Az önbizalommal nincsen gond

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2002.08.16. 21:11
Három forduló után már csak három százszázalékos csapat található a Borsodi Liga mezőnyében. Számuk a hét végi 4. forduló során biztosan csökkenni fog, mivel a pontveszteség nélküliek közül kettő – a Győr és az MTK – egymás ellen játszik. Szombat este tehát rangadó lesz Győrött. A zöld-fehérek utoljára öt évvel ezelőtt, az 1997–98-as bajnoki idényt kezdték hasonlóan jól. Akkor a Reszeli Soós István által irányított gárda csak a 8. fordulóban vesztett először pontot. (Győrött ETO–BVSC-Zugló 0–0), majd a 13. fordulóban az Üllői úton hagyta el első ízben vesztesként a pályát (0–1). Az akkori gárdából jelenleg már csak hárman (Molnár Levente, Lakos Pál és Stark Péter) tagjai a győri keretnek, és közülük szombaton egyedül Lakos Pál kap helyet hazaiak kezdő tizenegyében.– Ôszintén szólva a játékosállományunkban nyáron történt jelentős mozgás után nem nagyon gondoltam ilyen eredményes, jó rajtra – kezdte Lakos Pál. – Egészséges versenyszellem alakult ki nálunk a csapatba kerülésért, s ez jó hatással van szereplésünkre.– Az öt évvel korábbi vagy a jelenlegi együttest tartja jobbnak?– A kettőt nem lehet összehasonlítani. Akkor tizennyolcas volt, jelenleg tizenkettes a mezőny. Most igen kiegyensúlyozottak az erőviszonyok, így fokozottabban igaz, hogy minden mérkőzést meg lehet nyerni, de el is lehet veszteni.– Mire számít az MTK ellen?– A jelenlegi élvonal egyik legjobb csapata lesz az ellenfelünk. A kék-fehérek sem vesztettek még eddig pontot, és bizonyára hozzánk is a győzelem megszerzésének reményében érkeznek. Nekünk is hasonló a célunk, így nagyon jó mérkőzésre van kilátás. A sorozatos győzelmek növelték önbizalmunkat, remek hangulat uralkodik az öltözőben, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy közönségünk biztatása mellett újra megszerezzük a három pontot.A fővárosiak sem készülnek rossz előjelekkel a mérkőzésre. A kék-fehérek biztosak benne, hogy az ETO otthonában sorozatban negyedik győzelmüket is megszerezhetik. Ugyanakkor jó lesz vigyázniuk, hiszen legutóbbi győri fellépésükkor a mérkőzés utolsó percében Szanyó Károly találatával két "elkönyvelt” pontot vesztettek.
História

Az 1938-as premiert az újonc gyôriek nyerték 1:0-ra, ami akkoriban nagy meglepetésnek számított. Következô meccsükön, 1945 ôszén már helyreállt a papírforma, s az MTK 3:1-re gyôzött. A kék-fehérek 2000 tavaszán nyertek legutóbb Gyôrben, egy évvel késôbb pedig a hazaiak 1–0-ra verték az MTK-t. Az elôzô bajnokságban viszont megosztoztak a pontokon.