MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.07.17. 23:21
A Hertha BSC végül két magyarral, Király Gáborral és a csapatkapitány Dárdai Pállal vágott neki évadbeli első tétmérkőzésének, a Dessauban lebonyolított, Hamburg elleni Német Ligakupa-összecsapásnak.
Rahn (balra) szerezte a Hamburg továbbjutását eredményezô gólt Dessauban
A párosból Király játéka volt némiképp meglepő, a kapus ugyanis előzetesen úgy számolt, a HSV ellen nem ő, hanem a "váltógazdaságnak” megfelelően Christian Fiedler áll majd a gólvonalon. Huub Stevens vezetőedző azonban másként döntött, a magyar kapus lépett pályára, és mindjárt az elején kifutva tisztáznia is kellett a megugró Mahdavikia elől.
A következő akció végén azonban már Király sem tehetett semmit. A Hamburg játékosai lefüleltek egy passzt a berlini térfélen, a labda a középen helyezkedő Maltritz elé került, aki pedig elindult. A középpályás elmasírozott Goor, majd Madlung mellett, és mielőtt bárki is odaérhetett volna, a hálóba lőtt.
Az inkább barátságos, mintsem komoly tétmérkőzés jellegű találkozón ezután inkább a címvédő berliniek kezdeményeztek, de igazi gólhelyzetet csak kettőt dolgoztak ki a félidőig. Az elsőt Bobic még elhibázta, a második azonban már nem veszett kárba. A 37. percben Marcelinho, Wichniarek, Marcelinho összjáték után a brazil Bobicot hozta játékba, a Hertha új szerzeménye pedig állítgatás nélkül a kapu jobb oldalába lőtt.
A második játékrészben hosszú ideig csak a kihagyott helyzetek miatt boszszankodhattak a drukkerek. Hamburgi részről Romeo és Takahara, berlini oldalról pedig Wichniarek hagyott kihasználatlanul gólszerzési lehetőséget, ezek után már mindenki a tizenegyespárbajra összpontosított, amikor a HSV "helyzet nélkül” megnyerte a meccset. A 71. percben gyorsan elvégzett szabadrúgás után Rahn húzott befelé balról, majd a "rosszabb” lábával, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. A Ligakupát 2001-ben és 2002-ben is megnyerő Hertha ezzel kiesett, a Hamburg pedig készülhet a Bayern München elleni elődöntőre.

Német Ligakupa
A legjobb négy közé jutásért: Hamburg–Hertha BSC 2–1 (Maltritz 9., Rahn 71., ill. Bobic 37.)
Következik (június 21-én) az első elődöntő: VfB Stuttgart–Borussia Dortmund