Új csapat veszi át a Ligakupát

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.07.22. 22:40
Másfél héttel a Bundesliga rajtja előtt a címvédő Bayern München is megmérette magát egy komoly ellenféllel szemben.
Az argentin Bernardo Romeo (képünkön) egyszer fejjel, egyszer pedig lábbal vette be a Bayern-kapus, Oliver Kahn hálóját
A 2003-as bajnoki címet elképesztő fölénnyel megnyerő gárda a Hamburg elleni Ligakupa-elődöntőben lépett a nagyközönség elé, és picit felsült indításként. A rekordbajnok, mellesleg négyszeres Ligakupa-győztes csapat a rendes játékidő 3–3-as döntetlenje után tizenegyesekkel vereséget szenvedett a HSV-tól, és ezzel bizonyossá vált, hogy új győztest avatnak a sorozatban. A Ligakupát eddig csak két társulat tudta megnyerni, a Bayern 1997 és 2000 között, míg a Hertha 2001-ben és 2002-ben ért a csúcsra. Az idén mindkét együttes elvérzett, méghozzá mindkettő a Hamburggal szemben!
A két nyári igazolás – Rau, Demichelis – ezúttal pihenőt kapott Ottmar Hitzfeld edzőtől, persze, a Kahn – Hargreaves, Linke, Kuffour, Szalihamidzsics – Scholl, Jeremies, Ballack, Zé Roberto – Elber, Pizarro öszszetételű csapatra aligha mondhatja bárki is, hogy tartalékos!
Ennek ellenére a Hamburgé volt a nyitány, Kahnnak alaposan nyújtózkodnia kellett Rahn lövésénél, de megoldotta a feladatot, ezt követően pedig jöttek a bajorok. Jeremies Elberen megpattanó lövése jelentette a bemelegítést Pieckenhagen számára, majd Ballack bombájára kellett rámozdulnia – igaz, a közbeavatkozás elmaradt, a labda ugyanis a kapu mellé szállt.
A 24. perc aztán meghozta a találkozó első gólját: a büntetőterületen belül, az alapvonal közelében Reinhardt buktatta Elbert, a megítélt tizenegyesből Ballack a bal alsó sarokba lőtte a labdát.
Az előző szezonban ettől kezdve a következőképpen nézett volna ki a mérkőzés forgatókönyve: a Bayern simán őrzi az előnyét, amelyet az ellenfél átmeneti fellángolását követően még megpróbál növelni. A fellángolás a hamburgiak részéről is megvolt, csakhogy sokkal tovább tartott, mint azt a müncheniek gondolták volna. Egészen a meccs végéig…
A bajorok az első intő jelet a 41. percben kapták, amikor is szinte a semmiből egyenlített a Hamburg. Rahn a bal oldalról, Hargreaves mellől kanyarított középre, bent Linke és a novemberi keresztszalag-szakadását követően első tétmeccsét játszó Sza-lihamidzsics "földbe gyökerezett” lábbal állt, Romeo viszont emelkedett, és a tehetetlen Kahn mellett a hálóba bólintott.
Röviddel a fordulás után pedig már a Hamburg állt továbbjutásra! Jeremies veszítette el a labdát a saját térfele közepén, Cardoso azonnal Romeóhoz továbbított, aki különösebb állítgatás nélkül, 20 méterről hatalmas gólt rúgott a Bayern-kapu jobb oldalába.
Negyedórával később aztán úgy tűnt, senki és semmi sem állíthatja meg a Hamburgot a mainzi döntő, illetve a Borussia Dortmund elleni mérkőzés felé vezető úton. Bal oldali kisszögletet követően Rahn kanyarította középre a labdát, amelyet Barbarez fejelt a hálóba. A Bayern München a felkészülési időszak öt mérkőzése során mindössze egy gólt kapott (a Chemnitz volt a "tettes”), most 66 perc alatt szedett össze hármat…
A Bayern azonban nem zuhant öszsze túlságosan, és két perc elteltével visszacsempészte az izgalmakat az összecsapásba. Zé Roberto szögletét követően Pizarro fejelt, az ötösön belül sertepertélő Elber még belestukkolt a labdába, amely a léc alá vágódott.
A felzárkózási hadművelet a 90. percben teljesedett ki, midőn Kling (az előző szezonban még a Bayern- amatőrök között szerepelt…) a hamburgi tizenhatoson belül rutintalanul kézzelfogható közelségbe került Elberhez (picit meg is rángatta a mezét), a brazil pedig azonnal elesett. Jött az újabb tizenegyes, jött újból Ballack, és némi túlórára kényszerítette a feleket.
Pieckenhagen aztán a büntetőpárbajban megmutatta: azért nem felejtett el tizenegyest védeni (a bajnokságban egyszer sikerült neki, Kevin Kuranyi lövését ártalmatlanította). A HSV hálóőre Ballack lövését kiütötte, Hargreavesét a kapufára "imádkozta”, eközben a hamburgiak négyből négyet bevágtak, és bejutottak a fináléba.
A Bayern München tavaly a legjobb hat között, az idén pedig az elődöntőben bukott el tizenegyespárbajt követően.

Német Ligakupa
Elődöntő:
Hamburg–Bayern München 3–3 (Romeo 41., 51., Barbarez 66., ill. Ballack 24., 90. – mindkettőt 11-esből, Elber 68.) – 11-esekkel 4–1
Következik (július 28-án) a döntő: Borussia Dortmund–Hamburg