A nagy küzdelem elmaradt. Óriási érdeklődés előzte meg a péntek esti londoni Grand Prix-viadalt, hiszen a Crystal Palace-ban találkozott idén először a 100 méter olimpiai bajnoka, az amerikai Marion Jones és a világbajnoki cím védője, az ukrán Zsanna Pintuszevics. Legutóbb tavaly, az edmontoni világbajnokságon mérte össze tudását a két kitűnő vágtázó, az idén Pintuszevics 10.83 másodperccel vezeti a világranglistát, Jones 10.84 másodpercet futott. Londonban azonban egy pillanatig sem volt kétséges az amerikai győzelme.
Allen Johnson (balra) legyôzte ugyan a szabadtéren utoljára futó Colin Jacksont, mégis utóbbi kapott nagyobb tapsot
Allen Johnson (balra) legyôzte ugyan a szabadtéren utoljára futó Colin Jacksont, mégis utóbbi kapott nagyobb tapsot
Pintuszevics már a rajtnál hátrányba került és esélye sem volt arra, hogy ellenfelét beérje. Jones 0.5 méteres ellenszélben 10.97 másodpercet ért el, Pintuszevics 11.11 másodperccel lett második. Férfi 100 méteren Maurice Greene-nek csupán a harmadik hely jutott. Igaz, idén ez már nem számít meglepetésnek, hiszen a győztes Dwain Chambers már negyedszer előzte meg a világcsúcstartót, aki a rajt utáni lépéseknél kis híján elesett. A britek Európa-bajnoka 9.98 másodperccel ért célba, az amerikai Tim Montgomery 10.05 másodpercet, Greene 10.06-ot futott. A legnagyobb bravúr ezen az estén Félix Sanchez nevéhez fűződött. A dominikai atléta előbb óriási hajrában egy századmásodperccel (48.08) győzött a 400 méteres gátfutásban, két órával később pedig 400 síkon diadalmaskodott. 45.14 másodperces eredménnyel, idei legjobbjával utasította maga mögé az amerikai Alvin Harrisont (45.31) és az Európa-bajnok Ingo Schulzot (45.46). A legnagyobb ünneplés azonban nem a duplázónak, hanem a 110 méteres gátfutás harmadik helyezettjének jutott. Colin Jackson (13.37) kikapott ugyan az amerikai Allen Johnsontól (13.23) és Larry Wade-től (13.26), mégis felállva tapsolt neki a közönség. A szám négyszeres Európa- és kétszeres világbajnoka, valamint világcsúcstartója (12.91) szabadtéren most lépett utoljára pályára. A 35 éves atléta a jövő évi birminghami fedett pályás világbajnokságon búcsúzik véglegesen a versenyzéstől.
"Kis híján elsírtam magam, amikor átfutottam a célvonalon” – nyilatkozta meghatottan Jackson. Világcsúcsiramot diktáltak a nyulak egy mérföldön Hicham el-Guerroujnak, ám a marokkói futó meg sem próbálta velük tartani a lépést. Ezúttal csupán a győzelemre összpontosított, s első helye egyszer sem volt veszélyben. Női 800 méteren a hajrában a mozambiki Maria Mutola biztosan előzte meg a szlovén Jolanda Ceplakot. A férfi hármasugrás érdekessége, hogy a győzelmet 17.33 méterrel megszerző amerikai Walter Davis utolsó kísérlete előtt csak az ötödik helyen állt. A női rúdugrást ismét az orosz Szvetlana Feofanova (462) nyerte, de csak kísérlettel előzte meg az egyéni csúcsát beállító lengyel Monica Pyreket. Molnár Krisztina 425 centivel hetedik lett. Női magasugrásban a dél-afrikai Hestrie Cloete 197 centivel győzött, Győrffy Dóra 185 centiméterrel hetedikként végzett.