Gödöllő nyerte meg az MKSZ-ben csütörtökön megtartott licitálást, így a várossá nyilvánításának az idén 40. évfordulóját ünneplő település egyetemi sportcsarnoka ad otthont a női Suzuki Benkő Magyar Kupa végküzdelmeinek.
Czagány Balázs
Görbicz (balra) és Vérten az MK-elôdöntôben is megállítaná Mravikovát
Czagány Balázs
Görbicz (balra) és Vérten az MK-elôdöntôben is megállítaná Mravikovát
Összeakadt a két nagyágyú, a címvédő Győr és az FTC az MK-elődöntőben (Gödöllő, március 31.), amelynek másik, szintén kétesélyes párharcában az EHF-kupa-győztes Cornexi az évad egyik meglepetéscsapatával, a Vasassal csap össze. Az angyalföldiek, akik a hetvenes és nyolcvanas években uralták a bajnokságot és az MNK-t (a Magyar Kupa jogelődje) is, legutóbb 1984-ben szerezték meg a kupát, a fináléba pedig 1997-ben jutottak be, s akkor a kétmérkőzéses döntőben az FTC ellen veszítettek (20–20, 21–15).
Az európai kupafinálénak is beillő Győr–FTC csata leendő főszereplőinek edzői nem voltak elragadtatva a sorsolástól, alighanem mindketten abban reménykedtek, hogy tanítványaik csak a döntőben találkoznak.
„Nem titok, szerettük volna elkerülni a Győrt az elődöntőben – mondta Németh András, az FTC mestere. – Ugyanakkor azt is tudni kell, hogy a kupameccseknek sajátos hangulatuk van, és az elődöntőben bármi megtörténhet. Remélem, játékosaim március végére elérik legjobb formájukat, és az sem okoz majd gondot, hogy tíz nappal korábban a bajnokságban is a Graboplasttal találkoznak. Sikeresen szeretnénk túljutni a győri napokon!”
Az ETO edzője, Róth Kálmán azzal kezdte a sorsolás értékelését, hogy a győriek mostanában úgy érzik, Fortuna elengedte a kezüket. „A legveszélyesebb ellenféllel kerülünk szembe az elődöntőben – vélekedett. – Végső soron persze mindegy, hogy melyik csapat került az utunkba, mert célunk eléréshez mindenkit le kell győznünk. A másik két ellenfél is nehéz lett volna, de az FTC-vel szemben különösen meg kell izzadnunk. A négyes döntő helyszínéről nincs külön véleményem, csak annyit fűzök hozzá, hogy a sportág népszerűsítésének biztosan jót tesz a gödöllői rendezés.”
KEK-indulás is a tét!
Egészséges becsvággyal várja az MK-elődöntőt Szabó Edina, a Cornexi edzője, akinek a vezetésével a fehérvári csapat egy éve EHF-kupát nyert a Győr ellen. „A nagyon erős DVSC legyőzésével jutottunk elődöntőbe, és ez a siker megerősíti a lelkünket, egészséges önbizalmat kölcsönöz mind a Magyar Kupa-küzdelmek hajrájára, mind az EHF-negyeddöntők csatározásaira – hangoztatta Szabó Edina. – A Vasas se bánhatja, hogy a Győrt és a Fradit elkerülte, és mi sem panaszkodunk a sorsolásra.”
A Vasas Fáy utcai csarnokában nem sokkal a sorsolás után kezdődött el a napi edzés, amely előtt persze az MK-esélyekről is sok szó esett. Gurics Attila, a szakosztály menedzsere arról beszélt, hogy a döntőbe jutás mind a Fehérvárnak, mind a Mocsai-csapatnak roppant fontos, hiszen várhatóan KEK-szereplést ér. Mocsai Lajos, a Vasas-Invitel világhírű trénere: „Nekünk már a négybe jutás is nagy siker, amelyért csak dicséretet érdemelnek játékosaim. A roppant erős Cornexi esélyesebb, hiszen remek kézilabdázók sorát vonultatja fel, ám a Vasas sosem adja fel. A bajnokságban is szoros csatákat vívtunk a fehérváriakkal, akiktől pontot is raboltunk az ősszel. Csapatomtól azt várom, hogy a Vasas hírnevéhez méltóan, kellő önbizalommal, valamint szívvel, lélekkel küzdjön a sikerért.”
NŐI MK-TÖRTÉNELEM
A győztesek: 11: Vasas, FTC 5: Debrecen, Dunaferr 3: Bp. Spartacus 2: Vörös Lobogó Magyar Posztó, TFSE 1: Bp. Vörös Meteor, Bp. Szikra, Goldberger SE, Bakony Vegyész, Építők KC, Győr
A 2000-es évek MK-döntői 2000: Dunaferr–Győri Graboplast 29–17 2001: Herz-FTC–DVSC-Valdor 27–18 2002: Dunaferr–Győri Graboplast 28–26 2003: Herz-FTC–Dunaferr 31–25 2004: Dunaferr–Győri Graboplast 33–27 2005: Győri Graboplast–Dunaferr 26–24
Az utóbbi tíz év MK-győztesei 1996: FTC 1997: Herz-FTC 1998: Dunaferr 1999: Dunaferr 2000: Dunaferr 2001: Herz-FTC 2002: Dunaferr 2003: Herz-FTC 2004: Dunaferr 2005: Győr