1–3-ról nyert a Breda

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.02.08. 20:37
"Bevallom őszintén, a meccs előtt nem hittem abban, hogy nyerni tudunk. A Heerenveen az ötödik helyen állt a tabellán, a második legkevesebb gólt kapta, mi pedig tele voltunk sérülttel."
Az ezúttal középsô középpályásként játszó Fehér Csaba szerezte az idegenben kétgólos hátrányból nyerô Breda harmadik találatát (Fotó: Czagány Balázs)
Babos Gábor, a NAC Breda kapusa osztotta meg velünk ezeket a gondolatokat egy nappal a Heerenveen elleni bajnokit követően. Majd sietve hozzátette: egyáltalán nem bánta, hogy tévedett! A NAC ugyanis, a körülmények ismeretében nyugodtan mondhatjuk, hatalmas bravúrt mutatott be, midőn 1–3-ról talpra állva 4–3-ra megnyerte a találkozót. A Voetbal International című szaklap értékelésében csak a "misson impossible" (lehetetlen küldetés) jelzővel illette a bredaiak tettét, annyira valószínűtlen volt ugyanis, hogy az első játékrészben szinte tönkrevert csapat fordítani tudott. Nem kétséges, kellett ehhez az is, hogy a fordulás után Diba szabadrúgásból szinte azonnal szépítsen, de a hadműveletben mégis egy magyar futballista, Fehér Csaba játszotta a főszerepet.
A hosszú idő után ismét középpályásként szereplő Fehér előbb kapott ugyan egy sárga lapot (más kérdés, hogy az összefoglalók szerint sokkal inkább büntető járt volna az eséséért, mintsem a szimulálásért kiosztott figyelmeztetés), utána azonban akcióból egyenlített, majd ott volt a győztes gólt megelőző tizenegyest összehozó akció "gyökereinél" is.
"Gondolkodtam rajta, de nem jutott eszembe olyan, hogy valaha is egy háromról sikerült volna fordítani a csapatommal – mesélte Fehér. – A szünetben sem gondoltunk a győzelemre, de rögtön a fordulás után sikerült szépítenünk, és megéreztük, hogy a Heerenveen már cseppet sem olyan magabiztos, mint előtte volt. Hogy milyen volt az egyenlítő gólom? Kaptam egy labdát, lefutottam a védőket, majd becsúszva elrúgtam a kapus mellett. Nagyon örülök, hogy a szerdai, PSV elleni kupameccs után most is jól játszottam, ráadásul ezúttal nem jobbhátvédként, hanem középső középpályásként. Remélem, ez a siker újabb lendületet ad a csapatnak, és most már hazai pályán is sokkal eredményesebbek leszünk. Jó lenne, ha az ellenfelek hamarosan ismét úgy jönnének Bredába, hogy semmi keresnivalójuk sincs nálunk."
"Beszélt már Csabával? Ennek a meccsnek ő volt az egyik hőse – kezdte a meccs utáni nyilatkozatát Babos Gábor, majd miután meghallotta az igenlő választ, így folytatta: – az egyik legjobb bredai játékát nyújtotta, az idén pedig biztos, hogy még nem futballozott így. A szünetben, egy háromnál az edző próbálta tartani bennünk a lelket, mondta, hogy ne adjuk fel, hogy van esélyünk, de mindenki úgy volt vele, a fordításra nem túl sok sansz maradt. Aztán a második félidőben hirtelen elkezdtünk úgy játszani, hogy még én is meglepődtem. A sérülések miatt a csapatba kerülő sok fiatal úgy futballozott, mintha már kétszáz élvonalbeli meccs lenne a háta mögött, nekik is köszönhető, hogy visszahoztuk a sírból a találkozót. Ez a szív diadala volt!"
Babos elmondta, az edző jutalmul két nap szabadságot adott a keret tagjainak, így legközelebb csak kedden kell edzésre jelentkezniük. Ahogy a kapus elárulta, kell is a pihenő, hiszen a jövő heti forduló után jön az Örményország elleni válogatott mérkőzés, majd folytatódik az erőltetett menet, szerda–szombat ritmusban. (A harmadik bredai, Pető Tamás sérülése miatt egyelőre nem lehet társai segítségére.)
Nem szabad azonban elfeledkeznünk a forduló rangadójáról, az Ajax–PSV összecsapásról sem, amelyen a hazaiak nagy lépést tettek a bajnoki cím felé. Holott sokkal inkább a vendégeknek állt a zászló, hiszen Vennegoor of Hesselink góljával vezettek, majd a csatár ziccerbe került, csakhogy az üres kapu helyett a lécet találta el, így az Ajaxnak 0–2 helyett "mindöszsze" 0–1-ről kellett megnyernie a csatát. Ezt viszonylag simán meg is tette a listavezető, Sneijder távolról bombázott, Mitea pedig közelről piszkált a kapuba, így a címvédő vesztett pontok tekintetében hattal lemaradt a trónkövetelőtől.

Holland Casino Eredivisie
20. forduló: RBC Roosendaal–RKC Waalwijk 1–3 (Daelemans 27., ill. Cornelisse 4., Hoogendorp 25., Butahar 85.), Heerenveen–NAC Breda 3–4 (Selakovic 15., Knopper 39., Sibon 42., ill. Vos 27., 83. – a másodikat 11-esből, Diba 49., Fehér Cs. 68.), AZ–Volendam 3–0 (Van Galen 5., Huysegems 14., el-Hattabi 80.), Twente–Zwolle 2–0 (N’Kufo 63., Gahokidze 87.), Ajax–PSV 2–1 (Sneijder 51., Mitea 61., ill. Vennegoor of Hesselink 42.), Groningen–NEC Nijmegen 2–0 (Smit 59., De Witte 90.), Vitesse–Feyenoord 0–0, Willem II–ADO Den Haag 1–0 (Hadouir 50.)
Az élcsoport: 1. Ajax 49 pont (19 mérk.), 2. PSV 46, 3. Feyenoord 38, 4. AZ 36, 5. Twente 32 (38–33), 6. Willem II 32 (30–28)