Bartosz Bosacki, több mint megmentő

KRASZ EMILKRASZ EMIL
Vágólapra másolva!
2006.06.20. 17:59
Címkék
Hannoverben az A-csoport két pont nélkül álló, így tehát már a találkozó végeredményétől függetlenül kiesett csapata, Costa Rica és Lengyelország feszült egymásnak. A tétnélkül meccs tétje így tehát csupán annyi volt: melyikük mehet haza jobb szájízzel a vb-ről. Más kérdés: amíg a közép-amerikaiakét minden bizonnyal a vereség sem keseríti el, addig a lengyelekét a győzelem sem édesíti meg.
Bosacki védő létére kétszer is eredményes volt. Kattintson a képre és tekintse meg a meccsről készült galériánkat!
Reuters
Bosacki védő létére kétszer is eredményes volt. Kattintson a képre és tekintse meg a meccsről készült galériánkat!
Bosacki védő létére kétszer is eredményes volt. Kattintson a képre és tekintse meg a meccsről készült galériánkat!
Reuters
Bosacki védő létére kétszer is eredményes volt. Kattintson a képre és tekintse meg a meccsről készült galériánkat!

A-CSOPORT, 3. FORDULÓ:

COSTA RICA-LENGYELORSZÁG 1-2 (1-1)


Helyszín: Hannover
Nézőszám: 45000
Játékvezető: Samsul Maidin (szingapúri)
Asszisztensek: Prachya Permpanich (szingapúri), Eisa Gulum (emírségekbeli)
COSTA RICA LENGYELORSZÁG
18 Porras 1 Boruc
17 Badilla 4 Baszczynski
3 Marin 6 Bak
4 Umana 19 Bosacki
2 Drummond 14 Zewlakow
7 Bolanos 21 Jelen
10 W. Centeno 16 Radomski
8 Solis 10 Szymkowiak
12 L. González 8 Krzynówek
11 Gomez 15 Smolarek
9 Wanchope 9 Zurawski
Szövetségi kapitány: Szövetségi kapitány:
Alexandre Guimaraes Pawel Janas
Gólszerző: Gomez (25.) ill. Bosacki (33., 66.)
Csere: Zurawski helyett 23 Brozek (46.), Radomski helyett 18 Lewandowski (64.), Drummond helyett 15 Wallace (70.), Bolanos helyett 19 Saborio (79.), Gomez helyett 16 Hernandez (82.), Smolarek helyett 11 Rasiak (85.)
Sárga lap: Umana (17.), Radomski (18.), Bak (24.), Zewlakow (29.), Marin(45+2.), Gomez (45+3.), Badilla (56.), Baszczynski (60.), Gonzalez (74.)

Óvatosan kezdett a lengyel válogatott, amely játéka és különösképpen eredményessége jócskán hagyott kívánnivalót maga után az eddig lejátszott két találkozón: ugyanis pontot és gólt sem szereztek előbb Ecuador, majd Németország ellen. Kevesebb szó érheti viszont Costa Ricát, amely nem csak meg akarta szerezni első pontját, pontjait a vb utolsó csoportmeccsén, hanem tett is érte.

Más kérdés: a középpályán fizikai erőfölényben lévő lengyeleken rendre megakadtak a próbálkozásaik, ha pedig mégsem, akkor ott vár rájuk az ellenfél jól záró védelme.

Egy egyéni megoldás sokat dobott volna ennek a patthelyzetnek a megoldásán, ám amíg a lengyel kulcsemberek változatlanul pontatlanul, sok hibával játszottak, addig Wanchope – ki más? – a túloldalon megrázta magát.

A MÉRKŐZÉS STATISZTIKÁJA:
5 Kapuralövések 7
12 Lövések 10
12 Szabálytalanságok 20
2 Szögletek 8
4 Lesek 1
5 Sárga lapok 5
49% Labdabirtoklás 51%

EDZŐI NYILATKOZATOK

Pawel Janas: Örülök, hogy a nagy meleg ellenére nyerni tudtunk. A játékosaim végrehajtották, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk, és ezért dicséret illeti őket. Az eddigiekben sokan kritizálták a csapatot, hogy két forduló alatt nem lőtt gólt, de most kétszer is eredményesek voltunk.

Luis Martin: Úgy érzem a csapatom mindent megtett azért, hogy ne pont nélkül távozzunk a világbajnokságról. Voltak helyzeteink, de sajnos 2-1-es lengyel vezetésnél nem tudtuk őket gólra váltani. Összességében csalódott vagyok, hogy mind a három meccsünket elvesztettük.
Egy remek ütemű indításról centikkel maradt le, pedig egy jó labdaátvétel ziccert érhetett volna számára, ám ő nem hagyta annyiban a dolgot. Begyűjtötte a labdát és így támadásban maradtak a közép-amerikaiak. Másodpercekkel később egy jó kényszerítőt követően ismét Wanchope került volna több mint ígéretes helyzetbe, ha Bak nem tartja fel őt sárga lapot érően. A szabadrúgást Gomez vágta a hálóba, amely találat aztán egy csapásra felébresztette a lengyeleket.

Azt követően ugyanis már néhány húzásból átvitték az ellenfél középpályáján a labdát, így azonnal ott álltak a tizenhatos előtt. Igaz, a tehetetlenségi törvény ott aztán hatott rájuk, gólveszélyt az egyértelmű mezőnyfölény ellenére sem tudtak kialakítani.

Hogy mégis egyenlítettek a lengyelek, abban óriási szerepe volt az egyik szögletnél a labdának látványosan alászaladó Porras kapusnak. Igaz, a hálóőr később szabálytalanságot magyarázott a játékvezetőnek, de valójában nem akadályozta őt senki, egymaga tudta így elvéteni feladatát. Az érkező Bosacki aztán kiegyenlített.

Az első félidő hajrájában, miként a második félidő elején, támadásban maradtak a lengyelek. Szemmel láthatóan egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak, de a vezető gól megszerzéséhez hiányzott belőlük egy váratlan megmozdulás, de leglább egy olyan játékos, aki gólt is akart volna rúgni. Mert csak szimplán szeretni ezen a szinten kevés, még Costa Rica ellen is.

A legtöbb motiváltság ezen a találkozón lengyel részről Bosackiba szorult, aki ismét egy szögletet követően volt eredményes, a változatosság kedvéért ezúttal fejjel. A gólnál az előbb kilépő, majd visszatáncoló Porras kapus és a fejelő lengyelről lemaradó Wasnchope is hibázott, de az érdem egyértelműen a lengyel védőjé.


A hátrányban lévő közép-amerikaiak „mi veszítenivalónk lehet” alapon kitámadtak, helyzetig azonban nem, csak keménykedésig, illetve Wanchope révén egy lesgólig jutottak.

A lengyeleknek is akadt még lehetőségük, hogy eldöntsék a mérkőzést és nyugodtan várják a hajrát, ám Brozek gyenge megoldást választott, talán ha Bosacki jár arra…

Megérdemelten nyerték meg minimális különbséggél a mérkőzést a lengyelek, még látványos forma hanyatlásuk ellenére is, mert az erejével elkészülő Costa Rica mindössze 30 percig tartotta velük a lépést és a második félidőben is csupán fellángolásra futotta tőlük.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik