Nehéz meccs - 50 másodpercig

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2004.09.06. 20:33
Nem történt különösebb meglepetés a vb-selejtezők nyolcadik fordulójának második napján, az előzetesen esélyesebbnek tartott, ezúttal ráadásul otthon játszó csapatok ugyanis behúzták a kötelező győzelmeket.
Ronaldo (középen) még egy percet sem várt azzal, hogy megadásra kényszerítse Leo Fernándezt, a bolíviai válogatott kapusát
Talán csak a chileiek kolumbiaiak elleni pontvesztése jelenthet némi borulást a papírformában. A santiagói derbin egyébként gólok helyett piros lapok potyogtak, és ezen a fura különmeccsen is döntetlen született (2-2).
Érdekesség, hogy a vendégalakulatok közül csupán a Brazíliába látogató bolíviaiak tudtak ellenfelük kapujába találni, viszont a sereghajtónak még így sem volt szemernyi esélye sem a pontszerzésre. A Sao Pauló-i összecsapáson ugyanis a brazilok parádéztak, és már a szünetre háromgólos fórral mehettek. Ronaldónak nem kellett egy perc sem, hogy bevegye Leo Fernández kapuját, a Real Madrid klasszisa az 50. másodpercben, szögletet, illetve Edu csúsztatását követően juttatta át a labdát a gólvonalon. Az érthetően megszeppent vendégek tizenkét perc múlva ismét a hálóból szedhették ki a labdát, miután Ronaldinho értékesítette a Roque Júnior ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt tizenegyest. A selecao ezután sem állt le, viszont a félidő végéig csak a helyzetek kihagyásában jeleskedett, mígnem Adriano a 44. percben szintén feliratkozott az eredményes játékosok listájára.

"Betonvédelemre számítottunk, de amikor az első percben betaláltunk, összeomlottak a bolíviaiak. A folytatásban nyugodt, kísérletezős mérkőzést szeretnék látni, reményeim szerint még több brazil góllal" - ezt Parreira mester a szünetben mondta, amikor még nem tudta, hogy a második játékrészt a vendégek nyerik meg. Történt ugyanis, hogy a 49. percben Cristaldo távoli lövése megpattant Edmilsonon, és a labda a meglepett Júlio César mellett a kapuba hullott. Igaz, radikális változást nem hozott a bolíviai találat, hiszen a vendégeknek nem akadt több esélyük, és csak azért nem kaptak újabb gólt, mert a házigazdák célzóvize elfogyott. Ennek ellenére az igényességéről híres paulista közönség vastapssal búcsúztatta a kedvenceket.
Nem véletlen, hogy Ronaldo a szokásosnál is szélesebb vigyorral állt az újságírók elé, és ezt az összegzést bökte ki: "Nehéz mérkőzés volt - az ötvenedik másodpercig!" ---- E ---- D