Lezárult egy fejezet az FTC történetében, amely a zengzetes „Kincstári Vagyoni Igazgatóság által kiírt pályázat” címet viselte. Nincs hepiend: az egyetlen jelentkező, a TDZ Kft. végül nem tudott megfelelő pénzügyi garanciákat benyújtani, így a klub által használt hat plusz két hektáros területből a kiírás szerint hat kerül a Ferencvároshoz, míg a többit az állam értékesítheti.
Hogyan lesz így profi futball az Üllôi úton? Lipcsei Péter talán már az égiekhez fohászkodik a megoldásért?
Hogyan lesz így profi futball az Üllôi úton? Lipcsei Péter talán már az égiekhez fohászkodik a megoldásért?
„Sajnos, nem tudtuk előteremteni a pénzügyi fedezetet, ugyanis a magyar bankokkal nem tudtunk megállapodni, míg a külföldieket nem is igazán érdekli a Ferencváros” – mondta lapunknak a TDZ Kft. ügyvezetője, Nagy Zoltán, aki január végén az FTC elnökségébe is bekerült.
Az üzletember hozzátette: a sikertelen pályázat tapasztalatait hasznosítani kell, nem szabad „kidobni” mindent, és azt is elárulta, hogy egy osztrák és egy svéd cég is látna fantáziát a befektetésben.
„Immár a Ferencváros irányíthatja a terület értékesítését, a feltételeken picit módosítani kell – mondta Nagy Zoltán. – Természetesen felajánlom a segítségemet, a most megszerzett tapasztalatok átadását. Az elképzelhető, hogy nem lesz új stadion, hanem a mostanit újítják fel. Azonban ennél is fontosabb az, hogy legyen jó csapat, csak így van értelme a stadionépítésnek.”
A TDZ Kft. ügyvezetője úgy tartja, hogy a terület hasznosítása mellett kiemelten fontos feladat az FTC pénzügyi helyzetének a javítása, az elengedhetetlenül fontos reformok végrehajtása.
„A tartozás egy része kezelhető, de nagy bajt okozhatnak a köztartozások, és azt is ki kell deríteni, hogy az utóbbiakért kik a felelősök. Lényeges, hogy végre elkezdődjék a rendcsinálás, hiszen az esetleges befektetőknek ez kedvező helyzetet teremtene. Akkor jön pénz a klubhoz, ha azt látják, hogy rend van és a reformok útjára lépett a klub. Nagyon csalódott vagyok amiatt, hogy nem voltunk sikeresek a pályázat elbírálásakor, de úgy vélem, nem okoztam kárt a klubnak.”
Nagy Zoltán külön kitért a labdarúgó-szakosztály feje felett lebegő, 238 millió forintos, az OTP Banknak járó tartozásra is, amelynek többször módosított határideje március 31-én jár le.
„Állami garancia áll mögötte, úgy vélem, hogy így megoldható az újabb halasztás – mondta a TDZ Kft. ügyvezetője. – Úgy tudom, hogy a kamatokat fizetik, ezért valószínűsíthető az újabb átütemezés.”
Pedig a november közepén kiírt pályázat feltételei igazán szépnek tűnő jövőképpel kecsegtették a fradistákat. A kiírásban ugyanis az szerepelt, hogy a majdani győztesnek építenie kell legalább 15 ezer férőhelyes, az UEFA szabványainak megfelelő stadiont, valamint nyolcszőnyeges birkózócsarnokot, vállalva, hogy a klubot irodákkal is gazdagítja (a TDZ Kft. emellett azt is vállalta, hogy a női kézilabdázóknak ötezer férőhelyes csarnokot épít). A klub egymilliárd-kétszázmillió forintot kapott volna a vagyonkezelői jogának megváltásaként, az állami sportköltségvetés pedig egymilliárd-hatszázmillió forinttal gazdagodott volna.
Most új helyzet állt elő: a korábbi tervek szerint a Ferencváros mindössze egy forintért megkapja a hathektáros területet, míg a Kincstári Vagyoni Igazgatóságé lesz a maradék két hektár.