A lehető legszorosabb különbséggel, 6:5-ös szavazati aránnyal az 56 esztendős Ináncsy Miklóst választották meg a Ferencváros elnökének, mandátuma május 31-ig szól. A lemondott Furulyás János utódja a Budapesti Hús-Nagykereskedelmi Közös Vállalat vezérigazgatója.
Az új elnök, Ináncsy Miklós tudja, hogy a klubnál üresek a zsebek
Az új elnök, Ináncsy Miklós tudja, hogy a klubnál üresek a zsebek
A szavazásra jogosult 60 küldött közül 56 jelent meg hétfőn 10 órára az FTC népligeti központjában, s szinte egyöntetűen szavazott a titkos voksolás és a tanácskozás zárttá nyilvánítása mellett. Így a sajtó képviselői röpke negyedórát tölthettek el a tanácskozáson, utána az előtérben várhatták a híreket. Nos, nem sokkal dél után megfáradt a közgyűlés, a szünetben már híre ment, az új alapszabály által megkövetelt 11 helyett május végéig csak 10 tagú lesz a klub vezetősége.
Az új elnökség mandátuma csak négy hónapra szól, és az is kiderült, hogy ezentúl a küldöttközgyűlés helyett az elnökség választja meg a klub első számú vezetőjét, míg az elnök és az elnökség mandátuma legfeljebb négy évre szól. Bekerült az elnökségbe a pályázatra egyedüliként jelentkező TDZ Kft. vezetője, az ezúttal a jégkorongosoknál „érintett” Nagy Zoltán, továbbá Ináncsy Miklós (teke), Fejős Mihály (atlétika), Kruj Iván (birkózás), Kassai György (jégkorong), Maglódi Lajos (kézilabda), Bató Márta (női torna), Takács Tibor (férfi torna), Fodor Szabolcs (úszás), Tönköly Zoltán (vízilabda).
A labdarúgók ezúttal sem szavaztak, mivel jogilag nem tagjai a klubnak; a részvénytársasággá alakuláskor leváltak az FTC-ről.
Az elnökség a közgyűlést követően azonnal össze is ült, hogy május 31-ig elnököt válasszon. Albert Flórián tiszteletbeli elnök is szavazott, így alakult ki a rendkívül szoros, 6:5-ös végeredmény, amely Ináncsy Miklós győzelmét hozta.
„Több korábbi elnököt is ismertem, s egy hónappal ezelőtt a tekeszakosztály vezetője lettem – mondta az új elnök. – Egyedül nem szeretnék dönteni, ezért a klubért zajló tárgyalásokon az elnökségi tagok segítségét várom, de elképzelhető, hogy olyan személyt is felkérek, aki nem tagja ennek a testületnek, ám a klub érdekeit szem előtt tartja. Egyvalami biztos: elkezdődik a klub átvilágítása, ugyanis tudni kell, milyen a pénzügyi háttér, milyen lehetőségeink vannak.” Ináncsy Miklós kitért a szavazásra is, és az ellenfeléről, a klubba éppenséggel befektetni szándékozó Nagy Zoltánról is beszélt.
„Furcsa lett volna, ha Nagy Zoltánt választják meg elnöknek, aki érintett a pályázatban, hiszen akkor önmagával kellett volna tárgyalnia, ha a TDZ Kft. sikerrel jár a KVI pályázatán. Amúgy kétszer-háromszor már beszéltem Nagy Zoltánnal, aki nagyon jól ismeri a klubot. Vele is együtt akarok dolgozni a sikerért, mi több, Furulyás Jánosra is számítok. Ki kell használni a kapcsolatrendszerét, ráadásul továbbra is ő a futballcsapatot működtető részvénytársaság igazgatótanácsának az elnöke – mondta még Ináncsy Miklós.
Nagy Zoltán elfogadja a végeredményt, támogatja az új elnököt, de vannak kifogásai.
„Elfogadhatatlannak tartom, hogy a labdarúgóknak nincs szavazati joguk, ez az alapszabály hibája – mondta Nagy Zoltán. – Hiába működnek részvénytársaságként, továbbra is százszázalékosan az FTC a tulajdonos. A kézilabdázóknál és a vízilabdázóknál senki sem kifogásolja az önállóságot, pedig mindkét szakosztály káeftévé alakult. Azért akarok dolgozni elnökségi tagként, hogy megváltoztassuk az alapszabály rossz részét. Igazságos választási rendszert kell kialakítani, hiszen a labdarúgókra is szükség van, ráadásul náluk vannak a legnagyobb gondok. Tudomásul kell venni, hogy hatalmas a különbség a szórakoztatási és az egyéni sportágak finanszírozása között. Támogatni akarom Ináncsy Miklóst, hiszen az a célunk, hogy rendbe tegyük a klubot.”