráadás.

44'

Nagyot védett Rácz! Szalai emelgetett az ötös előtt, majd 7 méterről, félfordulattal lőtt, de a labda a jó helyezkedő Ráczról szögletre pattant.

42'

Juhász egy veszélyes helyzetben merész kivetődéssel mentett Németh K. elől.

41'

Németh ugrott ki egyedül sokat ígérően, aztán elcsúszott, így odalett a helyzet.

39'

Ott pattogott a labda a hazai 16-oson belül, aztán Bognár lövését blokkolták.

37'
Sárga lap

Hejé a következő sárga lap, egy elkésett becsúszásért.

36'
Sárga lap

Varju is besárgult, mert megrúgta Szalait.

34'

Molnár kényszerítőzött a jobb oldalon, majd a beadása éppen Rácz kezében kötött ki.

34'

Mezőkövesden 4-szer a borsodiak, 2-szer – 2019-ben és 2020-ban – a kék-fehérek nyertek, 1-szer pedig ikszeltek. Legutóbb, tavaly októberben Molnár Gábor korai találatával 1–0-ra a borsodiak győztek.

29'

Hej éles beadását Juhász felszedte Horváth Artúr elől.

28'
Sárga lap

Horváth Artúré a meccs első sárgája, mert visszahúzta Vajdát.

22'

Kállai cselezte be magát a 16-oson belülre, adott egy kötényt Kovácsnak, majd 13 méterről ballal mellé tüzelt.

20'

Stieber jobbról átemelt a túloldalra, Kovács kapásból nagyon mellé durrantott.

19'

Az MTK foglalja keretbe a kieső Mezőkövesd eddigi élvonalbeli szereplését: 2013 júliusában újoncként az első NB I-es találkozóját épp a kék-fehérek otthonában játszotta (0–3), akárcsak most az utolsót, csak ezúttal hazai pályán. (A borsodi csapat közben 2014 és 2016 nyara között az NB II-ben szerepelt.)

14'

Molnár próbálkozása egy védőn lelassult, így nem okozott gondot Rácz kapusnak.

12'

Bognár került középen helyzetbe, de a 14 méteres lövését Kállai szögletre blokkolta.

11'

Tizenegy olyan NB I-es meccset játszottak le, amikor legalább az egyik csapat nem tudott betalálni. Februárban Budapesten korán vezetést szerzett a Mezőkövesd, ám Németh Krisztián duplájával fordítottak, majd Varju Benedek góljával 3–1-re nyertek a fővárosi kék-fehérek.

8'

Kovács Patrik lökete zúgott el a kapu mellett.

6'

Tizenhat találkozójuk volt már az élvonalban, összesítésben minimális különbséggel a kövesdiek állnak jobban, az örökmérleg 7 fürdővárosi győzelem, 3 iksz, 6 MTK-siker.

4'
GÓL

GÓÓÓL! VEZET AZ MTK! STIEBER JOBBRÓL VISSZAGURÍTOTT, NÉMETH KRISZTIÁN PEDIG A 16-OS VONALÁRÓL, KISSÉ JOBBRÓL, JOBBAL KAPÁSBÓL LAPOSAN A BAL ALSÓ SAROKBA LŐTT. 0–1

3'

Stieber 22 méterről célozta meg a kaput, jó egy métert tévedett.

2'

Németh K. 14 méteres lövését fogta előre vetődve a Kövesd 18 éves kapusa, Juhász.