Demecser-Monor 3-0 (2-0)

A mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBORA mérkőzésről tudósított: BODNÁR TIBOR
2002.07.28. 21:15
Lehoczki a 27. percben Gombkötő Sándor jobbról középre gurított labdáját négy méterről a kapu bal oldalába rúgta (1–0). Lehoczki a 29. percben Gégény bal oldali beadását magasra ugorva hét méterről a kapu jobb odalába fejelte (2–0). Mihalik a 68. percben Gégény bal oldali beadását balszerencsés mozdulattal nyolc méterről saját kapujába bombázta (öngól, 3–0)SÁRGA LAP:Földvári (Siklósit vágta fel) a 19., Zila (Seres lerántásáért) a 42., Varga S. (Siklósit ütötte el) a 60. percbenSZÖGLETARÁNY: 5:6 (5:1)A kezdő sípszó után futott mindenki, amerre látott. No, nem a pályán lévők között uralkodott ekkora káosz, hanem a – talán a másodosztályban két év szünet után visszatérő demecserieket köszöntő – zápor elől menekült minden olyan néző, aki nem fedett helyről képzelte el a találkozó megtekintését. A jó húsz percig tartó, viharos széllel is kísért égi áldás közepette a pályán sem történt sok érdemleges, de annyi azért kiviláglott, hogy az újonc Demecser játszik fölényben. Amikor elállt az eső, akkor jöttek a gólok is, amihez a visszatérő Lehoczki Zsolt gólérzékenysége mellett azért az is kellett, hogy a két szélső középpályás úgy viharzott el a vonalak mellett, mint a pálya mögött Záhony felé tartó gyorsvonat.Biztos vezetés tudatában sem vett visszább a tempóból a házigazda, magyarán a Monor alig-alig jutott el ellenfele kapujáig. A második játékrészre sem változott sokat a találkozó képe, legfeljebb azt állapíthattuk meg, hogy a demecseri támadások már nem olyan vehemensek, mint korábban. A harmadik találatot követően Varga Károly azt a "luxust” is megtette, hogy lecserélte gólszerző játékosát, fájdalom, Mihalik Zoltán saját ketrecét vette be Gégény Róbert újabb nagyszerű beadását követően. A hajrában a vendégek is többször ellátogattak ellenfelük portája elé, ám próbálkozásaik csak a szögletarány kozmetikázásában és egy érvénytelenített gólban jutottak eredményre. MESTERMÉRLEGRozsnyai Béla: – Azt, amit elvártam, teljesítette a csapat, vagyis nem kapott gólt, viszont mi szép támadások végén többször is betaláltunk.Varga Károly: – Meglepően összefogott Demecserrel találtuk szemben magunkat, mégis ugyanannyi szabályos "gólt” szereztünk, mint ellenfelünk, ám ez az eredményben másként nyilvánult meg.