Először botlott a Chelsea

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.09.11. 20:45
A Chelsea gyémántkemény védelmét elnézve a csapat szezonbeli első Premiership-veresége feltehetően még odébb van, de a százszázalékos mutató már a múlté. Az Aston Villa túl nagy falatnak bizonyult José Mourinho emberei számára, Birminghamből egy 0-0 emlékével indultak haza, pedig a Drogba, Kezsman, Gudjohnsen, Mutu csatárkülönítmény minden tagja pályára lépett.
A svéd Fredrik Ljungberg ezúttal jól helyettesítette Thierry Henryt, két góllal járult hozzá a bajnok Arsenal újabb fölényes gyôzelméhez
Ez a körülmény egyébként valamelyest érzékelteti a portugál edző feltételezhető tanácstalanságát, amely alighanem a játékosairól ragadt rá. Eleinte volt még ötletük, miképp lehetne feltörni a Villa hátsó sorát, Didier Drogba például egy követhetetlen csel után csodás csavarással próbálkozott, de a léc megmentette Thomas Sörensent. Igaz, Drogba egy ízben a második félidőben is közel járt a dán hálóőr kapujához, akkor nem jutott lövéshez, mert a bekkek eltakarították az útból - a kőszívű bíró ráadásul az elefántcsontparti támadónak adott sárga lapot színészkedésért. "Új vagyok az angol futballban, sokat kell még tanulnom. Egyelőre csak azt látom, hogy a sportág hazájában egy nyilvánvaló tizenegyes nem tizenegyes" - dohogott Mourinho a lefújás után.
Az Arsenal szokásos győzelmére legszívesebben nem vesztegetnénk sok szót, a tájékozottabbak úgyis legyintve átugorják a borítékolható áradozást. Mégsem tehetünk így, elvégre az "ágyúsok" újabb - ezúttal idegenbeli - hárompontos akciójának nagy a jelentősége. A címvédő az idényben először áll pontelőnnyel a tabella élén, miután a második félidő közepén szűk tíz perc alatt kivégezte a jobb sorsra érdemes Fulhamet. Amellett, hogy Mark Halsey nem lopta be magát a hazaiak szívébe (előbb visszavont egy befújt büntetőt, majd nem adta meg Collins John fejes gólját), két momentumot érdemes kiemelnünk. Az egyik, hogy José Antonio Reyes ötödik bajnokiján is eredményes volt, a másik, hogy az Arsenal lerontotta meccsenkénti négygólos átlagát. Nem lennénk Wenger mester helyében!
A Manchester Unitednek továbbra sem megy. Hiába szerzett vezetést a debütáló argentin Gabriel Heinze, a Bolton egalizált, majd Tim Howard és Mikael Silvestre összehozott egy ajándék gólt Les Ferdinandnak, már a hajrában. Az MU azonban nem adta fel, David Bellion az ellentámadásból begyötörte az egyenlítő találatot.
Gera Zoltán remek válogatottbeli teljesítménye ellenére nem volt kezdő a West Bromwichban, csak akkor állította be edzője, amikor a Liverpool már 3-0-ra vezetett az Anfield Roadon. A jól futballozó "vörösök" esélyt sem adtak az újoncnak, a 66. percben pályára lépő Gera értelemszerűen nem sokat tudott lendíteni együttesén.
A Newcastle-t egyelőre csak a lelátóról szuggerálta a hétfőn hivatalba lépő új trénere, Graeme Souness, de ezt olyan jól művelte, hogy az addig nyeretlen társulat megtáltosodott, és lemosta a Blackburnt, holott megfosztották legalább egy jogos büntetőtől. A kezdőbe viszszaállított Alan Shearer góllal hálálta meg az ideiglenes szakvezető, Tony Parkes bizalmát, úgyhogy Graeme Sounessnek minden oka megvan a derűlátásra.
A Birmingham Cityt vendégül látó Middlesbrough sorozatban harmadik sikerét aratta, elsősorban Mark Viduka duplájának köszönhetően; eközben a bajnoki nyitány előtt sokak által temetett, immár Rooney nélküli Everton meglepetésre nyert a Manchester City otthonában, és továbbra is az élbolyban tanyázik.
Torghelle Sándor kezdő volt a Crystal Palace-ban, amely kis balszerencsével 3-1-es vereséget szenvedett a Portsmouth otthonában. A magyar légiós (aki végigjátszotta a mérkőzést) 1-2-nél kiharcolt egy büntetőt, ám csapattársa, Andrew Johnson kihagyta, avagy Shaka Hislop védett bravúrosan. A Portsmouth színeiben kiváló teljesítményt nyújtott a cseh Patrik Berger, egy hatalmas góllal és egy gólpasszal járult hozzá együttese diadalához.
Említést érdemel még Tony Popovic öngólja: az ausztrál elképesztő mozdulattal, oxival juttatta a labdát saját kapujába. ---- E ---- &