VAS ANDRÁSVAS ANDRÁS
2003.02.17. 22:05
Interliga
Elôdöntô, 2. mérkôzés
HK Acroni Jesenice (szlovén)–HDD Zavarovalnica Maribor Olimpija (szlovén) 5–1 (1–0, 0–0, 3–1, 1–0) – hoszszabbítás után
Jesenice, 1200 nézô
Gól: Terlikar (Kranjc; 20. – emberelôny), Sotlar (49. – ee.), Terlikar (Pretnar; 54.), Razingar (Por; 59.), Razingar (64.), ill. Jan (Kontrec; 54.)
Kiállítások: 14, ill. 20 perc
Interliga
Hiába szerzett pénteken magabiztosnak tűnő, háromgólos előnyt hazai jégen a visszavágóra az Olimpija, az előző két sorozat győztese mégsem lehet ott a fináléban, ugyanis az Acroni kiénekelte a szájából a sajtot. Négy másodperccel az első játékrész vége előtt Anze Terlikar kezdte a gólgyártást, majd a 49. percben Mitja Sotlar növelte a hazaiak előnyét. Öt perc múlva, Terlikar újabb találata már a meccsnullt jelentette, ám néhány másodperc elteltével Ivo Jan visszahozta a fővárosiak reményeit. Úgy tűnt, ezzel el is dőlt a továbbjutás, ám egy perccel a rendes játékidő vége előtt Tomas Razingar is betalált, így jöhetett a ráadás. Melynek negyedik minutumában Razingar ismét beköszönt, véget vetve ezzel a maratoni csatának, s egyúttal a fináléba lőtte az Acronit. Az Interliga döntőjében tehát a szlovén együttes lesz a szintén drámai fordulatokban gazdag mérkőzés után továbblépő Alba Volán ellenfele