Ismét megvillantak a tinizsenik

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.08.17. 22:29
Két csapatnak is sikerült feledtetnie a gyengébb rajtját szurkolóival. A két döntetlennel nyitó (ebből különösen az örök rivális Borussia Dortmund elleni 22-t nehéz megmagyarázni, hiszen a gárda 20-ra is vezetett) Schalke az 1. FC Kölnt verte meg, méghozzá az új csillag, Hamit Altintop 90. percben szerzett góljával 21-re, míg a Wolfsburg a Hamburg ellen rendezett egyfélidős gálát, és nyert 51-re.
Hamit Altintop (balra) az elsô fordulóban a Borussia Dortmundnak kettô, a harmadikban az 1. FC Kölnnek egy gólt rúgott
Gyanítható, már fenték a késeket az Arena AufSchalke lelátóin, midőn a 90. percben még 1–1-re állt a Schalke a bajnokságot két vereséggel kezdő 1. FC Köln ellen. Ráadásul a királykékek nem is játszottak igazán jól, mert bár Agali góljával ők szerezték meg a vezetést, a látogatóknak legalább annyi lehetőségük volt, mint nekik. Csakhogy a "kecskések” is csak egyszer tudták bevenni Rost hálóját – a büntetőlövésekről önként lemondó Lottner 22 méterről, szabadrúgásból csavart a bal felső sarokba –, így legalább a döntetlen biztosnak tűnt a gelsenkircheniek számára.
A hajrában azonban egymást követték a váratlan események. A 90. percben Ebbers a leshatárról lépett ki – nézőpont kérdése, hogy az eset továbbengedhető volt vagy sem –, a partjelző azonnal lengetett, a bíró pedig sípolt. A játékos részéről jött a felháborodás, ezt pedig nehezen tolerálják manapság a játékvezetők. Ebbersnek pedig már volt sárgalapja, azaz mehetett zuhanyozni. (Ekkor már csak tízen játszottak kilenc ellen, korábban az egymással torzsalkodó Seitz és Heinrich kapott levonulási parancsot.)
Ilyen rövid idő alatt meglehetősen kevés csapatnak sikerül gólra váltania az emberelőnyét, nos, a Schalke most gyarapította ezen együttesek táborát! A ráadás harmadik percében szögletrúgás után Hamit Altintop elé került a labda, ő csinált egy cselt, majd lőtt. Labdája irányt változtatott a csereként beálló Happén, és védhetetlenül a jobb felső sarokba vágódott. "A kapusunknak kell köszönetet mondanunk, hogy megúsztuk vereség nélkül az estét. Elismerem, szerencsével nyertünk” – hangzott Jupp Heynckesnek, a Schalke trénerének az őszinte nyilatkozata. A Schalke tehát továbbra is a Köln egyik mumusa: az újonc legutóbb 1996 októberében tudta megverni a gelsenkircheni társulatot a Bundesligában.

Flávio is kidôlt

DORTMUND. Lassan érdemes tippjátékot bevezetni abban a tekintetben, hogy ki lesz a Borussia Dortmund következô sérült játékosa. Torsten Frings, Evanílson és Guy Demel ugyebár keresztszalag-szakadással bajlódik, Christoph Metzeldernek az Achillese fáj, most pedig kidôlt a sorból az éppen a sok kiesô miatt szerzôdtetett Flávio Conceicao is. A brazil középpályás az 1860 München elleni bajnokin comb-izomszakadást szenvedett, és legalább tíznapos pihenôre kényszerül.

Hleb orrcsonttörése

STUTTGART. A Mönchengladbach elleni bajnokin orrcsonttörést szenvedett Alekszandr Hleb, a VfB Stuttgart középpályása. A játékos szerencséjére a műtét elkerülhetô, sôt, az sem elképzelhetetlen, hogy Hleb már szerdán, a Fehéroroszország–Irán barátságos válogatott mérkôzésen is szóhoz juthat.
A Wolfsburgot is egy új igazolás (Altintop a Wattenscheidtől szerződött a Schalkéhoz), a River Plate-től megvett Andrés D’Alessandro vezette győzelemre. A Volkswagen-városban egyre gyakrabban mini Maradonának becézett futballista a Hamburg elleni összecsapás második félidejében állt a "farkasok” élére, és valóságos futballfesztivállal ajándékozta meg a szurkolókat. Holott aki a 48. perc tájékán azt mondja, wolfsburgi gálát hoz az este, valószínűleg orvoshoz küldik, hiszen a VfL kilátástalanul játszott, ráadásul a Hamburg Barbarez fejesével a vezetést is megszerezte, és úgy tűnt, megszerzi az első idegenbeli győzelmét a 2003-as esztendőben.
Csakhogy az 50. perctől minden megváltozott, gyakorlatilag csak a HSV térfelén zajlottak az események. Petrov beadásából Klimowicz finom bokamozdulattal szerezte meg az egyenlítő gólt, majd a bolgár rúgott egy fantasztikus gólt (a saját térfelén levette Thiam paszszát, megkerülte Ujfalusit, majd több mint 50 méteres vágta után meg sem állt a kapuig), hogy aztán kezdetét vegye a D’Alessandro-show. A kis argentin előbb Müller elé tálalt adott zseniális labdát (a középpályás utána kötényt adott Pieckenhagennek), majd szerzett egy pazar gólt: ballal bemutatott egy lövőcselt, ezt követően pedig jobbal a hálóba helyezett. Hogy ne csak egy argentinról lehessen ódákat zengeni, arról Klimowicz gondoskodott, midőn befejelte a Pie- ckenhagenről kipattanó labdát, és beállította az 5–1-es végeredményt.

Bundesliga 1.
3. forduló. Vasárnapi mérkőzések: Schalke–1. FC Köln 2–1 (Agali 42., Hamit Altintop 93., ill. Lottner 51.), Wolfsburg–Hamburg 5–1 (Klimowicz 50., 86., M. Petrov 60., S. Müller 70., D’Alessandro 75., ill. Barbarez 48.)

Következik (augusztus 23–24-én) a 4. forduló: Eintracht Frankfurt–Hertha BSC, Freiburg–Mönchengladbach, VfB Stuttgart–Kaiserslautern, 1860 München–Wolfsburg, Werder Bremen–Schalke, VfL Bochum–Bayer Leverkusen, 1. FC Köln–Borussia Dortmund, Hamburg–Bayern München, Hannover–Hansa Rostock
18. Eintracht Frankfurt33 2–80
A Kaiserslauterntől három büntetőpontot levontak.
Bundesliga 2.

3. forduló. Vasárnapi mérkőzések: Arminia Bielefeld–Ahlen 3–0 (Vata 35., 40., Radovic 84.), Greuther Fürth–Trier 4–2 (Trakys 15., Ruman 32., Kümmerle 55., 70., ill. Keller 41., Patschinski 89.), Energie Cottbus–Alemannia Aachen 3–1 (Blank 7. – öngól, Iordache 62., 77., ill. Brinkmann 64.), Burghausen–Osnabrück 4–1 (Reisinger 5., Frühbeis 39., Everaldo 79., Mokhtari 80., ill. Guscinas 52.), Duisburg–Regensburg 2–2 (Kurth 13., 82., ill. Willmann 28., Hutwelker 76.). A Mainz–Nürnberg találkozót hétfőn (Tv: DSF, 20.15, élő) játsszák.

Az élcsoport: 1. Unterhaching 9 pont, 2. Nürnberg 6 (5–2, 2 mérk.), 3. Energie Cottbus 6 (6–4), 4. Oberhausen 6 (6–5), 5. Trier 6 (7–7)