Pichon és Smets mindent megnyert

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2003.05.04. 20:20
A vasárnapi harmadik futamon sem változtak meg a motokrossz-világbajnokságon az idén meghonosodott szokások: a Motocross GP-ben Mickael Pichon, a 650-es kategóriában Joel Smets megállíthatatlan, míg a 125-ös géposztály továbbra is kiegyensúlyozott, Marc De Reuver már a harmadik idei győztes.
Smets – aki a Motocross GP-ben is érmet szerzett, az idén már harmadszor – és Pichon rajt–cél sikert ért el, ám óriási a különbség a két aranyérem között. Smets a verseny legtöbb körében magányosan haladt az élen, ezzel szemben Pichonnak igencsak meg kellett izzadnia, ugyanis a három héttel ezelőtti Holland GP-n kulcscsontsérülést szenvedeő, ám a jelek szerint ismét ereje teljében lévő Gordon Crockard végig ott utazott a Rakéta becenevű francia nyomában. Viszont a hatszoros világbajnok Stefan Everts, akinek a hollandiai kilencedik helye után létszükséglet volt a minél jobb szereplés, egy pillanatra sem tudta felvenni a küzdelmet Pichonnal, sőt Crockarddal és Smetsszel sem, így érem nélkül is maradt.De Reuver, aki a győzelmével átvette az összetettbeli első helyet a 125-ös kategóriában, a harmadik körben állt az élre, és onnantól a saját tempóját motorozhatta, mivel Maschio és Bartolini egymással volt elfoglalva: a két világbajnok egymást előzgette az ezüstéremért, csatájukat végül a francia nyerte meg.Európa Nagydíj, a vb 3. futama, Teutschenthal
125 kcm (20 kör, 35.6 km):

1. De Reuver (holland, KTM) 41:02.382, 2. Maschio (francia, Kawasaki) 3.407 mp h., 3. A. Bartolini (olasz, Yamaha) 3.798 mp h.

650 kcm (20 kör):

1. Smets (belga, KTM) 41:01.940, 2. Garcia Vico (spanyol, KTM) 16.775 mp h., 3. Melotte (belga, Honda) 24.724 mp h.

Motocross GP (20 kör):

1. Pichon (francia, Suzuki) 40:21.318, 2. Crockard (brit, Honda) 2.906 mp h., 3. Smets 4.878 mp h., 4. Everts (belga, Yamaha) 24.231 mp h.