A Manchester a jobbik United

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2004.11.14. 21:48
Két pazar mérkőzés maradt vasárnapra Angliában. A Manchester United szokásához híven (vagyis zsinórban harmadszor) győzött Newcastle-ban, s ugyancsak idegenbeli siker született a West Bromwich-Middlesbrough találkozón, amelyen Gera Zoltán egy órát játszott kezdőként.
Wayne Rooney ezzel a mutatós kapáslövéssel szerezte meg a vezetést a Manchester Unitednek
A rangadót a Newcastle kezdte erősebben, Roy Carrollnak hamar hárítania kellett Alan Shearer irtózatos erejű szabadrúgását, aztán Patrick Kluivert is munkát adott neki egy váratlan, de annál veszélyesebb kapáslövéssel. Ez utóbbi műfajban Wayne Rooney épp annyival tett túl rajta, amenynyivel átrázhatta Shay Givent - de ne legyünk igazságtalanok, nem az ír kapus hibája volt az MU vezető gólja, a 19 éves tehetség ritka szép mozdulattal rúgta meg a mögüle érkező labdát.
Meglepően sok volt a védelmi hiba, itt Cristiano Ronaldót engedték be a tizenhatosra (Given lábbal védett), amott meg Rio Ferdinand ügyetlenkedte Shearer elé a labdát, ám a veterán csatár a bal felső sarok mellé emelt. Sőt, amikor Rooney hátrament segíteni, ő is beszállt a bakiparádéba, csak azért nem adott gólpasszt Kluivertnek, mert a holland elhamarkodta a helyzetet.
A második félidő első fele jobbára a házigazdák meddő támadgatásával telt, Graeme Souness be is küldte Kieron Dyert és Laurent Robert-t a hatékonyság növelése reményében. Mégis a jó öreg Shearerre volt szükség, no meg arra, hogy Wes Brown balga módon eladja a labdát. A csapatkapitány berobogott a manchesteri tizenhatosra, és laposan ellőtte a labdát a kimozduló Carroll mellett.

Négy percig volt 1-1, akkor Given ütközött Paul Scholesszal, utóbbi okosan összerogyott, a megítélt büntetőt pedig Van Nistelrooy természetesen belőtte. A hajrában a holland kis híján duplázott, Titus Bramble a vonalról vágta ki a próbálkozását, de érkezett Rooney, és kíméletlenül bevágta az ismétlést.
Bryan Robson meglehetősen balszerencsés 90 percben mutatkozott be a West Brom kispadján. Már az első kapott gól is felboszszanthatta a klubnál játékosként nevet szerző szakembert, mert Darren Purse gyakorlatilag kirúgta kapusa öléből Jimmy Floyd Hasselbaink keresztlabdáját - egyenesen a saját kapujába. A hazaiak nem omlottak össze, csupán öt percbe telt nekik az egyenlítés kiharcolása: Cosmin Contra másodpercek alatt háromszor csapta be a védőjét a jobb oldalon, negyedszerre megkegyelmezett neki, inkább beadott, mire az érkező Robert Earnshaw higgadtan a hálóba helyezett. Gera jól bírta az iramot a látványos, izgalmas meccsen, kiharcolt egy-két ígéretes helyzetet, ezért volt - a BBC tudósítása szerint is - meglepő, hogy a 60. percben Robson őt és Earnshaw-t egyaránt lecserélte. Ne feledjük, ekkor már ismét a Boro vezetett, Boudewijn Zenden remek mozdulattal, távolról csúsztatott egy beadást a hosszú sarokba.
A továbbiak aztán majdnem az új trénert igazolták. Mark Schwarzer, a vendégek ausztrál hálóőre - akit middlesbrough-i edzősködése idején éppen Robson vitt a csapathoz - egészen az utolsó percig ihletett formában védett, hanem akkor már ő is tehetetlen volt. A Gera helyére beálló Geoff Horsfield a gólvonal előtt fél méterrel álldogáló Nwankwo Kanuhoz passzolt, de a nigériai ilyen elhanyagolható távolságról is képes volt fölépörgetni a labdát.

Tv: a Sport1 19.30-tól sugározza a forduló összefoglalóját.