Pontot értek Babos védései

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.01.30. 23:13
Egyre inkább úgy tűnik, a téli szünet kifejezetten jót tett Babos Gábornak, aki a Twente elleni idegenbeli bajnokin 2005-ben először őrizte meg kapuja érintetlenségét.
Sőt a tudósítások, illetve a meccs utáni nyilatkozatok szerint elsősorban neki köszönhető, hogy a rotterdami együttes legalább egy ponttal gazdagodott Enschedében. "A Twente-gólok elmaradása Babos Gábornak köszönhető, aki nagy védéseivel a rotterdamiak legjobbja lett" - írta például a Feyenoord hivatalos internetes oldala, míg Ruud Gullit vezetőedző a következőket mondta: "Babos jó védéseinek hála maradtunk talpon, és a végén Lazovics a győzelemhez is hozzásegíthetett volna bennünket."Igaz, a vendégsiker erős túlzás lett volna, hiszen a hét közepén a kupában az AZ otthonában továbbjutó Feyenoord támadósorának nem sok köze volt a mérkőzéshez. "A kupameccsnek elvileg önbizalmat kellett volna adnia, de valahogyan nem tudunk beindulni. Nekünk minden meccsen csak a győzelem az elfogadható, ezért nem lehetünk elégedettek az egy ponttal. Jó csatáraink vannak, de helyzet nélkül ők sem tudnak a kapuba találni - mondta lapunknak Babos Gábor, aki azt is elmondta, mi változott még nála a télen. - Most már tudom, hogy más védeni olyan gárdában, amelyben folyamatos a győzelmi kényszer, mint olyanban, amelyik kiscsapatnak minősül. Visszakerültem a kapuba, tanultam a hibákból, a jövőben megpróbálom felhasználni a tapasztalatokat."A másik élcsapat, a PSV viszont magyar légiósa, Fehér Csaba nélkül lépett pályára az RKC Waalwijk ellen, és úgy gyűjtötte be a a három pontot. A találkozó színvonala nem verdeste a eget, ráadásul a hazaiak vezettek is 1-0-ra, a PSV-t azonban ez nem zavarta meg a fordítási hadműveletben. 1-1 után különösen egyhangú volt a meccs, az eindhoveniek további három gólja azonos koreográfia szerint született: Van Bommel előkészített, Vennegoor of Hesselink pedig befejezett.A PSV ezzel a győzelmével tartja kétpontos előnyét az AZ Alkmaar előtt, amely túltette magát a hétközi kupabúcsúján, és leküzdötte a Den Boscht. A győztes gól a belga Huysegems érdeme, aki a második negyedóra kezdetén fordulásból talált Van Strien hálójába.A többi magyar légiós közül Bodor Boldizsár és Bodnár László végig a pályán volt a Willem II-t kiütő Rodában, míg Pető Tamás a második félidőben jutott szóhoz a hazai csapatban az 1-1-re végződő NAC Breda-Heerenveen találkozón.Holland Casino Eredivisie
19. forduló: Roda-Willem II 4-0 (Kah 7., Vicelich 41., Kone 87., Cristiano 90.), Den Bosch-AZ 0-1 (Huysegems 18.), Twente-Feyenoord 0-0, Vitesse-RBC Roosendaal 1-3 (Frankel 6., ill. De Groot 21., 90., Leyten 63.), RKC Waalwijk-PSV 1-4 (Hoogendorp 20., ill. Beasley 33., Vennegoor of Hesselink 36., 70., 82.), Ajax-ADO Den Haag 0-0, Groningen-De Graafschap 1-0 (Nevland 33.), NAC Breda-Heerenveen 1-1 (Lurling 85., ill. Huntelaar 92.), NEC-Utrecht 0-0
Az élcsoport: 1. PSV 48 pont, 2. AZ 46, 3. Ajax 41, 4. Feyenoord 32 (43-25), 5. Heerenveen 32 (33-30), 6. Vitesse 30