Szökik az éllovas londoni páros

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.08.28. 21:19
Egyre inkább úgy tűnik, a bajnoki címért folyó versenyben a Manchester United csupán epizódszereplő lehet. Blackburnben a "vörös ördögök" hátsó alakzata ismét egy könnyen elkerülhető gólt kapott - e minősítéssel nem szándékozunk kisebbíteni a labdát remekül fedező, majd a hoszszú sarokba suhintó Paul Dickov érdemeit -, a támadósor pedig 93 percen keresztül nem tudott túljárni a Rovers nem épp világhírű védelmének eszén.
Didier Drogba ezúttal nem szerzett gólt, csupán remek játékkal járult hozzá a Chelsea gyôzelméhez
Pontosabban a védelmet még csak-csak átpasszolták Scholesék, de a kapuban álló Brad Friedel szinte vonzotta a lövéseket, minden elakadt benne. Aztán Alan Smith az utolsó pillanatban mégis egyenlített, miután Louis Saha kezéről elé pattant a labda.
Látványos ütközetet vívott egymással az Aston Villa és a Newcastle, amely máris megérezte a Real Madridnak eladott Jonathan Woodgate hiányát, hiszen négy gólt kapott. Sir Bobby Robson azzal tetézte a problémát, hogy Alan Shearert és Kieron Dyert egyaránt a kispadra ültette, és bár Patrick Kluivert meghálálta a bizalmat, rövid feltámadást követően a "szarkák" behódoltak a remekül játszó Villa támadóinak.
A Chelsea-nek az idényben először rezdült meg a hálója, méghozzá már a Southampton elleni meccs 12. másodpercében, James Beattie pompás lövése révén. A Soton támadója azonban kisvártatva a saját kapujába is betalált egy szögletet követően, majd Frank Lampard büntetőből megszerezte a londoniak második gólját, és a nagy fölényben játszó Chelsea megérdemelten diadalmaskodott.
Kikapott Király Gábor és Torghelle Sándor együttese, a Crystal Palace (egyik magyar légiós sem lépett pályára), pedig néhány percig még vezetett is a Middlesbrough otthonában. A Boro egy öngóllal és Jimmy Floyd Hasselbaink lélegzetelállító szabadrúgásainak egyikével fordította meg a meccset.
Szintén csodás találattal kedveskedett szurkolóinak Jermain Defoe, a Tottenham futballistája, a Birmingham legyűrése alkalmából. A Manchester Cityben ezúttal nemcsak Shaun Wright-Phillips, hanem végre Nicolas Anelka is brillírozott, ami elég volt ahhoz, hogy a csapat 4-0-ra lemossa a Charltont.
A szombati záró mérkőzésen az Arsenal szokásához híven simán nyert - az aktuális áldozat: az újonc Norwich -, Thierry Henry és José Antonio Reyes az "ágyúsok" idei negyedik bajnokiján ugyanúgy eredményes volt, mint az eddigi három meccsen. Az Arsenal, Chelsea duónak már négy pont az előnye a tabella élén.

Gera ismét kezdett

Gera Zoltán ismét kezdő volt az először veszítő (Everton, 1-2) West Bromwich Albionban. "Hasonlóan kezdődött ez a meccs is, mint a legutóbbi, csak fordítva, most az ellenfél jutott korán előnyhöz" - emlékezett Gera Zoltán. "Hamar sikerült egyenlítenünk, később viszont már nem volt nagy helyzetünk. Mindkét gólt pontrúgásból kaptuk, úgyhogy erre a továbbiakban jobban oda kell figyelnünk. Fáradtabb voltam, mint az előző bajnokin, ami érthető, mert hozzá kell még szoknom a Premiership iramához, sajátos edzésritmusához. Ráadásul nem csatárt, hanem jobb odali középpályást játszom, ami rengeteg futással jár" - mondta az 54. percben lecserélt válogatott támadó. ---- P ---- B