A PSV visszaállt az élre

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.01.23. 23:20
Azután, hogy a NEC péntek este megszakította az AZ Alkmaar tízmeccses győzelmi sorozatát, a PSV élt a tálcán kínált eséllyel, és a NAC Breda kiütését követően visszaállt a tabella élére. Miután az Ajax is nyerni tudott, az első három helyezett továbbra is öt ponton belül áll, ráadásul elszakadt a Feyenoordtól, amely otthon kapott ki a Vitesse-től.Az eindhoveniek Fehér Csaba nélkül fogadták a Bredát, és különösebb megerőltetés nélkül győzték le riválisukat. Az első félidőben a kezdőcsapatba november 21-ét követően visszatérő Vennegoor of Hesselink duplázott, a fordulás után egy öngól, illetve a Tottenham által egyre erőteljesebben csábított Van Bommel szabadrúgása nyomán alakult ki a 4-0-s végeredmény. Az NAC számára a kevés pozitívumok egyike az lehet, hogy Pető Tamás 2004. március huszadikát követően ismét bajnokit játszhatott, de egy félidő alatt ő sem tudott csodát tenni.Az Ajax is kapott gól nélkül jutott túl a fordulón, ami azért nagy szó, mert Utrecht az elmúlt időszakban nem a kedvenc vadászterülete volt. Az amszterdamiak hét és fél év után nyertek ismét a Galgenwaard-stadionban (2-0). A harmadik nagynak, a Feyenoordnak viszont nem sikerült a tavaszi nyitány, hiába vezettek a rotterdamiak Kuyt góljával - az asszisztot az éppen a Vitesse-től vett Hofs könyvelhette el - a 80. percig, a hátralévő időben Gluscsevics lábbal és fejjel is mattolta az előtte a rotterdamiak egyik legjobbjaként ténykedő, több ziccert is hárító Babos Gábort, így a vendég Vitesse három ponttal távozott a De Kuipból."A nyolcvanadik percig semmi gond sem volt, az utána történteket viszont nem értem - kesergett Babos. - Fogalmam sincs, miért van minden mérkőzésünkön üresjárat a játékunkban. Mi adjuk a lehetőségeket az ellenfeleknek, és ilyen szinten ezeket már ki szokták használni, úgy, ahogyan ma. Az első gólnál két ember állt teljesen szabadon, azt megéreztem, hova fejeli Gluscsevics a labdát, bele is értem, de már csak beljebb tudtam segíteni. Nagy bravúrral talán védhettem volna… A másodikat viszont úgy sem, ott egy az egyben állt velem szemben a csatár. Úgy tűnik, ez az idény már elszállt, nagyon nehéz tavasz vár ránk. Szerdán a kupában megyünk az AZ Alkmaarhoz, aztán a bajnokságban kétszer idegenbe, és ott lesz a Sporting elleni UEFA-kupa-mérkőzés is."A Roda JC-ben a két magyar közül Bodnár László ezúttal nem játszott, a sárga lapot kapó Bodor Boldizsár viszont 81 percig ott volt a De Graaschap otthonában 2-0-ra vesztő együttesben.Holland Casino Eredivisie
De Graafschap-Roda JC 2-0 (Van Leerdam 80., Van Beukering 90.), PSV- NAC Breda 4-0 (Vennegoor of Hesselink 28., 38., Penders 71. - öngól, Van Bommel 76.), Heerenveen-Den Bosch 2-1 (Huntelaar 28., Szamarasz 60., ill. Cas 71.), Willem II-Twente 0-3 (N’Kufo 7., 87., Culina 80.), Utrecht-Ajax 0-2 (Sneijder 66., Babel 90.), Den Haag-Groningen 0-3 (Van der Linden 38., Nevland 42., Van Gessel 83.), Feyenoord-Vitesse 1-2 (Kuyt 48., ill. Gluscsevics 80., 82.), RBC Roosendaal-RKC Waalwijk 0-1 (Hoogendorp 76.). Már közölt eredmény: AZ-NEC 1-1
Az élcsoport: 1. PSV 45 pont, 2. AZ 43, 3. Ajax 40, 4. Feyenoord 31 (42-26), 5. Heerenveen 31 (32-29), 6. Vitesse 30